Заплата от 350лв

  • 16 417
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Е как вие се струва като цифра newsm78.Питам ви ,защото доста мои познати взимат по големи заплати 450-500лв,а на мен тези 350лв.ми се струваха сравнително добра заплата.

Май зависи до голяма степан в коя част на страната си, доколкото знам, за Северна България тази заплата е голяма.

# 91
  • Мнения: 2 407
За мен е ниска заплата!

# 92
  • в гората
  • Мнения: 1 486
За мен има един основен въпрос, който ме мъчи напоследък. Как точно се живее с толкова пари? Как става номера? И съм на мнение, че огромна част от БГ населението не разчита само на заплата. Защото ние сме с по-висок доход и всеки месец все не стигат парите... И не мога да разбера как става номера. Някой ако е наясно да каже...
Онзи ден си говорихме с един познат... учил 5 г. в Щатите бизнес администрация (издържал се е сам докато е учил, бачкал е сериозно). Решава да се върне и да си търси късмета тук, търси си работа около година и накрая си намира такава - в банка за 500 лв. Е, не е нормално това от където и да го погледнеш - той е учил 5 години и се е трепал и накрая с триста зора си намери работа за 500 лв. Това, което най-ме учуди обаче е, че е оптимист и че едва ли не му се струва нормално всичко това. Shocked

# 93
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Незнам как се живее в БГ с малко пари, но ние го правим.
Аз взимам 180 лв., а мога да кажа, че работата ми е доста хубава и квалифицирана - графичен дизайн.
Живеем някак си с мъжа ми, като често оставаме без пари, но дължим и доста пари в "Топлофикация" и за студена вода. Така че, ако си намеря някъде работа със заплата 350 лв. ще съм предоволна!
П.П. Съпругът ми взима около 400 лв.

# 94
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Незнам как се живее в БГ с малко пари, но ние го правим.
Аз взимам 180 лв., а мога да кажа, че работата ми е доста хубава и квалифицирана - графичен дизайн.
Живеем някак си с мъжа ми, като често оставаме без пари, но дължим и доста пари в "Топлофикация" и за студена вода. Така че, ако си намеря някъде работа със заплата 350 лв. ще съм предоволна!
П.П. Съпругът ми взима около 400 лв.

Е, добре - как може графичен дизайнер да взима толкова пари?  Винаги съм си мислела, че това е супер добре платена работа... даже ми е в топ 3 на най-любимите професии.  bouquet

# 95
  • Мнения: 2 332
Незнам как се живее в БГ с малко пари, но ние го правим.
Аз взимам 180 лв., а мога да кажа, че работата ми е доста хубава и квалифицирана - графичен дизайн.
Живеем някак си с мъжа ми, като често оставаме без пари, но дължим и доста пари в "Топлофикация" и за студена вода. Така че, ако си намеря някъде работа със заплата 350 лв. ще съм предоволна!
П.П. Съпругът ми взима около 400 лв.

Е, добре - как може графичен дизайнер да взима толкова пари?  Винаги съм си мислела, че това е супер добре платена работа... даже ми е в топ 3 на най-любимите професии.  bouquet

Да де, ама това е в Перник, а не в София...

# 96
  • Мнения: 2 885
Ето ти пример: Излизам в майчинство август 2005. Търся човек. Провеждам 2 месеца интервюта за работа. Всеки ден от 17 до 19-20 часа /за да успеят след работа да дойдат на интервю/.
Повечето изпратели CVта бяха родени след 80-те години. ОК. И аз съм млада по дух... Laughing
Давам тест - никой не може да реши целият тест правилно. Ми айде, не е толкова важно.
И първият въпрос е парите.......Няма: каква е работата, колектива, работно време?...Парите са важни, ей!
Писах по-горе началната заплата. А....Малко били....?!?!?!
Ние сме 5 човека фирма. Аз в тази фирма почнах на 400 лв преди 5 години. Сега взимам с 3 нули. Но с труд, пот, висене до посред нощите, като има работа....Обожавам работата си. И сега от вкъщи си работя и не съм на едно майчинство. Шефката ми е адски точен човек. Никакви проблеми никога не съм имала. Приятелска атмосфера на работа, лукс офис в нова сграда, всички екстри.......Песен... Sunglasses
Интересно е, че претенциите за парите /минимум 1200 лв. Money Money Money/ бяха на току-що завършили студенти. И се заяждат /като ме гледат с големият корем/. Липса на елементарно възпитание и то от жени?!?!?!
Взех човек от Пловдив, работил подобна работа. Т.е. имаше идея за какво става дума. Много свястно момче. Обаче се разделихме....почнал да се заяжда с клиентите. Както се изрази шефката: "не съм учителка в детска градина"...Е, може ли такова нещо?
Жена му дойде от Пловдив след като си намери той работа при нас. И тя почна работа.
Взеха за 180 евро ново строителство апартамент под наем в Младост. И кола си имат.
Предлагаш на някакъв човек старт и той ти изяжда ръката до дланта...Още оправям бъкиите дето ги е надробил, докато е работил във фирмата.

Ей затова не мога да си намеря човек дето да работим заедно...Много претенции = грам свършена работа.
Качествените специалисти или не искат да си сменят мястото или са в чужбина.
Мдам....мъка...мъка. ooooh!

