Бременна до доказване на противното....Моля за вашето мнение!

  • 2 357
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
 
Всъшност става въпрос за моя приятелка,която от 3 години се опитва да забременее.И последно време имаше много силни болки в яйчниците и реши да отиде да види да няма кисти и от къде са тези болки.
Диагнозата въпросната гинеколожка й я постави на базата на прегледа с видеозона.На снимката от видеозона се вижда ясно изразено едно кръгче,за което тя каза,че е 99,9% бременност или трябва да й дойде цикълът до 24 часа.Такова топче се появявало часове  преди да ти дойде цикъла.Прати я веднага на кръвен тест,който се оказа отрицателен.С отрицателния тест се върнахме при гинеколожката(като междувременно направихме и един тест от аптеката).Тя ни каза,че кръвния тест не бил много сигурен в началото на бременноста и че според нея приятелката ми е бременна и след дестина дена да отиде пак на преглед.И така 24 часа чакахме да й дойде ,макар че й беше рано за цикъла.А той си дойде точно на време по разписание.Поредния тест също беше отрицателен!
Ясно е ходенето при други гинеколози ,но вече кои са добрите незнам.След като четейки във форума избрахме една от най-добрите и с най-малко негативни мнения.А именно д-р Калчева.Вярно,че всеки прави грешки ,но колко нерви ни струват на нас такива “дребни” грешки и добре,че тя е с малко по силна психика,че ако бях аз сигурно щях да съм в психото вече….


   Много подвеждащо си написала първия си постинг и некоректно според мен.

   Значи твоята приятелка е отишла преди дори да й закъснее цикъла. Докторката й е казала, че ще й дойде до 24 часа и е познала. Във форума е пълен с теми за момичета, които нямат търпение да минат поне 1-2 седмици от закъснението и да може да се види със сигурност дали има бременност. Предполагам, че кръглото тяло на видеозоне яйцеклетката, която изглежда в определен момент преди цикъл подобна на оплодена.

Сигурна съм ,че ако прочетеш по внимателно това което съм написала ще ме разбереш правилно.Но ще се повторя...Приятелката ми въобще не е отишла със съмнения за бременност,а заради болките в яйчниците,съмненията с които отиде бяха за кисти или за някакви други проблеми,но не и за бременност.
И НЕ й дойде след 24часа,а след 5 дена,когато си трябваше да й дойде.И всъшност нищо от това което каза,не е познала-нито й дойде до 24 часа,нито е бременна.
ПП:Ако наистина има нещо подвеждащо или некоректно в първия ми постинг моля да ме извините!

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 10:15 от ppp

# 46
  • Мнения: 2 047
Сигурна съм ,че ако прочетеш по внимателно това което съм написала ще ме разбереш правилно.Но ще се повторя...Приятелката ми въобще не е отишла със съмнения за бременност,а заради болките в яйчниците,съмненията с които отиде бяха за кисти или за някакви други проблеми,но не и за бременност.
И НЕ й дойде след 24часа,а след 5 дена,когато си трябваше да й дойде.И всъшност нищо от това което каза,не е познала-нито й дойде до 24 часа,нито е бременна.
ПП:Ако наистина има нещо подвеждащо или некоректно в първия ми постинг моля да ме извините!

  Ето от този ти постинг пак научавам сега съвсем нови неща. Ако бях прочела - приятелката ми е с болки и съмнения за киста, а доктора я изкарва бременна - то тогава щеше да ми стане ясно... но го научавам чак сега - на трета страница.

# 47
  • Мнения: 5 475
При това положение не виждам от какво се оплакваш  newsm78 Възможно е в такъв ранен етап лекаря да има съмнения.. Rolling Eyes

# 48
Сигурна съм ,че ако прочетеш по внимателно това което съм написала ще ме разбереш правилно.Но ще се повторя...Приятелката ми въобще не е отишла със съмнения за бременност,а заради болките в яйчниците,съмненията с които отиде бяха за кисти или за някакви други проблеми,но не и за бременност.
И НЕ й дойде след 24часа,а след 5 дена,когато си трябваше да й дойде.И всъшност нищо от това което каза,не е познала-нито й дойде до 24 часа,нито е бременна.
ПП:Ако наистина има нещо подвеждащо или некоректно в първия ми постинг моля да ме извините!

  Ето от този ти постинг пак научавам сега съвсем нови неща. Ако бях прочела - приятелката ми е с болки и съмнения за киста, а доктора я изкарва бременна - то тогава щеше да ми стане ясно... но го научавам чак сега - на трета страница.


Това съм го писала и в това което ти  си цитирала :)2рото изречение Wink

# 49
  • Мнения: 2 047
   Да, цитирам за да се види, че съм го научила в третия ти поред постинг.

  Всъщност така като си задала темата не предполага да очакваш нещо друго освен - "Не, не бих отишла, да не съм луда" , така че нека необезпокоявано да четеш това изречение още дълго, явно това е целта.

 

# 50
  • Мнения: 9 990
Нормално е седмица преди цикъл да не може категорично да се определи каквото и да било.Но да има съмнения.Аз не бих губила доверие в лекаря си за такова нещо.

# 51
При това положение не виждам от какво се оплакваш  newsm78 Възможно е в такъв ранен етап лекаря да има съмнения.. Rolling Eyes

Не се оплаквам и съм съгласна,че може да има съмнения на такъв ранен етап,но тя не каза че се съмнява и че евентуално трябва да мине време да се види със сигурност.Беше категорична на 99,9%,дори след кръвния тест,каза че за нея това си е чиста бременност.


Не искам да споря с никой за нищо,просто исках да разбера,какво е отношението към такива ситуаций и колко често се случват.Знам,че и най-добрите лекари са хора и че нищо човешко не им е чуждо!

# 52
  • Мнения: 9 990
Абе то няма значение колко често се случват-човешкото тяло понякога е неразгадаемо.Случва се при бременност и най-добрият лекар да не види-така да се е скрило сакчето в началото.Случва се и да се види нещо, което да се сметне за бременност и наистина да е така, а с идването на цикъла да падне.Случва се  всичко...... Peace

# 53
  • Мнения: 11 003
Аз имах подобно преживяване миналата година - един лекар установи бременност, след 3 седмици друг лекар ми заяви, че не съм, след още 2 дена - спонтанен аборт  #2gunfire

# 54
  • София
  • Мнения: 2 901
Извинявайте много, но ако авторката на темата беше написала цялата информация още в първия си пост, темата въобще нямаше да има това звучене в първите 1-2 страници!

Мисля, че е некоректно! Може това да не е била най-добрата гинеколожка на света, но и 100% гаранция не е дала. Ама, какво ли се разправям! Просто се чудя, какъв е смисъла на тази тема, след като всичко вече е ясно как е било...

# 55
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами аз втори път не бих отишла при същия лекар.

# 56
  • Мнения: 127
|Този е направо за #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не бих отишла повече при него никога

# 57
  • Мнения: 942
Абе то няма значение колко често се случват-човешкото тяло понякога е неразгадаемо.Случва се при бременност и най-добрият лекар да не види-така да се е скрило сакчето в началото.Случва се и да се види нещо, което да се сметне за бременност и наистина да е така, а с идването на цикъла да падне.Случва се  всичко...... Peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт