Ха сега де, изтекъл ми е паспорта...

  • 2 569
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 867
ЧЕТА!!!
за паспорта на децата ни искаха и удостоверение за постоянен адрес - взима се от общината. приготви си го, за да не се разкарваш напразно.

# 31
  • Мнения: 18 542
ЧЕТА!!!
за паспорта на децата ни искаха и удостоверение за постоянен адрес - взима се от общината. приготви си го, за да не се разкарваш напразно.
Благодаря за предупреждението!  Hug
Макар че ми е много интересно това пък защо. Нали носим акт за раждане и двамата сме там. Какво значение има къде живеем?! Баси бюрокрацията.

# 32
  • Мнения: 4 155
И аз прочетох във форума и отидох да си върна паспорта. Някъде 2 и 1/2 месеца след като беше изтекъл срока му. Най-странното е, че служителката само взе паспорта и отбеляза нещо в компютъра. Не ми даде никакъв документ, че съм го върнала. Добре, а ако е направила грешка и паспорта още ми се води? Как ще докажа, че съм го върнала?

# 33
  • Мнения: 622
Паспорта се унищожава в системата и се дупчи с перфоратор. По желание на гражданина се прави протокол, че паспорта е върнат. Дори и да е станала грешка, в системата документа се води с изтекъл срок, т. е. - невалиден и съответно с него не може да се пътува.

# 34
  • Мнения: 2 327
И аз минах по тоя път съвсем скоро. Моя е изтекъл преди година и 3 месеца и не споменаха нищо за глоба. А унищожаването стана като му изрязаха номера и го прикрепиха към документите за новия ми паспорт.
Иначе наистина до 3 месеца трябва да се ръне, но има давност периода за глобяване.

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
ЧЕТА!!!
за паспорта на децата ни искаха и удостоверение за постоянен адрес - взима се от общината. приготви си го, за да не се разкарваш напразно.
Благодаря за предупреждението!  Hug
Макар че ми е много интересно това пък защо. Нали носим акт за раждане и двамата сме там. Какво значение има къде живеем?! Баси бюрокрацията.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84218.0
Виж на мен какви дУкИменти ми искаха - в Пловдив.

# 36
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Днес ходих и си подадох документите за нов паспорт - старият беше изтекъл март 2005.
Не са ме глобявали - платих си 30 лв. за обикновена поръчка и 2 лв. комисионна Mr. Green на банката и ми казаха съвсем вежливо след 20 дни да отида и да си прибера новия паспорт Simple Smile

# 37
  • Мнения: 7 821
ЧЕТА!!!
за паспорта на децата ни искаха и удостоверение за постоянен адрес - взима се от общината. приготви си го, за да не се разкарваш напразно.
Благодаря за предупреждението!  Hug
Макар че ми е много интересно това пък защо. Нали носим акт за раждане и двамата сме там. Какво значение има къде живеем?! Баси бюрокрацията.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84218.0
Виж на мен какви дУкИменти ми искаха - в Пловдив.
Днес подадохме документите за Дани, искаха ни това което е писала и Бу (а и аз по-горе в темата). Таксата за 1 месец е 7лв + 2 лв комисионна, казаха ни че паспорта (4 РПУ София) ще е готов за 2 седмици. Ако с таткото се водите на различни адреси, детето се води на твоя. Бланката струва 0.50 лв, минахме много бързо.

# 38
  • Мнения: 826
Напротив. Дори и да имаш валидна виза пак има глоба.
Мен затова не ме глобиха - с голямо неудоволствие го призна жената зад гишето.

Така е, мен никой не ме е глобявал-оставих им копие на стария паспорт(имам визи вътре и ми трябва),декларация защо не го връщам и  платих само сумата необходима за новия паспорт.

Общи условия

Активация на акаунт