За детското столче

  • 12 367
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
посредата в никакъв случай! при удар детето ще литне директно в предното стъкло.

Е  как ще литне? Нали е с колани?
Друг е въпросът, че съм виждала деца да си седят в седалките, но не са вързани. И какъв е смисълът от наличието на столче newsm78

# 46
  • Мнения: 6 167
Де Ваня, гледала съм симулации на челен удар със завързано дете ( т.е манекен) - литва, като стой та гледай.
Разбира се, зависи и от силата на удара, но и при удар с 30 км в час , ако шофьора не е с колан се удря във волана с няколко тона тежест. Това е достатъчно да влезеш с гръдния си кош във волана.

От опит:една ме удари на светофар на Хемус, и тя беше почти спряла. ( да е карала с 10 км/ч)
Аз бях с колан и така политнах напред, че ударих чело в предното стъкло.

Според мен е прогрес слагането на седалка само по себе си.
Сега остава да се научат къде и как точно се закрепя, как се връзва детето и тн.

Дано някой се появи с по-професионални .. инструкции)))

# 47
  • Мнения: 1 793
Ние сме сложили седалката отзад ляво. Т.е. като шофирам детето ми е по диагонал и като спирам на светофар се обръщам да го видя, да му кажа нещо и т.н. И аз не знам къде е по-безопасно /ляво или дясно/. Да не дава Господ, че какви чудесии стават по пътищата.

# 48
  • Мнения: 6 167
Ние сме сложили седалката отзад ляво. Т.е. като шофирам детето ми е по диагонал и като спирам на светофар се обръщам да го видя, да му кажа нещо и т.н. И аз не знам къде е по-безопасно /ляво или дясно/. Да не дава Господ, че какви чудесии стават по пътищата.

тоест, дясно. освен ако не си в Лондон. Wink


ааа, сега видях, че си там))  Peace

това ме навежда на мисъл/въпрос - лек офф -
как се оправяш с това движение?
тоест, как се сменят скорости и тн, лесно ли се свиква?

# 49
  • Мнения: 2 825
Спорен е въпроса за мен,коя страна е по-безопасна Thinking
Замислете се ,че инстинкта за самосъхранение при човек е много силен и шофьора при опрасна ситуация ще предпази първо себе си - демек лявата страна Praynig

И аз така знам, че най-безопасното място е зад шофьора, но май най-логично е да ти е по диагонал - по лесно е за наглеждане на детето.
Не знам да има правило от коя страна се слага столчето  Confused

# 50
  • Мнения: 1 793
Ние сме сложили седалката отзад ляво. Т.е. като шофирам детето ми е по диагонал и като спирам на светофар се обръщам да го видя, да му кажа нещо и т.н. И аз не знам къде е по-безопасно /ляво или дясно/. Да не дава Господ, че какви чудесии стават по пътищата.



тоест, дясно. освен ако не си в Лондон. Wink


ааа, сега видях, че си там))  Peace

това ме навежда на мисъл/въпрос - лек офф -
как се оправяш с това движение?
тоест, как се сменят скорости и тн, лесно ли се свиква?


Да, лесно се свиква. Само първата седмица ми беше малко криво да сменям скорости с лявата ръка и да карам в лявото платно. Постоянно имах чувството, че карам в грешното платно и някой ей сега ще ми изскочи насреща и ще се нацепя в него. Постоянно бях нащрек. Но след това вече няма проблеми. Май всичко е въпрос на навик. Сега така съм свикнала с това движение тук, че като си идвахме в БГ там ми беше криво  Simple Smile Спомням си как миналата година в Бг инстинктивно посягах вляво да търся скоростите и все забивах ръка във вратата на колата  Grinning Но това обикновено става само през първия ден от престоя ни там.

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 12:32 от Anna

# 51
  • Мнения: 407
И на мен ми се вижда най-правилно да е отляво зад шофьора,точно заради инстинкта за самосъхранение.

# 52
  • София
  • Мнения: 10 825
Най-безопасното място е по средата на задната седалка, след това от дясно - по диагонал на шофьора, от ляво - зад шофьора и накрая "мястото на мъртвеца" - седалката до шофьора. Ако детето е вече досатъчно голямо (най-малко на 1 година и някакви кг имаше като минимум newsm78) за да се вози обърнато напред въздушните възглавници няма нужда да се изключват. Тяхното изключване обаче е задължително ако бебето е в столче обърнато назад, защото нали си представяте както ще се случи при една катастрофа и рязкото надуване на възглавницата.

# 53
  • Мнения: 6 167
Най-безопасното място е по средата на задната седалка, след това от дясно - по диагонал на шофьора, от ляво - зад шофьора и накрая "мястото на мъртвеца" - седалката до шофьора. Ако детето е вече досатъчно голямо (най-малко на 1 година и някакви кг имаше като минимум newsm78) за да се вози обърнато напред въздушните възглавници няма нужда да се изключват. Тяхното изключване обаче е задължително ако бебето е в столче обърнато назад, защото нали си представяте както ще се случи при една катастрофа и рязкото надуване на възглавницата.

без да изказвам директно съмнение, можеш ли да кажеш откъде знаеш тези правила, т.е... прочела ли си ги, къде и тн...
защото това е обратното на това , повечето тук мислим
което, ако е вярно ще разбие митовете

# 54
  • София
  • Мнения: 10 825
отвори което и да е упътване за столче за кола. Ако нямаш такова, в нета има много сайтове за това как да изберем столчето си, как да го монтираме и т.н.

# 55
  • Мнения: 5 228
Най-безопасното място е по средата на задната седалка, след това от дясно - по диагонал на шофьора, от ляво - зад шофьора и накрая "мястото на мъртвеца" - седалката до шофьора. Ако детето е вече досатъчно голямо (най-малко на 1 година и някакви кг имаше като минимум newsm78) за да се вози обърнато напред въздушните възглавници няма нужда да се изключват. Тяхното изключване обаче е задължително ако бебето е в столче обърнато назад, защото нали си представяте както ще се случи при една катастрофа и рязкото надуване на възглавницата.

без да изказвам директно съмнение, можеш ли да кажеш откъде знаеш тези правила, т.е... прочела ли си ги, къде и тн...
защото това е обратното на това , повечето тук мислим
което, ако е вярно ще разбие митовете

Защо? Аз съм абсолютно съгласна с Lady Charm.

# 56
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз съм посочила линк по-нагоре.
Работила съм в застрохователно дружество и си спомням, че точно такива бяха статистиките. Както е посочила и Lady Charm.

# 57
  • Мнения: 1 555
Нашето столче също стои зад седалката на пасажера, а НЕ зад тази на шофьора !!!

# 58
  • Мнения: 8 769
И какво правим, когато децата са две на почти еднаква възраст и имаме две столчета за кола? И двете в средата или и двете в единия край? Wink Grinning

# 59
  • Мнения: 2 381
Доколкото знам, столчето не трябва да е поставено на седалка, оборудвана с AIR BAG.

Общи условия

Активация на акаунт