за аблумина и високото кръвно...

  • 1 770
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 376
Да докладвам до къде съм стигнала - ходих още снощи - в спешния кабинет - естествено кръвното ми беше 120/70, тоновете на бебето - чудесни и те си ме пратиха в къщи обратно...по обяд отивам на доплер, там ще стане ясно на къде вървят нещатата.... Praynig

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе за б-цата си си...
Аз бях с високо кръвно и с албумин и наблюдаващата ме д-рка в местната поликлиника ми рече: "що не се разходиш до АГ-то?"  Shocked Е, аз как да разбирам тези й думи...все пак бях с 1-во дете и на скромните 25г.  Blush...
После в родилното ми обясниха, че случаят ми е бил доста сложен и е трябвало да съм при тях поне 1м. преди термина.
Направиха ми секцио на 5-я час, след като не получих достатъчно разкритие, въпреки индукцията... После ме питаха, какви връзки съм извадила, че толкоз бързо са се решили да ме режат???  Shocked ...ами никакви, явно случих на читав лекар...  Hug
Тоновете на щерката бяха 180-220.

Леко раждане и бъди осторожна  Peace

# 17
  • Мнения: 14 133
Дори и само високо кръвно е повод за прием в болница. Аз вдигнах още в 9г.с. и доки ме "изстреля" към отделението на момента.  Там го нормализираха за 2дена. Няколко дни преди термина кръвното ми не падаше и ангажираният за раждането ме прибра да предизвиква. Дано и при тебе нещата да се нормализират.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Високото кръвно е достатъчен и много основателен повод за приемане в болница. Високото кръвно спира притока на кислород към бебето. Не е задължително да раждаш със секцио. Моето кръвно беше стигнало 160/100. Приеха ме в болница в края на 8-мия месец. Нормализираха го за няколко дни и предизвикаха раждане 3 седмици преди термина. Родих нормално за 2 часа и половина, здраво, доносено бебе.  Като чета при теб положението не изглежда сериозно, но високото кръвно не е за подценяване! Успех!  bouquet

# 19
  • Мнения: 667
Когато лежах в патологията, имаше майчета само с високо кръвно без аблумин. Бяха на лекарства за кръвно. Когато кръвното в течение на 1-2 дена ставаше нормално, ги  изписваха.
Ти пиеш ли нещо за кръвното? 

# 20
  • Мнения: 5 877
Вземи предвид и колко високо ти е било отпреди бременността. Моето през цялата бременност беше 120-80 и аз си мислех, че е супер; а то е било някаква индикация може би, защото всъщност аз имам ниско кръвно - 90 на 60. Последния месец стигна 140/100, 150/110, 160/110 и по време на раждането докъм 200...

Хубаво е да ползваш епидуралка, тя смъквала кръвното.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 131
А някой знае ли само наличието на албумин, без високо кръвно до какво може да доведе и какво означава. На мен миналата седмица в изследванията ми излезе +проба за албумин, но 3 дни след това пробата ми беше - и ми казаха чао и не ми обясниха какво мога да очаквам.

# 22
  • Мнения: 1 685
АМИ АЗ ИМЕННО  ЗАРАДИ  ВИСОКОТО  КРЪВНО  РОДИХ  В  34  СЕДМИСА.  ОПАСНО СИ Е

# 23
  • Мнения: 1 666
Темата е от 2006 година Rolling Eyes

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 2 298
събирай си багажа за б-цата, нека лекарите там преценят!
по-добре се презастраховай!
за високо кръвно се прави и секцио преди термина  Peace
леко раждане!

Така е, моя проследяващ гинеколог беше инструктирал мъжа ми да го мери сутрин и вечер и да записва, на всеки преглед носихме "записките" и той ги гледаше, а беше дал инструкции щом мине 140/90 веднага да го търся. Това се случи в 37 г.с., стана 140/95, не ме приеха в болница, но 3-4 дни всеки ден ходех (вече при този, при който щях да раждам) да гледа мене и бебето, искаше поне да изтече 37-ма, за да се намали риска от по-трудна адаптация на бебето, на пъррвия ден на 38-та ме сряза ....

Общи условия

Активация на акаунт