Предизвикване на менструация

  • 33 991
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Знам, че има доста подобни теми, но аз започнах тази тема, за да ви питам дали някои методи действат.
Закъснява ми с 2-3 дена и се поразтърсих из интернет и не знам кое е ефективно.
¬ 1 лъжица канела
¬ канела с мляко или гореща вода
¬ чай от розмарин
¬ лук
¬ коремни преси
¬ аналгин
¬ аспирин

# 1
  • Мнения: X
С тези глупости цикъл няма да дойде.

Ако си правила секс този месец и имаш подозрения за бременност - правиш тест.
Ако пък не си правила секс, просто чакаш да ти дойде. Някои месеци при смяна на сезони, боледувания, стрес и т.н. се случва да закъснее.
Ако закъснее много - на гинеколог.
Цикълът се управлява от хормони, а не от канели, аспирин и коремни преси.

# 2
  • Мнения: 4 518
2-3 дни нищо не са. Ако се притеснявате, отидете на лекар за да видят причината. Защо искате да го предизвикате?
Менструация се предизвиква контролирано от лекар, не от статии в Интернет и мнения във форум.
Единственото, което мога да Ви посъветвам, освен лекар, е секс. При мен работи, но не намирам логична причина, но пък не вреди Grinning

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
С тая лъжица канела, най-много да се задавиш и задушиш.
Ако не дойде до седмица, отивай на лекар за да се установи причината за закъснението.

# 4
  • Мнения: 46 518
Това са градски легенди.
Може да е нещо еднократно, случва се, не сме машини.
Може и да е симптом за проблем, който няма как да излекуваш с нещо от изброеното.
Както вече са ти казали - изчакай. Ако ти дойде, следи как е следващите месеци, ако всичко е наред - супер.
Ако не се появи, отивай на лекар. Ако се появи, но отклоненията продължат или се появят нови симптоми - пак лекар.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако имаш съмнения за бременност, просто направи тест. Ако не, изчакай още малко (5-6 дни) и на доктор.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Съвсем нормално е сега при смяната на сезона да се случи. На мен този месец ми дойде около 40-тия ден,но понеже бях на лекар той ми каза,че ми се води ановулаторен цикъл и ще ми закъснее доста и че това се случвало пролетта и есента.А ако имаш съмнение за бременност-пусни си един кръвен тест ако до 3 дни не се появи цикъл-той ще покаже най-добре какво е положението.

# 7
  • Мнения: X
Ако цикълът ти е нередовен не очаквай,това са едни от многото "рецепти" ,не помагат за предизвикване на меструация.
Пий противозачатъчни,или имаш хормонален дисбаланс,или бременност,но освен хапове нищо няма да ти помогне.
Не препоръчвам хапчета!
^^ ( ^_^ )^^

# 8
  • София
  • Мнения: 5 139
Ако нямаш причина за притеснение, тоест секс без предпазни средства - просто се успокой. При смяна на сезони често се случва изместване на цикъла. Ако се притесниш, че не ти идва - усложняваш положението.
При закъснение от повече от 8-9 дена отиди на лекар.

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте, мамии..
Пак съм аз..
Възможно ли е 1 месец да пропусне и да не ми дойде, но следващия месец да ми дойде цикълът?

# 10
  • Мнения: 123
Не е невъзможно, нередовен ли ти е цикъла по принцип,имаш ли СПЯ? На мен поне веднъж годишно ми се случва да прескочи месец, понякога и два пъти..

# 11
  • Мнения: 74
Здравейте, мамии..
Пак съм аз..
Възможно ли е 1 месец да пропусне и да не ми дойде, но следващия месец да ми дойде цикълът?

Да лично на мен ми се е случвало, след едно море ме пропусна и на следващия месец дойде. Явно от промяна на времето , обикновено пролетта и есента са възможни такива отклонения  .

# 12
  • София
  • Мнения: 5 139
Здравейте, мамии..
Пак съм аз..
Възможно ли е 1 месец да пропусне и да не ми дойде, но следващия месец да ми дойде цикълът?

Възможно е - не сме машини все пак. Особено при пътуване, смяна на сезони, огромен стрес, натоварване, някаква сериозна промяна в живота - случва се. Ако не е системно разместване в цикъла - няма страшно.

# 13
  • Мнения: X
Така питаш, все едно очакваш да ти дойде точно на съответната дата с един пропуснат месец. Не работи така.

# 14
  • Мнения: 72
Здравейте, ще използвам темата, за да попитам.. Колко време след предизвикване на цикъла с утрогестан той трябвя да настъпи.. Днес ми е вече 7 ден от последното хапче, а него го няма никакъв.. Имам болки ниско в корема от 3 дни и това е.. Тест за бременност правих отрицателен е...

Общи условия

Активация на акаунт