Заплата от 350лв

  • 16 435
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 216

1000-1200.
В яките петзвездни мое и 2000 да е.....например Андре Токев от Хилтън едва ли работи за 350. Twisted Evil

ЗА Андре специално знам,защото са приятели с мьжото.Интересува ме за ресторанти от класа на Вишните.Енотека Уно,Талисман,Отвьд алеята зад шкафа?

Още един пьт се извинявам,че се намесвам в чужда тема  bouquet

# 31
  • Мнения: 3 153
Който твърди, че е добра заплата 350 лв., явно нещо е сбъркан, защото на мен само детето ми коства тази сума на месец, а ако имах и второ-не знам. Да не говорим, че минимум 80 лв. оставяме всяка седмица в БИлла, плащаме сметки разни, купуваме си дрехи, обувки, имаме коли, които зареждаме всяка седмица и ако се наложи да тегля чертата дотук мисля, че тоталът в най-икономичния случай е надхвърлил 1000 лв. И във всичко това не се включват разни пътувания и глезотии!
Вярно е, че човек знае 2 и 200, но моят личен отговор на това дали тази сума от 350 лв. е добра заплата е категорично негативен! Да, можеш да живееш някак си, но не и да живееш сравнително добре. Всичко това е за София, другаде нямам опит.

# 32
  • Мнения: 2 885
Айде, айде....
За такава заплата съм почнала работа в центъра на София /пл.Гарибалди/.
За начало, дори в София, си е много добре.
След 6 месеца може да се иска увеличение.
Много претенции = грам свършена работа.
Затова не мога да си намеря човек от 1 година търсене....
С компютърна грамотност, работно ниво на английският за 2х повече пари от тези...Ама няма!

# 33
  • Мнения: 5 370

1000-1200.
В яките петзвездни мое и 2000 да е.....например Андре Токев от Хилтън едва ли работи за 350. Twisted Evil

ЗА Андре специално знам,защото са приятели с мьжото.Интересува ме за ресторанти от класа на Вишните.Енотека Уно,Талисман,Отвьд алеята зад шкафа?

Още един пьт се извинявам,че се намесвам в чужда тема  bouquet
Чак такова инфо не знам, обаче веднъж лично видях обява за главен готвач в квалитетен ресторант-мъча се да си спомня кой точно, ако успея, ще ти кажа. Заплатката беше 1200.

# 34
  • Мнения: 5 370
Е как вие се струва като цифра newsm78.Питам ви ,защото доста мои познати взимат по големи заплати 450-500лв,а на мен тези 350лв.ми се струваха сравнително добра заплата.
Впрочем, ти не уточни изначално едно съществено нещо.
За какъв ценз, какъв стаж, какъв тип работа?
Ако работиш в някоя държавна администрация или министерство-еми толкави са им заплатите, доколкото имам инфо.
Но в частна фирма ограничения просто няма..........зависи на какво ще попаднеш.

# 35
  • Мнения: 8 917
Не ми изглежда добра, нито дори сравнително добра. С по-малко от 600-700 лв. на месец човек едва ли би се чувствал сравнително добре. Според мен това е нещо като задължителен минимум!
Peace

# 36
  • Мнения: 156
А какво мислите за заплата 220лв. през лятото и 170лв. през зимата? Това е в Созопол - работи се по 12 часа на ден. Две дневни, две нощни смени и два дни почивам. До никъде не стигат, а имам и 15-годишен син.

# 37
  • Мнения: 8 769
А какво мислите за заплата 220лв. през лятото и 170лв. през зимата? Това е в Созопол - работи се по 12 часа на ден. Две дневни, две нощни смени и два дни почивам. До никъде не стигат, а имам и 15-годишен син.
Мисля това, че не е зле да си потърсиш работа на друго място. Peace

# 38
  • Мнения: 5 370
А какво мислите за заплата 220лв. през лятото и 170лв. през зимата? Това е в Созопол - работи се по 12 часа на ден. Две дневни, две нощни смени и два дни почивам. До никъде не стигат, а имам и 15-годишен син.
Ами мисля, че просто в един момент и в провинцията подобни работодатели ще си търсят по няколко месеца персонал.....щото никой няма да им връзва.
Само пожелавам по-скоро да дойде тоя момент.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А какво мислите за заплата 220лв. през лятото и 170лв. през зимата? Това е в Созопол - работи се по 12 часа на ден. Две дневни, две нощни смени и два дни почивам. До никъде не стигат, а имам и 15-годишен син.
Не знам какви са заплатите, както и цените във Созопол, но това ми прилича на подигравка. По принцип ли е толкова ниско заплащането?

# 40
  • Мнения: 3 153
Ами мисля, че просто в един момент и в провинцията подобни работодатели ще си търсят по няколко месеца персонал.....щото никой няма да им връзва.
Само пожелавам по-скоро да дойде тоя момент.

Не мисля, че ще стане толкова скоро. Това е основният проблем-кофти работодателите от малките фирмички, които си мислят, че не е важно да задържиш добър служител, макар и за повече пари, а да даваш там 200-300 лв.  и да ти бачкат, пък колко добре и колко често ще сменяш персонала-няма значение! ТОва е порочното мислене на бг псевдо бизнесмена, тарикат, собственик на ЕТ.

# 41
  • Мнения: 5 370
Ами мисля, че просто в един момент и в провинцията подобни работодатели ще си търсят по няколко месеца персонал.....щото никой няма да им връзва.
Само пожелавам по-скоро да дойде тоя момент.

Не мисля, че ще стане толкова скоро. Това е основният проблем-кофти работодателите от малките фирмички, които си мислят, че не е важно да задържиш добър служител, макар и за повече пари, а да даваш там 200-300 лв.  и да ти бачкат, пък колко добре и колко често ще сменяш персонала-няма значение! ТОва е порочното мислене на бг псевдо бизнесмена, тарикат, собственик на ЕТ.
Съгласна съм на 120% с тебе и заради това се "продавам" само в западни фирми.
Впрочем, то кога ли не сме били на едно мнение? newsm78 Mr. Green

# 42
  • Мнения: 3 216

Ами мисля, че просто в един момент и в провинцията подобни работодатели ще си търсят по няколко месеца персонал.....щото никой няма да им връзва.
Само пожелавам по-скоро да дойде тоя момент.


О аз познавам един такьв от Созопол,който все още си тьрси главен готвач(средата на сезона е все пак) ,ама няма и да си намери. Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Съгласна съм на 120% с тебе и заради това се "продавам" само в западни фирми.

Бе то и аз съм съгласна, ама ако слезнем малко на земята и се замислим за проблемите на хората без два чужди езика, без комп. грамотност, с едно за нищо не ставащо висше или без такова въобще ....Rolling EyesВсе пак в България живеят и сервитьорки, шивачки, мед. работници/последните с ужасно ниски заплати, напълно незаслужено според мен/, учители, библиотекари и т.н, и т.н.Те в какви фирми да се продадат?
Тъжно е, много е тъжно...

# 44
  • София
  • Мнения: 1 654
Според мен това би трябвало да е заплата за неквалифициран персонал без отговорни функции, освен ако не става въпрос за някой от мизерните ни държавни институти SickЗа съжалени в тах все още умни и способни хора получават много  по-малко и от 350 лв.

Общи условия

Активация на акаунт