Рев за всяко нещо

  • 1 957
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 271
black angel, ясно, това си е от тежките случаи, за които и аз говоря  Tired
Много, много повтаряне/обяснение кога ще я облечете, алтернативни варианти, разсейване с друго... За тези ситуации нищо друго не съм успяла да измисля  no

# 31
  • Мнения: 49
благодаря за подкрепата, продължаваме да се борим с тати baby_neutral мисля, че ако има братче или сестриче нещата ще се про Partyменят, от известно време с тати обсъждаме и този вариант!

# 32
  • Мнения: 3 271
Не е ясно как точно ще се променят покрай бебе  Wink Аз лично съм почти сигурна (надявам се  Praynig ), че с правилният подход, който мисля е този, до времето за едно бебе тези проблеми е редно да са отшумяли  Hug То ще дойдат други, де, такъв е живота  Whistling

Иначе успех в реализация на идеята  newsm10

# 33
  • Мнения: 88
И при нас е същия проблем. Синът ми е на 4 г. , винаги иска да постигне всичко с рев. Обяснявам му спокойно и се опитвам да го убедя , че така не става (понякога разбира , понякога не..), но има моменти когато нервите ми не издържат.Прилагаме и наказания - без гледане на ТВ , без играчки , без да излиза навън , да ли е правилно - незнам!?!Има моменти когато имам чувството , че си говоря сама , никой не ме слуша..Надявам се да е някакъв "преходен период" и да премине

# 34
  • Мнения: 1 951
Ще ти кажа какво бих направила аз:  ще й купя играчката и като се приберем ще я счупя пред нея. Знам,че е агресивно, но имаше действие:)

Ужасно  #Crazy  #Crazy  #Crazy Според мен,това не е изграждане на авторитет, и детето може и да знае,че при теб няма да му мине номера,но по скоро от страх, а не от нещо друго  Naughty

# 35
  • Мнения: 713
[Ще ти кажа какво бих направила аз:  ще й купя играчката и като се приберем ще я счупя пред нея. Знам,че е агресивно, но имаше действие:)
Това никога не бих го направила, дори заради факта, че я уча да си пази играчките и книжките, да не чупи и къса. Значи да му купя играчката, да го зарадвам, да похарча пари, да си отида в къщи и да я счупя демонстративно - ето видя ли, че стана на моето все пак и да го гледам как посърва. Аз днес имах пазаруване с търчане наоколо и взимане каквото ни видят очите, сто пъти казах "това не ни трябва, моля те сложи го обратно", въпреки, че отвътре ми вреше и кипеше Grinning. Помолих я 2-3 пъти да ми подаде неща, които трябваше да купим и и бяха в досега, казах "благодаря, че ми помогна, какво щях да правя без теб Grinning". Накрая реши да ходи като заяк на 4 крака до касите, изправи се като я попитах дали иска да даде парите на касиерката, уха това го обичаме Grinning. Доволни си излязохме Grinning. На 3г е кво да го праиш.
За обличането и избора - ако изборът и не е подходящ за климатичните условия бих и обяснила, ако не стане, бих я оставила да излезе така, но бих взела кат подходящи дрехи и бих и казала - мило, аз много харесвам каквото ти си избра, но ето виж, че трябва да го сменим.

# 36
  • Мнения: 3 591
благодаря за подкрепата, продължаваме да се борим с тати baby_neutral мисля, че ако има братче или сестриче нещата ще се про Partyменят, от известно време с тати обсъждаме и този вариант!

Хм...обратното е Simple Smile Влошават се. Аз имам 3 момчета - и абсолютно неуравновесен, хиперактивен, ревящи тръшкащ се "малък голям" батко на 3.5г. Нещата много се влошиха след появата на бебето. Да кажеш, че сме ги гледали различно -ама не - едното дете е супер тихо, кротко и изпълнително, другото е дивак от класа Mr. Green Единия винаги спал нощем - другия никога не спал  и т.н.
Затова това което ние правим е да създадем правилата у нас така, че на всички да са удобни - пък като се пазари сутрин и неще да се облича - ами да заповяда - много пъти си го закарах по пижама в градината. Аз не споря, не се налагам - не на мен ще се смеят децата - на него - нека си носи последствията. Като си разпилее играчките - той да си ги прибира. Като не си ги прибере, нощем лошата мея ги обира и ги взема. така като му останат от 6те кашона смао 2-3 инграчки и бърза бърза да ги прибере Simple Smile като реве в магазина за нещо и се тръшка - правя се че не съм забелязала какво прави и продължавам да си пазарувам. Ако стане неконтролируемо - излизаме от магазина, влизаме в колата и го оставям да реве  и хапваме групово сандвичи за вечеря...

Ми то неможе все да се пребориш. А и няма за какво да се водят тея войни за надмощие.


# 37
  • Мнения: 189
Май няма оправия с дребните. Много реве моето зверче. Всеки ден иска да му нося играчка от работа, ако не нося, започват едни ревове, едни тръшканици; не се издържа. Пробвам обяснения всякакви и резултата е нулев. Случайно дочух негов разговор с прабаба му - как горките деца, които си нямали играчки, нямало какво да правят по цял ден, а на него майка му затова трябвало да ходи на работа, за да му купува.

Общи условия

Активация на акаунт