1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 2)

  • 16 179
  • 384
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 145
Честит юбилей Ханибал!

# 376
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мишленце,
да не пропуснеш да кажеш утре в колко и къде
за подписването Simple Smile
Peace Аха, аз напоследък не пиша много, но чета всичко което мога.

Честит рожден ден на Ханибал!  bouquet

# 377
  • Мнения: 145
Аз много харесах предложението на Чаеното момиче!Стикери, които лепим на колите паркирали, където им падне!Така да изразяваме възмущението си че не ни оставят място за придвижване с количките и застрашават нас и децете ни като ни изваждат на платното при автомобилите!

# 378
  • Мнения: 4 181
Сега за идеите:
Относно неосигурените, момичета разберете, че просто няма как да се иска неосигурените да получават обезщетение от НОИ - Национален Осигурителен Институт. Винаги има случаи, в които има ощетени, но просто си го представете по следния начин - отиваш при застрахователя и му казваш "Удариха ми колата, платете ми обезщетение", а той казва " Ми вие нямате застраховка", " Ами знам, обаче ми удариха колата и струва пари да си я оправя ,платете ми"
Нали разбирате, че няма как да стане. Имаме много справедливи искания , на които не обръщат внимание, как искате да поискаме такова нещо. Съжалявам, ако не ви е прозвучало  добре, просто се опитвам да ви обясня принципа че е като при застраховките, осигуряваш се срещу някакъв риск и ако той настъпи НОИ ти плаща, това е.
За инфраструктурата- абсолютно съм съгласна, центъра е просто ад. Единствено, не знам какво бихме могли да направим при нас в Надежда, защото честно казано тук няма такъв проблем.
Animimi - идеите, които си дала са добри , но трябва да ги обсъждаме една по една, наведнъж няма да стане. За пресконференцията, идеята е добра, обаче откъде ще извадим 500 лв  Sick
Коала - и аз мисля, че за съжаление няма да имаш много време, аз мисля че ако стане дума за законопроектите, по -скоро трябва да се каже че ако се приемат все пак трябва да има някакво увеличение и за 2-та година , защото тези 160 лв просто са подигравка, и наистина да отправи питане към Масларова за демографската политика
Des  трябва да проучим за този Център и евентуално да се свържем с тях

# 379
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз много харесах предложението на Чаеното момиче!Стикери, които лепим на колите паркирали, където им падне!Така да изразяваме възмущението си че не ни оставят място за придвижване с количките и застрашават нас и децете ни като ни изваждат на платното при автомобилите!
И аз я харесвам много тази идея, ама от къде стикери?

# 380
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз много харесах предложението на Чаеното момиче!Стикери, които лепим на колите паркирали, където им падне!Така да изразяваме възмущението си че не ни оставят място за придвижване с количките и застрашават нас и децете ни като ни изваждат на платното при автомобилите!
И аз я харесвам много тази идея, ама от къде стикери?

Момичета, тази идея наистина е страхотна!
Скоро печатахме стикери в Стара Загора и цената им излезе 25 ст. за бройка с размер 10х10 см. Лично аз бих жертвала 25 стотинки всеки път, когато не мога да премина по тротоара заради спрян автомобил.

# 381
  • Мнения: 4 181
Честит рожден ден Hanibal, вече на патерица   :bouquet: Да си жива и здрава, усмихната и всеотдайна  Hug
Des - идеята ти за предаването е много добра, само че трябва да дообмислим и да решим към кое предаване да се обърнем.
За кърменето аз си го мисля  много отдавна, но не исках  да се занимаваме и с това сега. Но при положение, че ще има световна седмица за кърменето ще бъде много подходящо.
Трябва да го помислим, може би да организираме нещо заедно с момичетата от кърмаческия, аз съм меко казано вбесена до крайност от българските педиатри, които са за ранно захранване въпреки Националния план за хранене на МЗ , въпреки препоръките на СЗО о още от родилното се опитват да те откажат  да кърмиш #2gunfire #Cussing out Ако не бяха майка ми и форума, досега да съм приключила с кърменето
А ето че благодарение на форума си имам едно изключително кърмено 6 месеца детенце, с което се гордея, съжалявам че се отплеснах, обаче по този въпрос всеки път пяна ми излиза от устата като почна да говоря за "прекрасните " ни лекари

# 382
  • Мнения: 4 181
Офф. все забравям, идеята за стикерите наистина  е супер
Може би да изчакаме регистрацията, да си направим и лого. Да измислим текст и ви гарантирам, че това ще бъде най-бързия начин за популяризация на сдружението Joy
Какво ще кажете,да видим колко ще излезе и после да ги продаваме на нашите членове за толкова колкото струват, те ако искат да ги продават на свои познати, ако искат да ги подаряват. Какво ще кажете ?
Само си мисля, че трябва така ад са направени, че да могат все пак сравнително лесно да се махат от колите, защото ние не искаме да настроим негативно хората към нас, а просто да ги накараме да ни забележат и да се замислят за трудностите, които срещаме.
Освен това такива трябва да се залепват не на всички паркирали на тротоара , а на тези коит не са оставили необходимото отстояние от сградата както е по закон - мисля че беше 1 метър, но не съм сигурна

# 383
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828

Какво ще кажете,да видим колко ще излезе и после да ги продаваме на нашите членове за толкова колкото струват, те ако искат да ги продават на свои познати, ако искат да ги подаряват. Какво ще кажете ?

Обикновени стикери (помниш ли кърмаческите? видя ли ги?) излизат средно 0,25-0,30 лв/бр. Тъй че, спокойно може примерно да се продават по левче, разликата да е в полза на сдружението, за да се събират някакви пари за тези цели.

# 384
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт