Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 770
За сега с моя шеф се разбираме - приятелски. И понеже сме много цапнати всички в устите... плашим новите попълнения на колектива Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8 917
Предната ми работа беше основана най-вече на дистанция с всички висшестоящи - то не бяха шефове и какви ли не - ами държавна работа Shocked В момента в работата - приятелство с всички Peace

# 17
  • Мнения: 3 405
Шефът е готин човек, но не мога да кажа, че е приятел. Имаме професионални отношения Grinning

Сакри, има някои емоционални вампири, като са до теб и се гипсираш и ти става нервно и си неработоспособна. Иначе може и да не са гадняри. Но действат зле на хората около тях. Може такава да е била бившата ти шефка Wink

# 18
  • Мнения: 1 006

...Сакри, има някои емоционални вампири, като са до теб и се гипсираш и ти става нервно и си неработоспособна. Иначе може и да не са гадняри. Но действат зле на хората около тях. Може такава да е била бившата ти шефка Wink


Де да зная...Това ми се случва изключително рядко, да не кажа почти никога.Изкарах в този офис повече от две години благодарение на колектива  Hug и на колежка, която ме беше взела под крилото си по всички параграфи  Heart Eyes Само дето не я наричах "мамо" - благодарна съм й до дъното на душата ми, защото това беше първото място, на което работих по специалността ми.На нея дължа любовта си към професията ми.И тя ме обичаше страшно много, на рождените ми дни се е просълзявала, а когато не вдявах какво ми обяснява й носех букети на следващия ден. hahaha

# 19
  • Мнения: 2 495
Аз съм на мнение, че колкото шефа е по-далеч, толкова по-добре LaughingМоят шеф от Нова Година не съм го виждала.А иначе с управителя се разбирам много добре Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 647
Той държеше умело тънката граница между приятелството и началничеството.Имало е моменти, в които ме е усещал, че аПсолютно не съм час - физически или психически или съм напълно неадекватна.А когато скръцне нещо да се свърши светкавично или изнедоволства по отношение на работата ми съм си скъсвала задника от бач.


И моят шеф е такъв. Що се отнася до "турнетата" из разните му вили, хдим през няколко месеца и си изкарваме страхотно.

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
моят шеф умело поддържа тънката граница между слуител и ръководител и, когато се налага, е "строг и справедлив"  Mr. Green без това да му пречи да е най-ентусиазирания денсър на служебните купони.
В каквито и да е отношения прекалената доброта и разбиране не водят до добро

# 22
  • Мнения: 1 001
... когато въпросът е професионален има йерархия на компетентности, когато обядваме или пием кафе, или сме на екскурзия, всички се чувстваме еднакво приятелски настроени...

Това би трябвало да са взаимоотношенията във всеки работен колектив, но за съжаление не навсякъде е така.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
взаимоотношения с шефа ми са предимно брачни Wink

# 24
  • Мнения: 1 001
Най-лесната работа на света е да бъдеш шеф.

Най-трудната работа на света е да бъдеш добър шеф.

Кога ли и в BG ще има "училище" за шефове?!?  newsm12
Сега е по-вярна поговорката "пази Боже сляпо да прогледне" (то май стана поговорка, а иначе е от BG класиците).
Самите "шефове" твърде често нямат никакъв опт като такива, издигнали са се в йерархията в най-добрия случай като специалисти, но не винаги знаят как да "манипулират" подчинените си.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами тя шефката преди да ми стане шефка, ми беше просто колежка и приятелка.След повишението й си запазихме хубавите отношения, тя е страхотен човек Hug

# 26
  • Мнения: 4 406
Аз пък имах един шеф,който впоследствие ми стана мъж smile3521

хихи надявам се сега ти го командваш!! Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 3 991
Твърдо дистанция! Това не означава, че няма колектив, работата не трябва да се смесва с приятелството! Мисля, че съм добър шеф, вече 4 години няма текучество в моята фирма!

# 28
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
взаимоотношения с шефа ми са предимно брачни Wink

 Wink И моите с бившия ми шеф.

А в момента е обратното. Настоящата ми шефка, ми е /или по-скоро беше/ приятелка от години. Не бих казала, че вече сме  приятелките, които бяхме. Това според мен е неизбежно. Според мен заемайки ръководна позиция, човек повече или по-малко се обрича на самота. Или поне трябва да търси приятели извън работното място, което при сегашния напрегнат ритъм на живот е почти невъзможно.

# 29
  • Мнения: 2 631
Шефът ми е страхотен! Лафове и смешки, винаги знае как да ти вдигне настроението Simple Smile
Когато има работа обаче си работим. Много разчитаме един на друг в професионалното естество и много се разбираме.
6 точки за него!!!

Общи условия

Активация на акаунт