необходимост от прелекуване на много отдавна запълнен канал

  • 634
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте,

Много се чудя как да постъпя , дали е необходимо заради мост да бъде прелекуван, отново запълнени каналите на 6-ти горен зъб, който е направен перфектно преди 32 години, и до преди 4 години беше без коронка и да чукна на дърво не създава проблеми.
Това ми предложиха, т.к. ми липсва 5-ти зъб и мислят да ми правят мост на 6, 5 и 4 зъби. Като 4ти е здрав, но ще се наложи да се умъртви заради моста. Според вас не може ли само да се свали коронката от 6-ти зъб  и да се включи в новата конструкция ?
Другото предложение да чи умъртви 7ми зъб и моста да бъде на 7,6 и 5 където имам липсващ зъб, нещо като висящ мост и да се закрепи с нещо и за 4-ти, който няма да се пили. Но ако стнане нещо с 4-ти зъб някога може би цялата конструкция заминава ?
 / Знае ли някой нещо по въпроса относно ЕОД изследване за виталитета на зъба. Имам следния проблем.
Имах леко счупен 7-ми горен зъб, без болка или някакъв проблем. След като ми пломбира , зъболекарката реши да ми направи рентген. Снимката не показа възпаление, само,че нервът според нейните думи се изместил много на страни и може евентуално един ден да се самоумъртви и предложи да умъртви.За да избегна проблем.
След като не позволих, предложи да направя ЕОД на този зъб. Резултатът е 32. Като са ми казали, че наистина няма възпаление и наистинна е изместен нерва, и евентуално може да създаде проблем, но никой не може да каже след колко време и хубаво да помисля, дали да умъртвявам. /

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 262
Моника. Аз не съм лекар, но забелязавм , че напоследък вадене на нерви на зъби, прелекуване, вадене и пр. заради препоръки за мостоже , коронки и пр. се правят се такава лекота , сякаш ти казват @я пийни чаша вода@
Аз знам от моя леля и нейни приятелки, всички са зъботехници  и то добри , че здрави зъби се пазят, че ако няма наистина проблем зъб не се закача и че зъб не се вади, защото зъбите ни щем нещем стават все по малко с годините и ... един ден някъде ще трябва да ти се закачи моста.

Та аз си седя с един стар пълнеж и то оцветен и не давам да ми пипат зъба  , защото друг проблем освен оцветяване и .. понякога ме наболява при настинки и пр. , но нормално за тази област кухините са свързани.
На мъжа ми така му предложиха да му вадят здрав зъб да сложели мост ... заради болка във венеца ... и пр.

Ами не си даваме зъбите. трябват ни. Ако някой иска да си изкара кредита за новите машини ... да си намери друг начин.

Това казвам само от мой опит. Аз не съм лекар или зъболекар.

# 2
  • Мнения: 34
Благодаря за мнението ти. И аз така знам и затова се чудя. И щом този зъб не създава проблеми толкова години, защо да пипат.При евентуално релекуване, т.к. става дума за от преди доста години умъртвен зъб, може да неиздържи и да има спукване, травма по корена, и тогава оставам и без този зъб. За сега само5-ти липсва, и то не се вижда даже. Аз много искам да си сложа мост, но се притеснявам да не направя по голям проблем. И както пишеш именно след време ако се появи друг проблем с друг зъб няма как да направя конструкция.То по тази логика , дай да умъртвим всичките зъби, да сложим импланти. никой не знае кой зъб кога ще се счупи или заболи. Нали така!

# 3
  • Мнения: 5 262
не разбирам защо искат да го запълват наново. при мен беше, че е пълнен с бялата стара паста , която получава розов @мухъл@ и се оцветява в розово, а зъба ми се вижда. Искаха да вадят, то се е зациментирало, да рзбиват, да запълват ... .Да , но друг зъболекар каза, че знаели проблема и имало специална избелваща течност. Инжектирала се и ставал съба бял ... Е още не съм пробвала ... от толкова много съвети и мнения да ми разбутат зъба загувих доверие и не си го давам .

# 4
  • Мнения: 8 806
Не бих дала да ми пилят здрав зъб, ще си поставя имплант, ако имам липсващ зъб, и върху него  ще се изгради, много хубав нов зъб, по-хубав от старите ви.
Живея в чужбина, в страна, където не вадят неври без нужда, даже  и кариесите се работят в една малка дупчица, а не ти изпилват половината зъб. Като видят пациент с мъртви зъби, се чудят  и маят. Имат профилактика и не се стига до умъртвяване. Умъртвявяване на нерви правят в понеделник сутрин, със записване, защото е 'сериозна' работа. И може би наистина е сериозна, защото трябва да се почистят всички канали добре, работят по снимка преди и след запълването. Снимат те, докато си на стола още.

# 5
  • Мнения: 34
Благодаря, и аз така мисля.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 790
На мен ми правиха прелекуване на зъбите преди да сложим мост, защото навремето не са били добре запълнени каналите. Естествено, вие решавате дали да го правите, но ако нещо стане с този зъб, вината няма да е в зъболекаря.

# 7
  • Мнения: 8 806
а не можеше ли без мост, мостовете не са ли остаряло нещо?

# 8
  • Мнения: 5 262
На мен ми правиха прелекуване на зъбите преди да сложим мост, защото навремето не са били добре запълнени каналите. Естествено, вие решавате дали да го правите, но ако нещо стане с този зъб, вината няма да е в зъболекаря.

Късмет, че е минало без усложнения.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Кое по-точно? Там си стоеше мост над 15-годишен, мислех, че всичко е ок. Но в един момент ми се възпали венецът под моста, и тъй като реших да го сменям с нов, прелекувахме двата мъртви зъба (те се оказаха в доста лошо състояние), изчакахме венецът да заздравее (отне над две седмици).
Така че, понякога си мислим, че всичко е ок, ама се оказва, че не е.

# 10
  • Мнения: 5 262
понякога както казваш. затова ако има проблем, акутен , се действа . Ако няма проблем не се прави проблем.

# 11
  • Мнения: 68 648
Четох скоро, че имало машинки, с които лесно се свалял мост, ако има нещо проблем с мостоносителите да речем...в този форум беше някъде, не помня точно къде. Та и да се наложи да се свали мост, пак има решение, различно от къртене....може да разпитате.

# 12
  • Мнения: 5 262
а мен на мног оизпилен щифт ми свалиха коронката като ми я срязаха . после правих нова .

# 13
  • Мнения: 34
Благодаря момичета за  отговорите Ви. Мисля за сега да не започвам тази процудура по умъртвяване на 7-ми зъб, който не е чувствителен да чукна на на дърво и да не почвам сваляне на здрава коронка и прелекуване на зъб, който също не ми прави проблеми. Дай боже да няма проблеми занапред. И не знам как би се държал този мост, като ще се крепи на 7,6 и 5-ти къдетео нямам зъб, като висящ, и захванат за 4-ти зъб, който няма да се пили. Дали няма да има проблем после и с 4-ти заради натоварването и да стане зле положението.
Дайте идея, ако имате къде да отида да се консултирам, където са добри. Благодаря

# 14
  • Мнения: 68 648
Разпитай и за адхезивен мост от фибро влакна.

Общи условия

Активация на акаунт