Привет на всички. За първи път пиша в този форум, но не рядко чета теми, които ме интересуват. Наминавам с притеснението си и ми се ще да попитам дали има някой с подобен проблем. От няколко месеца венецът долу вляво ми се беше подул между предпредпоследния зъб и празното празното пространство (от изваден зъб) между него и последния. Няколко месеца се каня да отида на зъболекар, но и работим и гледаме бебето си с моето момче, та все отлагах. Преди няколко дни отидох на стоматолог-хирург в Ямбол, където живеем. Специалистът е с най-добри отзиви, добър хирург с над трийсе години опит. Седнах на стола и ми каза с някаква лекота, че това е брадавица на лигавицата на венеца или така наречения епулис. Погледна панорамната снимка, която бях направила предварително и каза, че там нямало нищо обезпокоително. Каза на сестрата да му подаде скалпел, сложи ми местна упойка, след което за по-малко от минута премахна образуванието. Когато действието на упойката мина не ме боля, два дни след това също. Прочетох обаче в местни и чужди страници за това образувание, че често се случва при хормонален дисбаланс в следствие на бременност, прочетох и че трябва добре да се почисти и отстрани, понякога дори се маха и зъба в съседство. А стоматолога ми просто го изряза с едно движение. Много ми е притеснено, макар самият стоматолог многократно ме уверява, че наистина е нещо безобидно, което той е махнал.

Според Вас да потърся ли втори специалист да кажем в София, някоя била ли е със сходен проблем и как се справихте с него?

Благодаря!