Хидротубация, цветна снимка, лапароскопия

  • 101 815
  • 484
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 740
Да, веднага ще се види на ехографа положението. Успех!

# 151
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Записах си час за изследването, оказа се, че ще е хидротубация. Прочетох залични неща в нета, но прочетох и че го смятат за остарял метод, който едва ли не вече не се прилага  newsm78 Това го срещнах на страницата на болница Св. София, ако не се лъжа.
  Shocked
Пък аз прочетох точно обратното. Леля ми си е правила изследване за проходимост преди близо 30 години, било е цветна снимка. Това е по-стария метод.
При хидротубацията нещата са видни на момента. При мен се видя дори как се отпуши едно леко стеснение на лявата тръба.

Каква упойка поставят при хидротубация!?
Споменаха ми за анестезия,но не попитах за вида й...
Лидокаин ми се чини, че беше, не се боцка, а май се намазваше, но не си спомням точно, че беше отдавна.

# 152
  • Мнения: 7 716
Остарелият метод е пертубация.
Хидротубацията е най-съвременен метод, както и най-щадящ.

# 153
  • София
  • Мнения: 141
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Дано не ме боли, но най-вече дано резултатът да е добър  Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 141
Момичета, да ви разкажа какво се случи с моята хидротубация. Всъщност нищо не се случи  Laughing
Записах си час на 9-тия ден от М, пих нимезил, подготвях се психически и като отидох там, се оказа, че съм пред овулация. Оказа се, че тя ми варира всеки месец, миналия беше на 14-тия ден, а този на 10-тия или нещо такова, т.е. по-рано
Е дано въобще не ми се наложи да го правя това изследване, но (ако не дай Боже) се наложи, ще трябва да отида по-рано.

# 155
  • Мнения: 140
Mirolina ако искаш да отхвърлиш всички възможности за неуспех трябва да си направиш /и ти и съпруга ти/ и генетични, и имунологични изследвания. Успех ти пожелавам и стискам палци за  EFP

# 156
  • Мнения: 36
Момичета можете ли да ми кажете до кой ден от цикъла се прави цветна снимка преди овулацията  или може и по късно, защото овуто ми се мени всеки месец, а цикъла ми е 5-6 дни. Ако се окаже че в момента съм ову ще ми я направят ли или няма значение това?

# 157
  • Мнения: 740
Процедурата се прави до 9-10 ден, но задължително преди овулация. Ще те прегледат на ехограф преди прегледа.
Успех ти желая и чудесен резултат

# 158
  • Мнения: 1 351
Здравейте момичета кокичета, на 04.04.08г. ми правиха цветна снимка / на осмия ден от цикъла/ т.е. преди овулацията и имам един въпрос - моля ви да ми отговорите , ако някой знае нещо!!!!Чувала съм , че след цветна снимка се забременявало по- лесно - Според вас дали има нещо вярно?При мен тръбите ми са проходими и наистина доста ме боля, но се забравя като си представиш в името на какво го правиш.Искам да знам и още нещо: понеже  на ехографския преглед преди снимката се видяха два фоликула с 1,4 см. и 0,8 см- въпросът ми е не се ли повреждат тези фоликули при цветната снимка все пак се  нали се вкарва контрасстно вещество под налягане????И ако е вярно това , че след такава манипулация се забременява по- лесно , дали важи за същия месец или  за следващия цикъл??? Май доста въпроси станаха, но искам да знам защото от 10 г. нямаме дечица , правихме всякакви изследвания и причина няма, но и резултат няма .Ще съм ви благодарна ако някой ми отговори.Успех на всички!!!! Hug

# 159
Здравей, Клемче! На мен няколко лекари са ми казвали, че след цветна снимка е добре да се изчака поне 1-2 месеца преди да се правят опити за бебе, защото има облъчване от рентгена , с който правят самата снимка. Затова ми препоръчаха да направя хидротубация вместо цветна снимка, там облъчването е избегнато . Чувала съъм обаче, че някои лекари съветват пациентките си да започват опитите веднага...Не знам чие мнение е по-правилно и кой съвет да послушаш...Колкото до това, че след подобни процедури като цветна снимка и хидротубация се забременява по-лесно,има логика да е така,но май никой не може да го каже със сигурност. Дано съм ти помогнала ,но мисля че  е добре да попиташ и лекаря ,който ти е правил  цветната снимка за бебеправенето веднага след нея, какво мисли той по въпроса.

# 160
Здр момичета...искам само да споделя, че утре съм при моята лекарка , за да ми назначи повторно лечение на този гаден хламидий....при норма 10 на мен са ми отчетени 16....дано успеем да ги излекуваме, защото вече 5 месец се опитваме за беб и нищо не става...дали това е причината ??? Thinking

# 161
  • Мнения: 140
Момичета, мисля че трябва да се изясни въпроса за хидротубацията. Процедурата се прави за установяване на проходимостта на тръбите под ултразвуков контрол. В този случай съм съгласна, че е нов метод. Но когато ми говорят за хидротубации за отпушване на тръби..... не искам да коментирам, но точно това е остарял и изоставен метод. Пожелавам на всички момичета, на които предстои да се подложат на подобни изследвания кураж и добри резултати!

# 162
Разбрах за снимката и лапароскопията,ама някои може ли да ми обясни нещо за самото продухване на трабите,как става.Направиха ми някакъв опит за установяване састоянието на тръбите,като доктора при когото бях,вкара течност с раствор,но не е и снимка и установи,че са запушени и трябва да се продухват.Уплашена сам и то много.Има ли вероятност да не могат да бъдат отпушени? Cry

# 163
  • Мнения: 110
Това с продухването...................мен ако ме питаш бош лаф работа .
Според мен най- точният начин за установяване състоянието на тръбите е цветната снимка. Направи такава , за да си наясно с тръбите си и да елиминираш една по-една причините за не забременяването.
На мен също ми правиха хидротубация /или както му казваш продухване/, резултатът беше 2 проходими тръби . След това ми направиха и ЦС -резултатът 2 запушени тръби. И така наистина се оказа , че тръбите са запушени, за това съм склонна да вярвам само на ЦС и LSC/лапароскопия/.
Колкото до хидротубацията - точно така вкарват ти вещество и след това под ултразвук гледат как минава по тръбите -образно казано.
Успех мила !  bouquet

# 164
Здравейте на всички! За първи път пиша тук и искам да попитам нещо: Сестра ми от 5 години неможе да забременее.Ходи във Варна Плевен а в момента в София при д-р Стаменов.Преди година и правиха лапарскопия в Плевен но нищо не се получи. Последното което и казаха е че трябва да и се отстрани едната тръба, да и се направи лапароскопия и след това ин витро.Нужна ли е втора лапароскопия

Общи условия

Активация на акаунт