Имате ли вяра в полицията?

  • 3 481
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21
 Никога не съм вярвала и няма да повярвам първо в компетентността на работещите в тази система още по-малко в доводите им за работа там. Вътре искам да ви кажа всичко опира пари-назначение, къде, длъжност, преназначение - абе за всичко си има ценоразпис. И както знаете корупцията тръгва от горе на долу.

# 61
  • Мнения: 4 195
Да,имам вяра!Съпругът ми е полицай!Само аз си знам колко безсънни нощи и тревоги сме изживяли..Не подценявайте хората в системата!Вярно, че има прекалено много корупция в нея и поради тази причина хората имат лошо мнение....за съжаление.Помнете,че не всички са такива.Има доблестни  и всеотдайни полицаи,като моят съпруг и аз се гордея безгранично с него!
Честит празник на всички служители на МВР!  bouquet

Моят съпруг също е полицай, мнението ми също е пристрастно, но аз си зная за безсънните нощи. Професията им е една от най-риковите и неуважавани в страната, затова няма да обвинявам хората работещи в нея а системата, която е адски абсурдна и недомислена. Бих подкрепила със случай от миналата година, когато един мъж висеше 40 мин. от 9-тия етаж и полицаите бяха там, и пожарната беше там (странно защо newsm78 при положение, че нямат толкова висока стълба), и линейката беше там. Всички чакаха и гледаха, какво ще се случи и никой не предприемаше нищо. Въпроса е "Защо?". А отговора защото ако полицай или пожарникар се качи да помогне и недай си боже се случи нещо с човека, тези униформени отиват на военен съд, независимо от това, че са си вършели работата. Това е доста абсурдно и нелепо, има доста такива примери, които няма да изброявам, защото са много. В този описан от мен случай, човекът беше спасен от работници във фирма за алуминиева дограма, които пуснаха въжето и завързаха човека, стчупиха на съседите остъклението и проблема беше решен. Далеч съм от мисълта че в полицията няма и корупция, това е ясно и се вижда всеки ден. Друго основно недомислие в системата, което е адски възмутително е бензина на патрула, на хората които са на улицата да следят за реда. Какво означава 2-3 литра бензин на ден. Задавала съм въпроса "Какво става, когато ви извикат на сигнал и ви свърши бензина?" newsm78, отговора беше "Обаждаме се на колеги, които имат да отидат".  Thinking Да не говорим колко често се случва да зареждат с лични средства, но това е друга тема, а на господа шефовете им резервоара е пълен за да могат да се веят на воля, независимо от това, че не вършат мръсната работа #Cussing out
Честит празник на всички съвестни полицаи и пожарникари, които се грижат за нашето спокойствие  bouquet


Все още вярвам, че някой ден системата ще се оправи Praynig

и аз съм от отбора на полицейските съпруги и това,което сте написали е така и се чудя до кога ще продължават заради едни,които са "полицаи"ден за ден заради заплата,отпуска и т.н.да слагат под общ знаменател всички,а за системата-май тя е причината хората да са с негативно мнение
и аз така - съпруга на полицай, горе написаното е всичко, което имам да кажа , въпреки молбата на мъжа ми в този форум да не споменавам професията му - за да няма нападки срещу мен, защото няма да променя мисленето на хора, които се чувстват не само незащитени а дори обратното ,от полицията в държавата
униформените полицаи по улиците са последни дупки на кавала без никакви ЗАКОНОВИ ПРАВОМОЩИЯ, с вързани ръце в 90 % от случаите, както и да е пак се впуснах в обяснения , които не би трябвало да давам, а ми се иска да имате вяра на полицията, иска ми се вашите и моето дете да са спокойни по улиците - заслуга за това да има полицията - за съжаление - няма да стане, не и в България.
за това ви пожелавам - на никоя от вас да не и се налага да стига до полицията, нито на семействата ви
а на полицаите със закъснение искам да пожелая винаги да се прибират невредими след смяна при семесйтвата си - другото, ние съпругите им ще им го дадем Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 4 195

Спора е напълно излишен, а що се касае за корупцията и при нас в съдебната система-ДА, не го отричам има го, но колкото и тъпо да звучи е доста по-интелигентно и на ниво

Да не говориме разликата в заплащането, полицаите взимат максимум 700лв и то офицерите, а при нас заплатите са над 1 200лв чисто месечно възнаграждение, зависи от юридическият стаж-изводите оставям за вас Поднасям извиненията си ако съм засегнала някоя полицейска съпруга както виждам една доста жлъчно изказала се, макар те самите да са наясно как и от какво живеят и дали им стигат заплатите на съпрузите, както и радостните трепети, които изпитват при всяко извънредно попълнение на бюджета на семейството


интелигентна корупцияяяяяяяя #Crazy #Crazy

# 63
  • Мнения: 495
хаха, когато не сте опрели до полицаите - такива били, онакива били, ама да не се случва да опрете - тогава друга песен ще запеете
що за ограничено мислене?!
ами това е демокрацията, това е гражданското общество - първо сам се пази, а после викай някой друг за помощ
ти тръгни със смъкнати гащи по улицата, пък после се оплаквай, че те изнасилили

# 64
  • Мнения: 1 080
Не, нямам вяра. Те по-скоро ще ти попречат,отколкото да помогнат. Да не говорим,че са ГЪЗти с кофти хора и правят много силно миризливи неща.

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Днес е празника на МВР... и в този ред на мисли да ви питам: Надеждна ли ви се струва дейността на този нацонален орган?!
  Аз лично мисля: "Да чукам на дърво да не опирам до техните услуги..." Rolling Eyes
 А вие на какво мнение сте?! С моето мнение обаче нямам за цел да омаловажа дейността на самите полицаии , а с мнението си визирам цялата система и нейната неефективност в много от случайте! Wink

Същото е и моето мнение. Говоря от личен опит, а не от впечатления, добити от чуто тук и там.

# 66
  • Мнения: 495
"миризливи" хора има във всички професии

# 67
  • Мнения: 927
Аз нямам вяра в нито едно държавно звено в БГ. А колкото до полицаите...Обирали са ни апартамента 2 пъти. Първият път полицаите са били извикани, но вместо да се заемат с разследване, те се заели да свалят сестра ми...За втория обир е излишно да казвам,че дори не е звъняно в полицията.
България е затънала ужасно в корупция. За съжаление светлина в тунела не виждам, въпреки че като човек съм заклет оптимист.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
хаха, когато не сте опрели до полицаите - такива били, онакива били, ама да не се случва да опрете - тогава друга песен ще запеете
що за ограничено мислене?!
ами това е демокрацията, това е гражданското общество - първо сам се пази, а после викай някой друг за помощ
ти тръгни със смъкнати гащи по улицата, пък после се оплаквай, че те изнасилили
Точно защото съм опирала до тях и не са ми помогнали, точно затова им нямам вяра. Не само, че не ми помогнаха, а събудиха подозрение у мен, че играят заедно с мошениците, заради които ги потърсих. В повечето случаи, ако съм искала да се оплача за нещо, следва дежурният им отговор - Не се занимавайте, нищо няма да стане, няма смисъл и др. от сорта.

Общи условия

Активация на акаунт