Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
"Мамо, искам да те гушна. Много те обичам."
"И аз те обичам, маме."
"Ама аз много исках да се родя...... обаче / замества 'и'/ ти ме роди....и много исках да се родя при тази майка, при този татко и при тази котка..."

То това си е цяла научна теория ! / в смисъл, че децата избирали родителите си...нещо от този сорт беше! /  Така че... newsm78

И аз точно това си помислих, когато ми го каза.

Има и още нещо, свързано с нея, но то не е нещо, което е казала, а нещо, което е направила.
Когато я родих и ми я показаха, тя ме погледна /не си внушавам и не вярвам, че бебетата не виждат/ и ми се УСМИХНА - тогава си помислих " Дано е щастлива в семейството, което си е избрала"

# 31
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Интересна темичка се е заформила! newsm78
Моята 3 годишна щерка и тя така разправя "Аз като бях голяма....; или "Ти като станеш пак малка и аз като стана пак бебенце ще се случи или ще знам....
Иначе това същото бебе като се роди и ми я дадоха веднага да я гушна се усмихна и изглеждаше щастлива и спокойна. Баткото не изглеждаше изобщо доволен newsm78.
А дали ви се е случвало нещо или да сте ходили на място което ви се е струвало познато или пък че дадено събитие вече сте го преживяли? На мен много пъти ми е минавало това през главата. Или пък съм виждала в сънищата си нещо, което после става в действителност.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 397
ако знаете колко съм нетърпелива синът ми да почне да говори еххх... сигурно има много неща, които трябва да ни научи с баща му Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 220

А дали ви се е случвало нещо или да сте ходили на място което ви се е струвало познато или пък че дадено събитие вече сте го преживяли? На мен много пъти ми е минавало това през главата. Или пък съм виждала в сънищата си нещо, което после става в действителност.

Хиляди пъти ми се е случвало...

# 34
  • Мнения: 755
Страшно интересна и забавна тема ! Grinning Peace Моят син пък сега се идентифицира с лъв и всичко пречупва през тази призма / забавно е/. Има и разни истории , но в момента не се сещам за конкретна /големи фантазьори сме/. Ще следя темата с интерес ! Laughing Peace

# 35
  • софия
  • Мнения: 495

А дали ви се е случвало нещо или да сте ходили на място което ви се е струвало познато или пък че дадено събитие вече сте го преживяли? На мен много пъти ми е минавало това през главата. Или пък съм виждала в сънищата си нещо, което после става в действителност.

Хиляди пъти ми се е случвало...
Четох някъде,че понякога окото изпраща сигнал към мозъка,но той го връща по-бавно.В крайна сметка ние виждаме едно и също нещо два пъти и затова ни се струва,че вече сме го виждали.
Дано сте ме разбрали,че как го обясних...

# 36
  • Мнения: 2 353
  Интересно, точно днес тригодишната ми щерка ми каза, как "Дядо Боже ме пъхна в корема ти". Опитах се да я предразположа към разказване на повече подробности, но тя само смееше - "Е, стига де, не ми се говори" и пр. Попитах я дали децата избират своите родители и тя каза:
- Да.
- А защо избра мен?
- Защото си топличка.
 Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 212

А дали ви се е случвало нещо или да сте ходили на място което ви се е струвало познато или пък че дадено събитие вече сте го преживяли? На мен много пъти ми е минавало това през главата. Или пък съм виждала в сънищата си нещо, което после става в действителност.

Хиляди пъти ми се е случвало...
Четох някъде,че понякога окото изпраща сигнал към мозъка,но той го връща по-бавно.В крайна сметка ние виждаме едно и също нещо два пъти и затова ни се струва,че вече сме го виждали.
Дано сте ме разбрали,че как го обясних...

Точно така, има си научно обяснение за т.нар. дежаву, бях срещала че има общо и с т.нар. ревербериращ кръг на физиологичната ни памет, но в подробности не знам, да кажат психолозите Simple Smile

Моя обаче нищо не е споделял досега, веднъж само го питах помни ли откъде е дошъл и той ми каза "С рейса"  hahaha

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Еми че не се знае в крайна сметка...може и с рейс да е дошло детето сега... Сладур  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 2 013
Ех, аз чак сега виждам темата, която съм предизвикала с въпроса си при тази за сънищата!
Наистина е ТЕМАТА! Много хубави неща сте написали. Ех, как ме е яд, че не помня фантазиите на моите - май вече са големи, за да си спомнят такива неща. И моята памет е лоша, а и те винаги говорят един през друг и често не мога да схвана кой какво ми казва, а като се надвикват, естествената ми реакция е да ги помоля да млъкнат. 

Със сигурност обаче няма да забравя една случка. Бяха на 3 г. точно. Аз се оказах бременна отново и току що бях разбрала, че отново са близнаци. Преди лягане - щяхме да спим тримата в едно легло, бяхме при майка ми, тя се въргаляше върху мен, пипна ми корема и каза "В коремчето на мама има две бебета"...

# 39
  • Мнения: 4 392
"Мамо, искам да те гушна. Много те обичам."
"И аз те обичам, маме."
"Ама аз много исках да се родя...... обаче / замества 'и'/ ти ме роди....и много исках да се родя при тази майка, при този татко и при тази котка..."

То това си е цяла научна теория ! / в смисъл, че децата избирали родителите си...нещо от този сорт беше! /  Така че... newsm78

Да,теорията за прераждането! Peace
Моята кога ще порасне,че да ми разкаже нещо интересно. LaughingЗасега ми разказва доста,но с малко думи... Wink

# 40
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Анда, не се страхувай повече, нашият син се изявява като спасител непрекъснато (не само в сънищата  Laughing)! Любимите му професии са алпинист, водолаз, хирург  Shocked ... Пък тоя сън за вулкана откъде му дойде, не знам, не съм спомням дори да съм му обяснявала подробно за лавата и т.н. или да е гледал такова филмче  Thinking
Alex 1, синът ми е наистина планирано и много желано дете (след година и половина опити, той най-после ни намери!) и му говорехме, още когато разбрахме, че е в мен  Heart Eyes, сигурно затова не спира да бърбори Blush.
Всъщност по повод намирането вчера имахме интересен разговор с него:
- Мамо, ти защо ме наричаш "съкровище"?
- Защото си ми най-ценното в живота и дълго съм те търсила!
- Не е вярно, аз те намерих пръв!  Thinking

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А дали ви се е случвало нещо или да сте ходили на място което ви се е струвало познато или пък че дадено събитие вече сте го преживяли? На мен много пъти ми е минавало това през главата. Или пък съм виждала в сънищата си нещо, което после става в действителност.
Дежа-ву и на мен много пъти ми се е случвало (за последно- вчера). И аз мисля, че има научно обяснение това явление и няма нищо свръх.
Но нямам обяснение за другото. И на мен ми се е случвало (имах един период преди години- всяка вечер) да видя нещо в полусън, което впоследствие го виждам в действителност (1:1).

# 42
  • София
  • Мнения: 1 397
Една моя колежка ми разказа, как синът й (3 години) никак не обичал да бъде целуван и един ден й се оплакал, как докато си седял на пейката в двора един дядо настоятелно се опитвал да го целуне. В двора не е влизал никакъв дядо, а описанието, което детето направило напълно съответствало на бащата на майката, който отдавна не е сред живите.

Друга история е дъщерята на приятелка, която пък й заявила, че в следващия живот всичко ще се подреди както трябва - нея ще я роди първа (а не второ дете, както е сега) и ще живеят на морето Wink

# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
stanislavchen, Тези разказчета са право в десятката, би ли могла да питаш за повече подробности,  Hug

# 44
Много сладурска темичка. Чета я с удоволствие. Все още моите мадами са мънички и нямам много за споделяне, но и това ще стане някой ден  Heart Eyes Аз като се знам каква скица съм била, все някоя от двете ще да е наследила нещичко от мен.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт