Дългото чакане след трансфер- тема 112

  • 11 926
  • 347
  •   3
Отговори
  • Мнения: 2 515
Добре дошли в новата тема!Flowers Cherry Blossom


Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:
Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.
Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.
Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.
Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.
Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
Ден 6: Имплантацията продължава.
Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.
Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:
Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.
Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.
Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
Ден 4: Имплантацията продължава.
Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.
Ден 7: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.


Линк към старата тема: https://m.bg-mamma.com/?topic=1638051.new#new

Истории, вдъхващи надежда: Remembryo: Uterine wall of fame

Полезни статии
Както виждате в материалите, препоръките и практиките в различните клиники не са напълно еднакви, но общото е: избягване на сауни и горещи душове, да не се вдига много тежко, без силни физически натоварвания, но и без да се лежи постоянно (движението спомага за кръвоснабдяването на матката), ограничаване на кофеин, алкохол и цигари, и повече спокойствие. Точно заради спокойствието обаче всяка жена трябва да прави това, което я кара да се чувства по-уверена в успеха.


Уринарните тестове отчитат бременност по-късно от кръвните, заради различната концентрация на ЧХГ в кръвта и урината. Отрицателен тест вкъщи няколко дни преди официалната дата за тест не е причина за спиране на лекарствата! Лекарства се спират единствено след отрицателен кръвен тест и обсъждане на резултата с лекар или друго медицинско лице от болницата/клиниката, където е правена процедурата.

Всеки организъм секретира ЧХГ с различни темпове. Това, че при някой теста е бил положителен например 4-5 дни след ембриотрансфер, а вашия е отрицателен, не означава задължително, че опитът ви е бил неуспешен.

Свързани теми:
1. Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим
2. Предстои ми замразен трансфер, да поговорим
3. Забременели след инвитро

Нека темата се напълни с много добри новини и положителни тестове! Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 1
  • Мнения: 437
Цоп и аз тук

# 2
  • Мнения: 710
Здравейте, момичета. От мноооооооого време не съм се включвала във форума и ето ме тук сега.
Успех на всички борещи се и броящи дните от трансфер до тест Simple Smile
Кактусче, благодаря за темата, с теб се знаем от преди още и съжалявам, че все още си тук, но и твоето време идва, знам го!

След успешно първо инвитро и първи СЕТ, днес съм 4ти ден след ЗЕТ на 5-дневни и положението е…. не такова, каквото си го представях. Мислех, че ще съм по-спокойна, понеже вече знам какво е, имам вече едно дете, ала бала, а то е тоооочно обратното. Малчо ми е донесъл от яслата стрептококи, която се прояви буквално в деня на трансфера и премина в отит и съм на АБ (съобразен със състоянието ми, и все пак). Нямам никакви симптоми и САМО мисля дали нещо би могло да се е случило. Или ембрионите ще са по-силни от всички и всичко, или сега не е бил правилния момент и съдбата ми го показва по много гаден начин. Все пак се надявам да е първия вариант 🤞

# 3
  • Мнения: 2 515
kalestia, много се радвам да те видя тук за бебче номер 2 😍 Пожелавам ти от сърце да се похвалиш с хубаво ЧХГ след 4 дни. Аз силно се надявам, че следващият ми трансфер ще бъде успешен и този път до здрав финал! 🙏☺️❤️🍀☀️🫶

# 4
  • Мнения: 106
Здравейте,получих кървене,в 6г.с ,не знаех къде да пиша Sob
Ходих до спешното всичко наред,има хематом 1см,изписаха ми лекарства,това кървене кога се очаква да спре Frowning1

# 5
  • Мнения: 13
Здравейте, дами! Кога пускате кръвен тест на 5 дневен ембрион, утре ми е 8ми ден и не знам дали няма да избързам ..?

# 6
  • Мнения: 151
Здравейте, дами! Кога пускате кръвен тест на 5 дневен ембрион, утре ми е 8ми ден и не знам дали няма да избързам ..?
На 8ми ще покаже 100%

# 7
  • Мнения: 173
Здравейте, дами! Кога пускате кръвен тест на 5 дневен ембрион, утре ми е 8ми ден и не знам дали няма да избързам ..?
На осми ден дори уринарен ще покаже, не е рано за кръвен.

# 8
  • Мнения: 13
Често да ви кажа.. чак изпитвам страх от това да не резултата да е негативен. Моля се и искам да е положителен, НО пусти страх. Защото и нямаме друго ембрионче, т.е пак пункции и тн.

# 9
  • Мнения: 61
Здравейте, дами! Кога пускате кръвен тест на 5 дневен ембрион, утре ми е 8ми ден и не знам дали няма да избързам ..?
Кръвен тест ще покаже със сигурност. Не знам защо ни карат до чакаме до 10 ден 😒 Момичета броите ли първият ден на трансфера?

# 10
  • Мнения: 106
За всички които сте минали на диета след трансфер,кога ви позволиха да ядете всичко

# 11
  • Мнения: 151
Здравейте, дами! Кога пускате кръвен тест на 5 дневен ембрион, утре ми е 8ми ден и не знам дали няма да избързам ..?
Кръвен тест ще покаже със сигурност. Не знам защо ни карат до чакаме до 10 ден 😒 Момичета броите ли първият ден на трансфера?
Ранното тестване води до поне 2-3 допълнителни теста след това, което води до стрес. Аз се тествах на 7ми ден и след това имаше още поне 3-4 теста. Една стойност на 7ми ден показва, че има имплантация, но често се стига до биохимична.
Мисля, че едно високо ЧХГ на ден 12 показва повече, отколкото едно позитивно на ден 7-8.

Денят на трансфер не го броя/броим. Принципно единствено тук чух(прочетох), че някой го брои за ден.

# 12
  • Мнения: 410
Здравейте, дами! Кога пускате кръвен тест на 5 дневен ембрион, утре ми е 8ми ден и не знам дали няма да избързам ..?
Кръвен тест ще покаже със сигурност. Не знам защо ни карат до чакаме до 10 ден 😒 Момичета броите ли първият ден на трансфера?
Не, денят на трансфера не се брои. Нулев е.
girl267 - защо диета след трансфера? По-скоро се препоръчва здравословно хранене, повече протеини, риба поне 1 път седмично, плодове и пресни зеленчуци. Ядки също. Поне така на мен ми казаха. Нищо не са ми забранявали, а препоръчали "протеиново меню" така да се каже. Успех и много плюсчета 🫶💟🩷🍀🍀🥰

# 13
  • Мнения: 2 515
Аз апелирам да се прави кръвен тест на 7ми ден от трансфер на бластоцист, като не броя деня на трансфера. Трябва да се види дали има имплантация и как се покачва ЧХГ, дори и в един момент да започне да пада, както беше при мен. При мен на 13ти ден вече падаше ЧХГ, а преди това се удвояваше. Нямате представа какво огромно облекчение изпитах, когато ми казаха, че мога да се тествам на 7ми ден. Направо камък ми падна от сърцето, а преди това имах огромен стрес.

# 14
  • Мнения: 65
Аз се тествах на 8 ден и резултатът беше 41. Днес на 10 ден е 110. Може ли някой да ми каже при биохимична горе долу как вървят стойностите? Кога се разбира, че е такава бременност?

Общи условия

Активация на акаунт