Нисък ръст, насочете ме към специалист за преглед

  • 2 767
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 12 494
При моите деца липсват данни за наследственост, тъй като са осиновени. Затова е нужно и да се обърне малко по особено внимание за да се хване навреме евентуален проблем. Определено и при двамата има какво да се проследи. Едва ли е нормално на тази възраст да наддават само по 2-3 см на година, а синът падна под долната граница на нормата. Каката също е с много ниско тегло, което не е нормално за здраво и хранещо се дете. Тъй като не сме от София при нас детски специалисти няма, а детето е родено с проблеми, които никой не следи тук. Повече от измерване на ръст и килограми веднъж годишно никой не следи.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 348
Мама Ру, аз харесвам детските специалисти и базата в Токуда. Имам дълъг опит и с тях и с тези в детската педиатрия.
В педиатрията навремето специалистите бяха добри, но записването на час кошмарно и не си спазваха графиците. А болничната им база беше повече от кошмарна.

И моят син е с ръст и тегло под нормата, но не му навреди особено. Е, не порастна много, но поради други заболявания не предприехме никакво лечение.

# 18
  • Мнения: 12 494
Благодаря. На мен ми е нужно едно по пълно обследване точно поради липса на данни за наследственост, проследяване и протичане на бременност и раждане и подобни неща, които са от значение. Позната спомена нещо като Гешев/ Гешов, не разбрах добре

# 19
  • София
  • Мнения: 8 348
Детската поликлиника е на Найден Геров 2. А специалистите в нея работят и в Педиатрията, която е отсреща, на Гешов .... не знам номера
СБАЛ по детски болести ... и тн.
Баш там бяха кошмарни условията навремето. Но бяха добри специалистите.

# 20
  • Мнения: 12 494
Possesed, сърдечни благодарности. Кошмарни или не, за три дена се преживява, важното са специалистите и обстойното преглеждане на децата.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 4 093
детето си е добре, не се втелявайте с глупости, нормално е да се расте с по 1см. на месец, ето таблица за средни стойности - детето ви е идеално
https://www.namama.bg/article/rast-i-teglo-do-3-g-tablici/

# 22
  • Мнения: 7 006
6 до 9 мес/- 74 см
12мес - 80 см
18мес.- 86см.
24 мес- 92 см
3 год.-98 см
4 год- 104 /оттук насетне,за всяка година прибавяте по 6 см ( 5 год- 110см,6 год- 116 см.и т.н.)
По тези стандарти се шие детското облекло


А в тази таблица са още по-занижени...

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 16:34 от Какво?

# 23
  • Мнения: 69 190
Щом майката е притеснена, нека заведе детето на специалист. Все пак интуицията не е така от нищото...
Ендокринолог знам и аз, мери и костите на ръцете и изчислява там по някакви формули. И хормони някакви се пускат също.

# 24
  • Мнения: 1 807
Ендокринолог е специалиста, за София - може да отидете при проф. Константинова или доц. Савова - най-вероятно няма никакъв проблем, но щом като имате притеснения - отидете за да сте спокойни. На мен също ми казваха, че нищо му няма на моето дете по друг повод, но за съжаление притесненията ми се оказаха основателни - дано при вас не е така!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт