Уморена съм ..........

  • 3 623
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 399
Лали,
8 мм ендометриум не е толкова лошо. Мисля че трябва да е над 7.5мм в момента на овуто. Мели го беше писала в една от темите за Клостилбергит (или както там се казва лекарството с Хломифен цитрат в БГ). Теста са ячниковия резрв се прави на практика с Xломифен цитрат и след това се мерят разни хромони (ЛХ и FSH) и по съотношението им се прави заключение за количеството и качеството на яцеклетките които са ти останали на разположение. Препоръчва се при жени които се опитват да забременеят в по-късна възраст.

Лапароскопията е много добър метод за изследване на тръбите защото освен дали са запушени се проследява и подвижността им, а и други сраствания. Но е и най-инвазивния метод. Затова тук първо започват със снимка и преценяват дали се налага лапаро. А при наличие на хламидий директно препоръчват лапаро, защото тогава има по-голям риск за запушване.

Ва-ва не разбрах какво издирваш на английски, но понеже  sunny_zt  ти е отговорила за хидротубацията, мога да добавя че снимката на английски се нарича hysterosalpingography или накратко HSG. Който се интересува от сравнение на 2 метода може да ми пише на ЛС и ще му изпратя статия която ги сравнява. За жалост е на английйски и за още по-голямо съжаление нямам време да я преведа.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 648
Това е най-доброто, което може да направите, а не да мислиш качествен ли е бил или не фоликула?!!!

# 32
  • Мнения: 637
Здравете всички! Simple Smile

Лали, може пък точно сега да стане, нищо, че се е спукал по - рано. Вярно, изтървала си момента да го премериш, да видиш хормонални нива, това те притеснява, нали? Но такива неща за вина - аааааааа, не, не и не! Ще пиша на модератора да ти отреже достъпа. Никакви такива! Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 2 641
Zdraveite momicheta,

Nikoia da ne se otchaiva. I az misleh 3 godini che niama da imam bebe stoto ne mozeha da mi nameriat problema ama nakraia vzeha che go otkriha. I sega sam stastliva stoto chakam parvoto ni bebe. I az izziviah goliam koshmar - basta mi pochin a, posle baba mi, problemite s zabremeniavaneto, ostanah bez rabota...........uzasni godini no vece sam gi zabravila i gledam otnovo napred. Viarvam che pak ste sam stastliva, ste imam prekrasno semeistvo, ste zapochna rabota i taka.
Uspeh i kasmet na vsichki

# 34
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
я малко по-оптимистично!
Просто се отпусни и мисли положително.
Отиди на фризьор, или козметик, или масаж.... направи нещо различно и всичко ще е по-хубаво Flowers Four Leaf Clover  Flowers Rose

# 35
  • Мнения: 7 716
Нищо не направихме тази вечер с мъжът ми Embarassed - много работа има и не може да излезе  Imp .
 То се е видяло, че остава за утре - сигурно това ми е късмета Laughing
За фоликула - първо започва да ме боли корема като при М, после - слуз - като сополче Embarassed , после температурата леко се повишава - при мен има един междинен стадий - после рязка болка около яйчника - кратка - предполагам, че тогава се излива кръв в коремната кухина от спукването на фоликула и затова боли.
Мели, аз исках да те попитам за отношението ти към хидротубацията. 10х

# 36
  • София
  • Мнения: 3 648
Лали, много хубава графика - дано да е станало онзи ден!

# 37
  • Мнения: 7 716
А, бе аз на графики го докарвам вече десети месец, ама... резултат няма

Общи условия

Активация на акаунт