Махане на памперс и биберон - 2

  • 42 287
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 16 888
Всички памперси наведнъж махна синът ми.

# 706
  • Мнения: 4 660
И аз много се притеснявах за навън даже сложих гърне в колата. Оказа се по малко вода пие повече стиска и чака да я заведа в някоя тоалетна. Вчета ходихме в града изпиша се в Джъмбо и в тоалетната на кафенето което бяхме седнали. През останалото време питах я опитах се да и сваля гащите в някое храстче но не пожела.

# 707
  • Мнения: 6 876
Да, започна да стиска. Навън вече са му сухи памперсите, а сме по два часа навън два пъти на ден. Обедния памперс за сън също е сух от два дни. Обаче днес се притесних, че е стискал 4?! часа,с дядо си беше, уж казал, че има пиш, ама не дал да го събуе. Пил е вода и сок, както обикновено. Сега следобяд пак стиска много - от 15:30 чак в 18:40 се изпиша. Колко често е нормално?

# 708
  • Мнения: X
По принцип е нормално при свалянето на памперса да започнат да се изхождат по-рядко, защото овладяват контрол върху пикочния мехур. Когато е топло също обикновено се разреждат пишканията. Все пак, ако видиш че е минало твърде много време, може да го подканиш да пишка. Може би навън не е свикнал още да пишка и затова да стиска. Най-добре е да опиташ да го изпишкаш навън за да види, че и там може.

За интервалите, моят син, например, преди обяд пишка по-често(през час, час и нещо), докато следобед прави по-големи паузи от около 2-3 часа. Но, разбира се, зависи и от приетите течности.

А навън го свикнах да го изпишквам прав на тревата или до някое дърво и той се научи, като му се допишка, отива на тревата и се пъчи или сваля панталоните. Grinning Но не го прави всеки път, защото понякога се разсейва от играта.

# 709
  • Мнения: X
3-4 часа на мен не ми се виждат много. Децата все повече се доближават по издържливост до голям човек. Зависи разбира се и колко течности се приемат и други фактори. Но синът ми вечер издържа цяла нощ без да се буди, съответно и аз не го будя. Да кажем, че нощта не е меродавна, но и през деня издържа около 3-4 часа без да се стиска, тъй като си казва по принцип и понякога и сам се обслужва на гърнето, ако няма а възрастен наблизо. Така че на мен 3-4 часа ми се струват ок.

# 710
  • Мнения: 6 876
Благодаря, успокоих се малко. Аз пишкам доста често и затова ми се вижда много 3 часа да не се ходи.
Днес успешно препика едно дърво до площадката. Всички деца пляскаха, беше много горд.
Най-накрая се случи това чудо с махането на памперса. Наистина просто е трябвало да го оставя сам да реши кога, а не да го мъча преди това.
Благодаря за подкрепата, която получих тук. Темата ми беше много полезна Hug

# 711
  • Мнения: X
Almond12, твоят син на колко е? Моят мисля, че от едно известно време не пишка нощем, а чак на сутринта, когато започне да се разбужда. Следобед от доста време се буди със сух памперс, но има редки случаи, в които се изпишква веднага след като се събуди и затова не съм му го махнала все още.

# 712
  • Мнения: X
На 3 г. 5 м е в момента, но още когато махнахме памперса никога не е ставал нощем, т.е. от около 2 г. и половина. Не съм правила нещо специално, за да го приуча да не става, така потръгна. Може би ключът е, че не заспива, ако му се пишка, т.е. ако смята, че ще му се допишка се върти известно време, става, свършва си работата и чак тогава се отпуска да заспи.

