Меко топче в дясната страна на шията.

  • 980
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. На 29 години съм и това топче, което се вижда на снимката ми се появи преди две години, над него има още едно по- малко, но не се вижда добре на снимката. Меко е и безболезнено, като го натисна потъва на вътре. Топчето може да се види както е на снимката само ако издишвам навън,  все едно при надуване на балон, в нормално състояние не изпъква. Отидох на доктор, тя ми каза да не се притеснявам, надувало се при инфекции, пък предишният ми каза просто анатомия на тялото и защото съм слаба. Направиха ми кръвни тестове и кардиограма, всичко нормално.
Обаче мен ме човърква отвътре да не е нещо сериозно. Някой сблъсквал ли се с нещо подобно? Благодаря предварително. Само да кажа не пиша много по форуми и може да не съм учила правилният раздел за темата, за което се извинявам предварително.
 

# 1
  • Мнения: X
Аз като малка имах по едно топче и от двете страни. Не знам какво беше, но ходих на инфрачервени лампи в болница или нещо от сорта на това, пускаха червени лампи при проблемните зони за половин час, наред месеци. Не вярвам, че ти няма нещо. Иди на други лекари.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Щом го имаш от доста време, не расте и не боли, мисля, че няма от
От какво да се притесняваш ✌

# 3
  • Мнения: 823
Здравей!
Направи консултация с лицево-челюстен хирург.Ако има нужда от допълнителни изследвания,той ще те препрати на хематолог .Може да е безобидно ,но може и да е нещо сериозно .При заболявания на лимфната система,обикновенно кръвната картина е без изменения.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Майка ми има същото, малко по-назад и нагоре от вашето. Консултира се с много лекари, които винаги й казват да не го маха, че не е опасно. Но за ваше лично успокоение не пречи още един преглед. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт