Как сте със самочувствието?

  • 2 174
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 237
pipilota,не знаеш колко си права ! Peace На мен проблема ми наистина е че първо аз не се харесвам,та какво остава за другите...Но ще поработя по въпроса,обещавам ! Като начало май трябва да си взема животинка - куче или котка.Те ми помагат да бъда в мир със себе си и да се чувствам обичана .  animal037

# 31
  • Мнения: 7 474
Средна работа!   Wink

# 32
  • там нейде .............
  • Мнения: 647

По-умна,хубава и добра във всичко от мен-няма!!!!



 И съм скромна, скромнааааааа Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 33
  • Мнения: 4 629
Не страдам от липса на самочувствие  Grinning

# 34
  • Мнения: 2 550

По-умна,хубава и добра във всичко от мен-няма!!!!



 И съм скромна, скромнааааааа Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И правиш мекици за вечеря  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 35
  • Мнения: 4 473
На приливи и отливи съм, шашава работа Blush.
Със сигурност самочувствието ми не е в небесата, по-скоро обратното. Доста самокритична съм, дори на моменти знам, че прекалявам. Приятелите, близките и половинката ме упрекват за което, нооо аз съм си такава. А и мисля, че по-добре да струваш повече, отколкото демонстрираш под формата на самочувствие (не говоря за комплекси!), отколкото да имаш такова без покритие.

# 36
  • Мнения: 822
Бих казала,че самочувствието ми е нормално.Не летя из облаците,но и никак не ме бива да лазя по земята.По принцип съм "самотен ездач" и нямам нужда от агитка да ми повдига самочувствието.
Иначе най-искрено завиждам (признавам си единствения случай на завист,защото това не го мога) на хора,които се обичат толкова много и са така заслепени от собственото си его,че не пропускат да изявят качествата си,дори без някой да го е искал.Често се питам,дали това наистина е завидно самочувствие или прикрита комплексарщина...Явно нещата вървят "ръка за ръка"...Което и от двете да е,вече го оценявам като положително качество,защото в "джунглата",в която живея,трябва да си хищен звяр.Но и за зверовете се намират ловци... Rolling Eyes

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 6 960
Едно съм запомнила - как съм в 10 клас, уча по химия, но не разбирам особено материала.
Тогава баща ми дойде, затвори учебника и ми каза "Ти си достатъчно хубава, нямаш нужда от химията за да успееш".  А татко за мен е с убийствен вкус, умен и естествено успял човек, който не ми мисли злото. Мъж, на чието мнение държа. [/b]

Това не е особено възпитателно!  Laughing
 "щом си хубава, няма нужда да се развиваш умствено"

# 38
  • Мнения: 5 228

По-умна,хубава и добра във всичко от мен-няма!!!!



 И съм скромна, скромнааааааа Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И правиш мекици за вечеря  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Еййй, все в чуждите мекици гледаш. Завистчийка.  Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 5 228
...хора,които се обичат толкова много и са така заслепени от собственото си его,че не пропускат да изявят качествата си,дори без някой да го е искал.Често се питам,дали това наистина е завидно самочувствие или прикрита комплексарщина...Явно нещата вървят "ръка за ръка"...

А дали се обичат или тъкмо напротив? На мен ми се струва, че някой ако чувства примерно особено ерудиран, не се чувства длъжен да го подчертава във всеки свой опит за мисъл. По-скоро ако чувстваш някакви дефицити, тогава се стремиш да ги компенсираш по някакъв начин. А нета е подходящо място за това. 

# 40
  • Мнения: 822
А дали се обичат или тъкмо напротив? На мен ми се струва, че някой ако чувства примерно особено ерудиран, не се чувства длъжен да го подчертава във всеки свой опит за мисъл. По-скоро ако чувстваш някакви дефицити, тогава се стремиш да ги компенсираш по някакъв начин. А нета е подходящо място за това. 
Напълно съгласна...Но и в реалния живот примерите са не по-малко...Тъжното е,че ние ,хората като цяло,много лесно се лъжем по "опаковката" и понякога дори не искаме да погледнем,какво има под нея.

# 41
  • Мнения: 3 423
Там, където имам сила, имам и самочувствие.
Но гледам, че в този форум са на почит сгушките, равнодушните, меките Марии. Изчетох заключените теми на мама Кенга и се питам, що за комплексирани мозъци са се подразнили от тях. Че жената си се изразява абсолютно адекватно, а кучетата си лаяат, защото ... са кучета. И си вадя извода, че самочувствието, острият език, бързата мисъл вредят, ако си потребител на този, претендиращ с хипарските си уклони, форум.
Та темата за самочувствието е абсолютно уместна. Къде го това самочувствие, щом не можем да сме над нещата. Няма го.

# 42
  • Мнения: 188
Много съм си добре. Самочувствието ми е нормално Hug

# 43
  • Мнения: 2 759
   Перфекционистка съм, затова мисълта, че не съм съвършена често ме комплексира ужасно. От друга страна смятам, че имам доста дарби, и често си мисля, че съм родена, за да съм нещо много повече от другите.
   Определено ИМАМ усещането, че ми е дадено да разбирам много повече неща от другите, но пък не ми се е случвало да ме притесни елементарността, ограничеността или глупостта на останалите. Мога да приемам хората такива, каквито са, имам слабост да ги оправдавам за всичко (поне в редките моменти, в които забравям перфекционизма).
   Понякога се чудя дали тези мои крайности не сочат психически отклонения..

Общи условия

Активация на акаунт