Кога бебето се отбива от нощно хранене?

  • 4 304
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 829
Моя бебо спря да се храни през ноща когато беше на 3 месеца.

# 46
  • Мнения: 631
не искам да звуча гадно но в така нареченото нощно събуждане и хранене има и елемент на дресировка ....
ще споделя личния си опит преди осем години когато големият ми син беше бебе разбиранията бяха такива че беше абсурд да го кърмиш нощем или пък по често от на три часа .... едва ли не щяло да му навреди .... и аз събуди се веднъж дваж - вода биберон и когато трябва тогава кърмене - сиреч в 6 сутринта че не може лекарката казала РЕЖИМ ... и така на 1 месец вообще спря да се буди слагах го да спи в 9 вечерта и се събуждаше в 6 сутринта като часовник .... но това съм си го приучила аз
а сега малкото е на 8 месеца и като ревне нощем не давам вода или биберон ами да суче и той сега си се буди нощем и си папка по два - три - четири пъти , добре че свикнах да кърмя легнала и подремвам , че иначе не се виждам
не знам кога ще се откаже .....
май вече би било по трудно да се опитвам да го отказвам аз

# 47
  • Мнения: 1 383
Така е, Райка. Който иска да отказва, да отказва до 6-7-и месец. Но си има рискове за лактацията и наддаването. След това става невъзможно. Е, помня че Зъхи отказа нейната хубавица на 9 месеца, ама май доста трудно.

# 48
  • Мнения: 1 165
Олеле,а така ми се искаше да прочета ,че бебчета се отказват от нощното хранен към края на 1 -ия месец.Така ми се спи,момичета... PraynigПри нас храненето също е с кърма,но аз се изцеждам и затова трябва да стана по-рано и накрая какво да ви говоря-не ми се събират и 4 часа сън.Но стига съм се оплаквала,че може и по-зле да стане. Stop

Общи условия

Активация на акаунт