Въпрос за 10-дневно бебе - спешно!

  • 7 460
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
За повече кърма по една чаша бяло вино и чай от анасон и копър. На бебето чай от семена от копър от аптеката. Те помагат и за храносмилането. Маиката да го заведе на специалист, може да има газове и да му помогнат с тръбичка в дупето.Това за клонки от някакви си растеня не е добре. По принцип изобщо не е хубаво да се слага каквото и да е в  дупето на едно бебе. Може да свикне само да му се помага за да се изхожда и червата ще му станат мързеливи.

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 23:54 от Vivi

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За повече кърма по една чаша бяло вино и чай от анасон и копър. На бебето чай от семена от копър от аптеката. Те помагат и за храносмилането. Маиката да го заведе на специалист, може да има газове и да му помогнат с тръбичка в дупето.Това за клонки от някакви си растеня не е добре. По принцип изобщо не е хубаво да се слага каквото и да е в  дупето на едно бебе. Може да свикне само да му се помага за да се изхожда и червата ще му станат мързеливи.

Ааааа, не...аз съм много против пиенето на алкохол и кърменето, не мисля, че е редно....спирта не влияе добре на развитието.......

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 23:54 от Vivi

# 17
Всичко в правилни дози е полезно, преувеличаването им е вредно. Това една чаша не е нищо. Познавам маики на които им се е увеличила вследствие бяло вино.

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 23:54 от Vivi

# 18
  • Мнения: 1 753
В София ли сте? Ако да - да се запише в банката за майчина кърма - ето координати www.bankazamaichinakarma.hit.bg. Кърмата ще отхлаби малко положението.
Иначе да слага бебо възможно най-много на гърдите, колкото и малко кърма да има нека си я изсуква бебо.
Според мен трябва да продължава за го "изаква" с помощта на мушкато/термометър/ланолин (каквото и да е), защото иначе ако бебето не ака много ще се измъчи милото. Не знам дали някакви помощни лекарства или чайове могат да се дават на толкова малко бебе - нека се обърне към педиатъра!

# 19
  • Мнения: 1 753
Фризовомае добро мляко и според мен щепомогне, но трябва малко време- около четири пет дена, до седмица. Нека изчака.

Но- редовни масажчета на коремчето - с ръка, намазана с бебешко олио около пъпчето в посока обратно на часовниковата стрелка /май, трябва да проверя, може и обратно да беше/ прави полукръгове. Да прави гимнастика на бебчо - да свива крачетата към коремчето................   и това с мушкатото не е добра идея...........

Посоката е ПО ЧАСОВНИКОВАТА СТРЕЛКА  Peace
Иначе и аз съм на мнение, че не е добре да сменя млякото!

# 20
  • Мнения: 144
Аз ще споделя моя опит, защото е аналогичен, обаче ние бяхме придружени и с повръщане след всяко хранене. Аз нямах кърма, най-много по 10 грама да изцеля, въпреки че родих нормално не със секцио. И като така - започнахме с Фризолак от болницата, с това и продължихме, обаче запичането си беше на линия, повръщането също. И то много. Сменихме с НАН, същата работа, около 3 месеца акахме по два пъти на ден с термометър, пък не станаха лениви червата на Вики от термометъра. Предпочитах така или със сапунче, отколкото да се мъчи миличката. Постепенно всичко си дойде на място. Предписаха ни за запека и за повръщането Фризовом и едни прахчета специално за повръщането и се оправихме. Най-добре на лекар!!

# 21
  • Мнения: 5 300
Ал Бънди, в Пещера сме, благодаря за информация  Hug.
Момичета, да се похваля!
Беба започна да се изхожда сама Wink! Масажи и чайчета помогнаха!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 760
Чудесна новина!!!!   bouquet

# 23
  • Мнения: 532
Аз да ти кажа за майката:една приятелка също роди секцио и нямаше една седмица кърма.Та нейната лекарка и слойила една ампула окситоцин в носа (да в носа, и на мен ми прозвуча интересно,но после се сетих,че е за да се просмуче от лигавицата) и кърмата й дойде.До сега си го кърми,вече 6 месеца,даже изхвърля.
Това е което знам.Желая успех!

# 24
Нека да дава повече гърдата на бебчо. Моята дъщеричка също беше запечена от Аптамил и нищо не помогна - само кърма. Нека мама да пие и ошав от сини сливи - чрез кърмата ще отиде и при бебчо. Но не насилвайте с никакви листа. Опасно е.

# 25
  • Мнения: 236
Момичетата вече почти всичко са казали. Имам да допълня само няколко неща.
За майката:
- масаж на гърдите, особено под топла струя вода
- да слага бебето на всеки час на гърдата и да му дава повече време да суче. Може да редува гърдите, за да не се получат разранявания. Принципът е, че колкото повече бебето изсуче, толкова повече кърма ще дойде

против запека на бебето:
- масаж, вдигане на крачетата (без да се натиска много) по посока към корема, термометър, аз съм пробвала и с навлажнена клечка за уши
- млечна захар (поне така се нарича в немскоговорящите страни) - добавя се по една лъжичка на шише. естествено се съдържа в майчиното мляко, така че ако майката започне да кърми проблемът според мен ще бъде разрешен
- ако е много запечено положението да пита педиатъра за свещички. по принцип не са щадящи към кърмачето, но изпразват тотално дебелото черво.
 И най-важно: никакви дръжки от мушкато!!!!! Това е абсолютна бабина деветина. По стъблото на мушкатото има микроскопични власинки, част от които остават в телцето на бебето и могат да предизвикат жестоко възпаление.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
Мисля, че в случая най-доброто АМ е Аптамил

Общи условия

Активация на акаунт