Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 54

  • 37 819
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 996
Ооо, цял от0ор тройно негативни можем вече да направим 🤗
Не чети в интернет - забранявам 😘😎

# 61
  • София
  • Мнения: 2 686
angel5, здравей! Съжалявам, че си в тази тема. Но звучиш много добре, харесва ми това Simple Smile Всички имаме своите падения и лоши дни, но цялостната нагласа щом е позитивна, трябва да се справим! Нямам голяма идея за тройно негативния, но щом лимфите са чисти, това е супер! Моите са заразени почти всички, но и аз не съм тръгнала да мра! Искам да видя внуци, пък!
Прави ми впечатление колко много млади сме тук Sad Това е ужасно, възрастта пада постоянно. Преди няма и 10-15 години не съм познавала някой под 60 с диагнозата

# 62
  • София
  • Мнения: 169
Явно пада възрастта, да...Все се надявам, че тая тенденция ще форсира малко нещата в намирането на илач, не че някой, освен нас, има интерес в намирането на лек.
DZ, сестро по вид карцином, няма да чета повече, то не остана непрочетено Grinning. Негативен, позитивен... след поста на мацката преди мен с " има рак, няма рак", за пореден път си затвърдих мнението, че всичко е бошлаф работа и колкото и да се пънем, каквото е писано - това. Мутации, гени, наследственост...храни, цигари...всичко е в главата, аз доста стрес изживях последните три години.
Сега и Начева ми звънна да ми потвърди, че е открита мутация, но трябвало първо да мине през ...секвенатор..., за да се види незнамкаквоси, след което да ми дадат документа. А с тоя документ ще ходя пак в Онкологията да ги обикалям. Панаир просто...

# 63
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте  и от мен! Доста неща изчетох тук и реших и аз да споделя моята история.  На 39 години съм  и имам бебе на 7 месеца. Преди време 2013 година в Софиямед
 ......какво бихте направили на мое място. Знам че е тъпо, но самата аз съм много объркана. И да кажа само не търся по вола теле и не се хващам за сламки , просто ми е странно и искам да знам точно какво е преди да взема решение.

Аз мисля, че си здрава с днешна дата и няма какво да ровиш 6 години назад. Не бих ходила никъде да ми изследват старите стъкла ....
Живей щастливо и се радвай на детенцето!

# 64
  • Мнения: 2 369
Ангел (или Анжел?) харесваш ми. Усещам сродна душа в теб. Добре дошла! Знам, че предпочиташ да не беше дошла, но и всички ние сме така🤣 Щом воайорстваш си видяла, че и аз съм го закъсала от към психика, ама....кретам. Бях на психолог сега за втори път и ще я бъде мацката. Вече взе да ми влиза в главата. Бързо е. Дано ми и помогне. Иначе и аз като теб. За мен ми се живее. Познати ми викат да съм намирала сила в детето и тем подобни. Па то детето ми взима от силата🤣 Намирам сила щото не ми се ляга в гроба и искам да живея поне до лимитите дадени ни ни по право от биологията, а да не говорим, че бих се радвала, ако имаше вампири. Щях да стана вампир🤣

Глобиха ме за неплатен паркинг. Ми ебаси! Ще се обаждам да протестирам. Апарата приемаше само по 50 стотинки на цяло, а аз нямах. Ми кво да правя?

Хора! Днес съм на кеф! Като се обличах и проверих тумора как е и едва го напипах🥂🍾🌋💃 Аз го виждах на огледалото без да го пипам. Толкова беше голям. 2.5 см, а инфектираните тъкани около него бяха 1/4 от гърдата. И сега ми е трудно да го набарам! Боже, дано се подтвърди и на преглед това, което мисля. Отиваме на ресторант, че не съм готвила. Любимия на гаджето ми и доста скъп, който избягвах като бях скръндза до скоро. Сега ще черпя по повода😊😊😊😊

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Здравейте! Аз нали съм читанка, да ви препоръчам още една книга, която много ме впечатли и мисля, че ще е полезна на всеки борещ се с гадината като нас
https://www.emag.bg/zastani-do-men-sreshtu-raka-88bkbkz000611/pd/DSZ677BBM/
Купете си я и четете, има много полезна информация, а също и такава относно заблудите за лечението на тази коварна болест.
Още една страхотна книга за нас, написана с майсторско чувство за хумор, препоръчвам я на всеки борещ се
 https://dbooks.bg/knigi/hudozhestvena-literatura/prevodna-hudozh … r-lisa-linch-cena
За новите попълнения напомням и за другата книга http://iztok-zapad.eu/books/book/2013
Като попадна на още нещо полезно, ще споделям.

