За пюретата при захранване

  • 1 218
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 362
Благодаря Ви, милички!
Днес като че ли имах по-голям успех   Simple Smile
Проблемът на детето е, че не му харесва консистенцията, а не картофа. А и може би нещо не е бил на кеф, защото днес получи само 2 позива за повръщане докато ядохме картофчето, а останалото си го хапна Simple Smile
Знам, че всичко става бавно, и въпреки всичко малко се притеснявам   EmbarassedИначе съм решила да пробвам и с някоя от комбинациите, но си предпочитам домашната храна - особено за бебето!!!
Благодаря отново и късмет!   Hug

# 16
  • Мнения: 9 706
Моят син така и не хареса вкуса на чисто зеленчуковите пюрета - имаше периоди, в които си караше само на кърма и адапте...
Не се шашкай - сигурно ще е фен на месцето, затова се мръщи на картофа Wink




 Все едно говориш за моя. То всъщност и двамата са хищници и не си падат по зеленчуците.

# 17
  • Мнения: 3 356
Аз захраних с "Картоф и тиква" на Беби Вита.Наистина и при нас,всичко в което имаше тиква беше посрещнато много добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 362
А дали е грешен подход да премачквам през цедка зеленчуците, които давам?
Все получава позиви за повръщане това дете от едрите частици Sad   Иначе това, което е хубавото е, че му харесва на детенцето пюрето - верно, по-рядко му го давам, но с течение на времето ще го сгъстяваме Simple Smile

# 19
  • Мнения: 258
Фанита,и при нас проблемът беше такъв-докато оцеля гъстотата...ето какво правя сега и си го хапва добре-3-4 малки картофчета,3-4 морковчете-варя ги,после беля,слагам съвсем малко масълце и прашинки сол + 30 мл АМ и пасирам(предполагам с миксер ще стане същото).Забелязала съм,че редките каши и пюрета по-не вървят(поне при нас).Така че опитай да го направиш по-гъстичко или купи едно готово да опитате-те са по-вкусни за бебетата май  Hug Ако нямаш пасатор опитай с миксер да го разбъркаш.Успех   bouquet

# 20
  • Мнения: 258
а,и само да кажа за едрите частици-не се притеснявай,че се дави с тях,нормално е...аз дори с  пасатора като го правя и остава по някое по-едричко парченце и беба си го повръща само него накрая,стомахчето не е успяло да го смели и си го връща обратно..само гледай да няма някое малко по-едро да не се задави,че в началото и аз само ги смачквах с вилица и оставаха по-едрички парченца...

# 21
  • София
  • Мнения: 362
Това за после - ОК ще го правя. Но сега ядем по 4-5 лъжички - какви няколко картофа... Не че съм скръндзава, но тези картофки са от градината на майка ми и са предназначени само за детето - понеже ме е страх от купешките. Сега му варя едно малко картофче и го мачкам с вилица, после с малка лъжичка - за да стане максимално фино. А колкото до пасатора - то изобщо не стига до ножа   Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 258
е да разбира се...аз казвам какво правя сега за едно цяло хранене...естествено че няма да го правиш сега така Wink наистина 1-2 картофчета са достатъчни...ако искаш опитай да сложиш съвсем мъничко сол за вкус..

Общи условия

Активация на акаунт