# 97
  • Мнения: 5 370
Ето ти пример: Излизам в майчинство август 2005. Търся човек. Провеждам 2 месеца интервюта за работа. Всеки ден от 17 до 19-20 часа /за да успеят след работа да дойдат на интервю/.
Повечето изпратели CVта бяха родени след 80-те години. ОК. И аз съм млада по дух... Laughing
Давам тест - никой не може да реши целият тест правилно. Ми айде, не е толкова важно.
И първият въпрос е парите.......Няма: каква е работата, колектива, работно време?...Парите са важни, ей!
Писах по-горе началната заплата. А....Малко били....?!?!?!
Ние сме 5 човека фирма. Аз в тази фирма почнах на 400 лв преди 5 години. Сега взимам с 3 нули. Но с труд, пот, висене до посред нощите, като има работа....Обожавам работата си. И сега от вкъщи си работя и не съм на едно майчинство. Шефката ми е адски точен човек. Никакви проблеми никога не съм имала. Приятелска атмосфера на работа, лукс офис в нова сграда, всички екстри.......Песен... Sunglasses
Интересно е, че претенциите за парите /минимум 1200 лв. Money Money Money/ бяха на току-що завършили студенти. И се заяждат /като ме гледат с големият корем/. Липса на елементарно възпитание и то от жени?!?!?!
Взех човек от Пловдив, работил подобна работа. Т.е. имаше идея за какво става дума. Много свястно момче. Обаче се разделихме....почнал да се заяжда с клиентите. Както се изрази шефката: "не съм учителка в детска градина"...Е, може ли такова нещо?
Жена му дойде от Пловдив след като си намери той работа при нас. И тя почна работа.
Взеха за 180 евро ново строителство апартамент под наем в Младост. И кола си имат.
Предлагаш на някакъв човек старт и той ти изяжда ръката до дланта...Още оправям бъкиите дето ги е надробил, докато е работил във фирмата.

Ей затова не мога да си намеря човек дето да работим заедно...Много претенции = грам свършена работа.
Качествените специалисти или не искат да си сменят мястото или са в чужбина.
Мдам....мъка...мъка. ooooh!
Зависи в каква област, да ти кажа ли.
Както писах по-горе-аз съм филолог.
Целта ми е да стигна 700-800 чисти парици-знам, че може.
Лоялна съм и откровена на интервю и никога не почвам с питане за пари.
Обаче!!!
Тъй като ми предстоеше да си сменя работата-си казах в прав текст, че за по-малко от еди-каква си сума не бих го направила. Това след като ме попитаха за финансовите очаквания.
Бачкала съм винаги яко и винаги съм се старала да давам на макс.....даже с цената на нервите ми.
Мисля, че е въпрос на поколение.....аз съм от 70-те години и съм възпитавана другояче. Peace

# 98
  • Мнения: 2 885
Ми то пише в подписа ми с какво аз и мъж ми се занимаваме. И двамата търсим хора и не сме намерили...
Мъж ми дава повече и пак не може да намери...Аз обясних как седят нещата в нашата фирма.
Тъй че....Сложно е, ей.  Twisted Evil
Тез пари...  Money newsm78

Именно - въпрос на поколение. След 80-те години набора много комерсиален е станал.

# 99
  • Мнения: 1 313
за каква заплата си съгласна да работиш зависи най-вече от нуждата, поне при мен е так

# 100
  • Мнения: 5 370
Ми то пише в подписа ми с какво аз и мъж ми се занимаваме. И двамата търсим хора и не сме намерили...
Мъж ми дава повече и пак не може да намери...Аз обясних как седят нещата в нашата фирма.
Тъй че....Сложно е, ей.  Twisted Evil
Тез пари...  Money newsm78

Именно - въпрос на поколение. След 80-те години набора много комерсиален е станал.
ХАБсолютно съм на това мнение-освен всичко друго, съм била учител на наборите от 80-ти нататък, та....съм наясно и-де-ал-но.
Видях с какво се занимавате, ако имаш желание да продължим дискусията на ЛС-можеш да ми пишеш да не спамя тука! Peace

# 101
  • Мнения: 3 457
ниска е ама като имаш предвид че доста хора получават и под минималната заплата,а за пенсионерите да не говорим #Cussing out

# 102
       Да не е малка тази заплата от 350 лв. но не и много,ако се издаржа едно тричлено семеиство.То тези пари никога няма да ни стигат.Сега представете си, че пенсиите станат толкоз бабите дали няма да са доволни аааа?Ще е супер.Наи добре да взимаме по 1000лв.тогава ще ни стигат.javascript:void(0);javascript:void(0);javascript:void(0);

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами може и да е малка сумата според някои, но тук едва ли  ще се намери работа за толкова много пари. Както е казано, човек разполага и с 2 и с 200. И на мен ми се иска да получавам 1500 лв заплата, но с две висши образования ми е около 280 лв - учителка съм. И вие сте млади, може би не сте се сблъсквали с критерия "възраст" при намирането на работа - до 32 години, другите са вече за умиране. Така че понякога човек няма избор, съгласява се да работи за това, което му дадат. Лично аз бих се зарадвала на тези 350 лв. Simple Smile

И ако не сте разбрали от подписа ми, семейството ми е петчленно. Laughing

# 104
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Заплатата зависи от множество фактори: ако започваш от нулата е страхотно, защото има дейности където и за 6 месеца не можеш да се научиш. Ако покажеш че можеш да се справяш заплатата расте.
Друг е проблема ,че качеството на персонала  е много ниско и трудно се намира.А и от собствен опит мога да кажа, че българина се оказва доста мързелив /кой ни научи на това, социализма ли или нашата балканска природа,не знам/, но за съжаление това е факт.

Общи условия

Активация на акаунт