# 66
  • Мнения: 2 359
Здравейте, мили момичета и момче,
аз излипсвах малко, но ви мисля и попрочетох как вървят нещата при лекуващите се. Справяте сте перфектно!
Бонка, и аз бих взела всички стъкла - и при Поповска.
Марита, герой си от всякъде. И с инат ще го умориш рака, да знаеш. Сигурна съм, че и това помага да ви кажа.
Ал, как върви лъчето?

# 67
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пък с най-дългия стаж с гадинката ще препоръчам - повече книжки от Барбара Делински, Даниел Стийл, Нора Робъртс и разни там други романтички. Ще ви се отразят много добре, сигурна съм.
И по-малко четене в интернет. Оттам ще си докарате по-голям стрес.
Знам го от опит.
Мога да ви препоръчам и подобни сайтове, но ще ви го спестя. На мен ми беше достатъчно, няма да ви го причиня и на вас.

# 68
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Да Хули, и в този контекст моята препоръка е да си изтеглите поредицата(филми) с Мистър Питкин. Няма нужда от коментар. Уникален сладур.  Когато го гледам, винаги ми е като за пръв път. Направо се напишквам от смях. Уникален

# 69
  • София
  • Мнения: 169
maritta, и аз така виждам, че сякаш се доближаваме доста шизофренно с теб, пусто и Швейцарията много я харесвам, ама само в Берн съм била. Относно книгите: чудех се дали да подхвана нещо, което да е много в темата, но реших да си карам на фентъзи вълна, щото повече ме отдалечава от ситуацията. Отделно съм на мнение, че книгите сами намират, кога да се появят. В болницата четох Стопанката на Господ, гласях я от една година, но някак се ми се струваше глуповата. Е, в болницата я прочетох и не съжалявам, като инфо не ми донесе кой знае какво, но адски ме успокояваше. Друга книга, която прочетох измежду фентъзитата, ми бе подарена от една позната, доста странно и случайно станаха нещата - беше разбрала за ситуацията, срещна ме веднъж и ми каза " ето, купила съм ти една книга, искам да я прочетеш"....Книгата е на Елчин Сафарли и се казва " Ако ти знаеше.." Няма да задълбавам, в гугъл има инфо за нея, роман е. След като я прочетох, категорично реших и съм сигурна: аз ще приключа темата с рака, в момента, в който ми свърши лечението,  КРАЙ, повече с това няма да имам проблем! И новата ми коса ще бъде червена и на букли, па може и любовник да завъртя Grinning. Между другото никът ми е безумно тъп, но е от поне 15 години, тогава дейно участвах по темите, свързани с проблемното забременяване. Такава съм си, модерна, все да съм в статистиките, те по такива като мен ги правят.
Извинявам се, че съм така хаотична, но още не мога да си систематизирам нещата, които искам да ви кажа. А нали обещах да съм полезна, та! Вчера разбрах, че Романски от Александровска ще излиза в продължителен отпуск и ще бъде наличен чак догодина. Това, за който се интересува.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 531
Тинтири, позволи ми да не се съглася с теб (че преди 10- 15 години заболелите са били над 60 години.)... Всъщност пишеш, че ти не познаваш такива...
Когато си напипах бучката преди 19 години (на 9- ти март 2000), бях на 41. Тъкмо се бях прибрала от Козлодуй (и тъкмо ме бяха взели на работа в Атомната като химик, след едногодишно чакане... кандидатстване, интервюта, проучвания... и т.н.).
После всички оперирани в стаята в Онкото бяхме около 40- те... Много ни се живееше и много ни беше страх... И всички оцеляхме  през тези години (само приятелката ми почина преди 2 месеца, но от инфаркт... т.е. не от онкологичния проблем).
Преди 25- 26 години и Хули е била мнооого младичка... и milmich... има и други, които пишат в темата от години.

Angel, звучиш ми като победител. Ще се справиш!

Бонка, за какво ти е да разбереш какво е било 2013!? Наблегни на това да знаеш сега как си? А най- доброто нещо е да имаш силен имунитет!
Най- добре да знаеш сега какво е положението, за да си спокойна и да си живееш живота.

Marittaa, впечатлена съм от грижата за човека в Швейцария! Така и Бг не стана Шц на Балканите Cry

Ал, мълчиш... сподели за лъчето... и изобщо как си. Kissing Heart

# 71
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 019
Да се види какво е било 2013... ако е имало рак да видиме дали е и хер позитивен и тн.  Но първо днес тези от гефрира от 2013 ще нося на Терзиев в ИСУЛ.
Разсмя ме Бони...Ако си с хер позитивен, повярвай ми, щеше да разбереш до сега, че си имала рак, така, че този вариант отпада Simple Smile Аз съм с лобуларен карцином и с хер положителен, макар, че лекарите твърдят, че такова животно нЕма. Лобуларния бил с положителен хер в 0.01 % от случаите, пък аз познавам и още една такава като мен. Чудя се аз десета година вече кое от двете ми е сбъркано: хера или вида тумор. Аз гледам да не пиша вече много, но все пак да кажа, че и аз бях на 35 като чух диагнозата и, че почти всички във форума по "мое" време бяха около моята възраст. И бебе на 7 месеца имах и момченце на 4 годинки и ми се живееше зверски и още ми се живее по същия начин.. Лечението си е лечение - там няма какво да се изпусне. А това как ще се държи организма след лечението никой не може да го каже. Остава ни едната гола надежда Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 369
Олеее имам много комент по писанията ви. Да видим как ще се справя от телефона хем да ви чета отзад, хем да пиша. Аз съм пред спешното в колата (в мойта болница), но този път не е за мен, а гаджето. И не е на спешен. Просто нямаше къде да паркираме и аз вардя колата🤣🤣🤣

Та...Анджи ще станеме ние с тебе Убавици като Анжелина Джоли а? 💄👠 Хареса ми репликата, че "шизофренно се доближаваме" 😁 В Берн живях 2004,2005 и до Май 2006 с втория си съпруг. Скоро мисля да му ходя на гости. По великден. Ми хайде да ни мине и може да дойдеш и до Цюрихско, а аз дано ида на Тенерифа като ми мине🤣.....мечтииии❤️ Моя ник също е тъп и е от 100 години. По едно време бях Гаца Баца и дали да не си го променя пак така се чудя, защото ми повдига духа.

Тъкмо прочетох предложението за книги на Лейди и си рекох: "Маре, аз по-бих нещо с любовно сексуална тематика точно в тоя момент прочела, за да се понатопорча на вълнИ по-други от рака", но в същия момент пък ми стана и любопитно какво ли пише в тия книги и видях поста на Хули😁 Ми убеди ме Хули! Няма да чета повече за рака. Виж, че съвсем отказвам да чета за него. Още незнам какво е Ки 67🤣🤣🤣 Точно  с психоложката това обсъждах днес. Прекалено само рак ми е темата в живота. Не я искам чак толкова!


Оф гаджето е готов и идва. Ще пиша на другите по-късно, че отиваме на няколкочасово пазаруване в Германия.

Целувки на всички!

# 73
  • Мнения: X
................... Прави ми впечатление колко много млади сме тук Sad Това е ужасно, възрастта пада постоянно. Преди няма и 10-15 години не съм познавала някой под 60 с диагнозата
и аз не съм съгласна с това мнение. Приятелка на майка ми е била оперирана преди много години - мастектомия заради рак на 35-6 годишна възраст. Да припомня, че преди 30-40 години въобще нямаше каквато и да е образна диагностика. Вуйна ми ми е разказвала, че тогава дори бременните са ги гледали на ренген. Братовчедите ми близнаци са открити така. Родени са 72 или 73'та година.
Възрастта пада и защото жените сега имат възможност да се диагностицират рано.

За книгите по съвет на моя приятелка - след диагнозата спрях да чета тежки книги и да гледам и тежки филми - убийства, войни, мъки, болести и т.н. твърдо не.

# 74
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Книжките, които съм посочила не са тежки, повече са за психологическа самопомощ. А иначе скоро прочетох
"Слугинята", много интересна книга. За бозичките на Даниел Стийл нямам нерви, тъпеят ми здраво.

Общи условия

Активация на акаунт