Когато напълно непознат ви снима...

  • 4 955
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
От над 5 години имам камери в колата, снимащи напред и назад. По тази логика трябва цял отряд адвокати с готови формуляри да ми осигурява път, взимайки разрешения за снимане на лица и регистрационни номера. Когато по тротоара вървят ученици трябва да искам среща и разрешение от родителите им.

Същото важи за всички охранителни камери по фасадите на повечето сгради.

А после дали кадрите ще се самоизтрият за да има място за следващите, или ще правя "гадни неща" пред тях е съвсем отделен въпрос.

Тоест - Аре у лево!

# 61
  • out of space
  • Мнения: 8 574
В Турция един мазен се лепна за мен, прегърна ме, а друг мазен ни щракна. После се изпариха. Всичко се случи за няма и 5 секунди.

Еми, отврат ми стана!
Да не са се припознали, да са помислили, че си някоя звезда Laughing

хахаха неее! В последствие разбрах, че било често срещано- турчулята се снимат с руси мацки по описания начин, а после в затънтеното място от където са се хвалят на родата и съседите какви европейки са забили. Trollface

# 62
  • Мнения: 19 040
Фотографите имат право без да питат  да ви снимат на обществени места и да продават снимките на новинарски сайтове, вестници и т.н (мисля че и книги, учебници и т.н), нямат право да продават снимката за рекламна и друга комерсиална цел. Тогава се иска изрично писмено съгласие от лицата на снимката.

# 63
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Реално, човекът чийто лик се използва няма никакви права.
Този закон е в противоречие с неписаните човешки права. Не мисля,че е редно да няма нищо,което да защити болните хора,които се въртят периодично в групите и то с подигравателни текстове и коментари.

# 64
  • Мнения: 19 040
Счита се, че това е репортажна фотография и обслужва обществения интерес

# 65
  • Мнения: 1 807

Не е незаконно да се снима така, щом ги е изтрил - значи човека просто не иска да Ви създава излишно неприятни емоции и иска да постъпи човешки, не е - защото е извършил престъпление. 

А така  всъщност са създадени най-големите шедьоври на стрийт фотографията - предполагам Ви е интересно да гледате стари снимки и да усетите атмосферата на времето или истински емоции - това няма как да стане, ако не се "открадне" момента - след години на следващите поколения ще им е интересно да гледат вас! Simple Smile


https://www.manager.bg/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D0%B … D1%81%D0%BE%D0%BD

# 66
  • Мнения: X
Прекрасни снимки, благодаря ти! Ако и себе си видя един ден на такава фотография бих се радвала

# 67
  • Мнения: 2 047
Не ми пречи, че са ме снимали. И аз съм фотографирала непознати, просто са в кадъра на забележителстите, на които правя снимка.

# 68
  • София
  • Мнения: 9 661
Според мен има разлика между това да попаднеш в кадър случайно и това някой непознат целенасочено да снима конкретно теб на улицата. Все ми се струва, че последното би трябвало да се забрани. Не мога да знам къде ще се появи снимката ми, в какъв контекст ще бъде изопачена, няма ли да има фотошоп по нея и т.н.
Старите снимки много ми харесаха. Пренесоха ме в онези времена. Някак магично ми подействаха. Нямам нищо против идеята някой ден да се окажа аз на такава снимка и идните поколения да ме гледат и да се пренасят в наши времена по този начин. Но пък не ми допада идеята да бъда снимана без разрешение и да се видя в наши дни на страниците на някое списание или на някоя фотографска изложба например. Знам, че има противоречие в чувствата ми относно двата варианта, но така усещам нещата.

Общи условия

Активация на акаунт