Малък плод 34г.с

  • 2 039
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 813
Здравейте, в 34г.с съм, оказа се че бебчо върви по-малък и тежи 2кг до момента. Малко се наплаших, не знаем каква е причината, док каза, че трябва бебчо да качи 500г за две,три седмици. Има ли някой с подобен случай, и какво се препоръчва като хранене?

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Първо, ехографите дават отклонения с по 500гр., в някой случай и повече.
Второ, два килограма въобще не ми се вижда малко, но въпреки това аз бих отишла веднага при друг лекар, за мое успокоение.
И трето, когато на мен ми обясняваха колко малко върви бебето (грубо 1.9кг го изкарваха в същите седмици), родих близо 4 килограмово бебе на термин.
Важно е да сте спокойни и да знаете, че последните 4 седмици, бебето наддава най-много и най-бързо.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ако наистина има изоставане не мисля, че храненето ще помогне. Възможно е да е грешно измерване, възможно е просто бебето да е по-дребно, а може и наистина да има проблем. Кръвотока проследен ли е, какви препоръки ти дадоха? Просто да ядеш повече ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 13 151
Имаш още месец и половина до раждането и 2 кг. си е съвсем в нормата. Освен това, ехографът дава отклонения, а бебетата не са по калъп и всяко е различно, както и хората сме с различни килограми и структура. За 1 месец теглото му ще се увеличи.
Твоето хранене ще увеличи само твоите килограми и ще затрудни подвижността ти, но няма да увеличи теглото на бебето. Сега се успокой и се опитай да не си създаваш притеснения, за да можеш да доносиш бебето максимално близко до термин.

# 4
  • Мнения: 813
Каза че бебчето върви по малко, препоръча ми да се храня с по-богати храни, защотоо наистина не се храня съвсем правилно, също така да огранича разходките. Всичко било наред, вървял по мъничък и трябва да качи. Може да се дължи и на хемоглобина ако е паднал, днес пуснах изследвания.

# 5
  • Мнения: 4 412
С хранене бебето ти няма да наддаде. Трябва да се проследи кръвопотока и зрелостта на плацентата. Не се тъпчи излишно, защото ако всичко е наред, може просто да имаш по-дребно бебе. Вие високи ли сте?
А разходките защо да ограничаваш? Имаш ли други проблеми? Ако всичко е наред не виждам причина да се залежаваш и то точно през последния месец.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 700
Как се храниш?
Защо да не се движиш?
И както е казано имаш месец и половина още.Иди и на второ мнение ако имаш възможност.

# 7
  • Мнения: 813
Аз съм 160 и татокото също е нисък. Имам контракции и ми препоръчаха почивка и лежане. Аз се движех много и док ми каза, че храната която изяждам не е достатъчно хранителна. Почти не ям месни продукти.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 700
Наблягай на млечни,коприва,спанак.
Това,че си 160 няма значение,и 5кг.бебе може да родиш.Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 170
Не се притеснявай. Ако искаш за успокоение просто отиди на второ мнение. Имам две познати , които ги шашардисаха , а всичко си им беше наред. На едната и казаха , че бебето е толкова голямо, че едва ли не няма да може да го роди и накрая се оказа , че е 2500 на след термин. Другата пък я наплашиха , че в девети месец бебчето е под две кила , а детенцето си се роди към 3 и малко , само две седмици по-късно.

# 10
  • Мнения: 4 412
Ако имаш контракции е желателно да си почиваш повече. Въпреки, че в 34 г.с. е нормално да имаш вече подготвителни контракции. Трябва да се види твоите какви са. Храната няма кой знае каква връзка с бебето. То си взема каквото му е нужно. Просто ако ти не го набавяш, то ще взема от теб и пак ще наддаде, освен ако няма друг проблем, който трябва да се проследи.
Аз също не ядях месо. Цяла бременност изкарах на зелена салата и кисело мляко. ММ даже се шегуваше, че ще раждам теленце.

# 11
  • Мнения: 16 871
Иди на второ мнение и за твое успокоение да ти направят доплер.
Бебето може да е дребничко, защото генетично му е заложено или защото кръвотока не е добър. При второто трябва да се вземат мерки.

# 12
  • София
  • Мнения: 476
Според мен са ти казали да почиваш, за да не родиш по-рано, щом си с контрации. (да може бебчето да порасне още малко).Спокойно, както са ти казали и другите ехографа не е възможно да измери абсолютно точно. Иди на второ мнение и по важно е дали другите ме размери са ОК. Най- вече главата да не му изостава.

# 13
  • Мнения: 813
Много благодаря за съветите. Поуспокоих се, ще видим днес какво ще каже след изследванията. Каза че бебчо е добре няма проблем с органите или нещо подобно, каза че просто че ще е по дребно бебче.

# 14
  • Мнения: 13 807
То и моят син вървеше малък, бедрото му било малко ала бала, накрая се роди гигант 4 кг с глава два см над нормата - слаб но дълъг и затова тежък, макар и със слабо бедро. По време на раждането след епизотомията  лекаря ми вика - Ама той бил голям бе, сякаш аз мога да знам. За сведение също рядко консумирам месо. От дете съм така. Та тези техните методи на измерване са изключително неточни.

Общи условия

Активация на акаунт