# 713
  • Мнения: 960
В общи линии така беше и при нас - лягане, въртене, ставане, пишкане и след това заспиване. Явно сме имали късмет в този случай Grinning

# 714
  • Мнения: 57
Момичета, минавам да се похваля, че на няколко пъти синът ми си сяда и си ака в тоалетната!!! И си иска шоколадче. За мен това е равносилно на чудо. Синът ми е на 3г и 6 м. и от миналото лято август се пънем с гърнето. Пишкането дойде мисля зимата, но с акането беше голям зор. Вече се бях отчаяла. При нас проблемът е, че той трудно се научи да контролира самото акане. Сега явно се усеща и се напъва целенасочено да се изака. Не става всеки път, но няколко пъти вече си стана.
При прохождането не съм се чувствала толкова щастлива. При нас явно нещата си се случват със свое темпо. Той е много напред с някои неща, а изостава с други. Но нещата си стават с търпение. Лично сред нашите познати ние последни тръгнахме на тоалетна и доста се притеснявах да нямаме проблем. Но тук в Германия на родителската среща за дг казаха, че бил съвсем в график. За мен лично ключовото е махането на памперса. Само така се осъзнава детето. Даже нашето бебе на 1г 5 м си мисля това лято да го оставям вкъщи без памперс.

# 715
  • Мнения: X
Да, според мен, е най-добре да се подхожда смело и да се сваля директно памперса. Докато не опиташ, няма как да знаеш дали няма да се получи. Ако не стане, изчакваш месец, и пак опитваш. Особено лятото е доста подходящо, защото може да се вършат работите и на открито, дрехите са по-малко и по-тънки, а пишканията не са толкова чести заради жегата.

А за акането на гърне е добре да се започне по-отрано, защото тази си нужда децата могат да я усвоят по-рано (по-лесна за тях за разпознаване) и съответно да свикнат да я вършат на гърнето. Така в един момент ще им е неприятно да го правят в памперса. Синът ми на 1г. и 5м. се научи да разпознава ходенето по голяма нужда и да си търси гърнето за да се изходи там. Научих го, като когато го видех, че се напъва да ака, веднага го слагах на гърнето и постепенно свикна, че тази работа се върши там. За пишкането, например, ни отне доста повече време докато се научи да го разпознава. Аз периодично свалях памперса и опитвах, и ако видех че не се получава, изчаквах месец и пак опитвах.

Поздравления за голямото дете и успех с малкото! Simple Smile

# 716
  • Мнения: 528
Дайте идея и кураж и за нашата ситуация. Дневния памперс махнахме преди 2 г, нощния продължих да слагам с очакване, че по едно време все ще излезне сух. Да ама не, никога не е бил сух, въпреки че през нощта на пие и капка вода нито преди нито сега. После правих опити да я събуждам, което продължи известно време, но забременях и след време ми стана тежко да я вдигам, защото реално не се събуждаше слагах я на кукуто и тя пикаеше. Върнах нощния памперс докато родя. След няколко месеца след раждането пак махнах памперса през нощта и започнах опити да я събуждам ( реално леко се разбужда и пикае на кукуто полузаспала ). Вече е на 4г и 3 м и ако не я събудя за да пикае поне 2 пъти през нощта, пикае си и продължава да спи до сутринта. Не се буди като е мокра, което не мога да разбера. Може би 4 месеца плътно я вдигам без напредък, ако закъснея се напикава, ако пропусна едното събуждане пак се напикава и продължава да спи, дори като я преобличам. Как да процедирам, до кога ще продължи това ?

# 717
  • Мнения: 4 009
.

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 23:37 от *Steffie*

# 718
  • Мнения: 4 660
Моето е на 1 г и 6 м понякога се напишква през нощта. Сменям дрехите чаршафи и протектори. НЕ съм очаквала да не пишка през нощта самата аз ставам най-малко веднъж до малка нужда. Ляга в 20:00 става в 7:00 това са 9 часа сън да стиска ли!?

# 719
  • Мнения: X
Nunu17, явно детенцето ти спи много дълбоко и не успява да се събуди при нужда. Според мен, с времето нещата ще се оправят от самосебе си. С нощния памперс е много специфично и различно при всяко дете. Има деца, които не пишкат през нощта, има други - по 2-3 пъти. Имам познато детенце в подобно положение като при вас. Майка му го буди в определен час, защото иначе се напишква, защото спи много дълбоко.

Според мен, се въоръжи с търпение. Слагай детето задължително да пишка преди лягане, след което, може да продължиш със събуждането по някое време. Но след като имаш и бебе, сигурно ти е много трудно. Ако те натоварва прекалено, просто остави памперса още известно време. Все пак, трябва да се наспиш и ти.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт