Я да видим сега, ИЗРАЗИ и ФРАЗИ, КОИТО МРАЗИТЕ ?

  • 11 885
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 255
а и друг неприятен момент:
"аз нали ти  казах ,ама ти..."
лелеее направоооо #2gunfire

# 76
  • София
  • Мнения: 1 511
правимЕ,вместо правим;
ходимЕ,вместо ходим...

А много ми е смешно като отида в Чирпан (съпругът ми е от там) и започнат да ме заливат с чирпански диалект.Но не се дразня,това е богатството на българската диалектика,само ми е смешно.

дънкина пола;
извъобще;
опакьосване,вместо опаковане;
няма га,вместо няма я; Joy
жа ходим,вместо ще ходим  Joy
амни,баба...вместо хапни или яж,баба;
тамка,вместо там...

само за тези се сещам сега... Thinking

# 77
  • Мнения: 2 161
"нашият тати..."-все едно таткото е на детето и на самата жена.
"мъжо"-втриса ме
"обичам детето и мъжа си"
             или
"щастлива мама"
и изобщо всички такива изказвания,които за мен са много интимни
"ние се изакахме","имаме зъбче","проходихме"- все пак в случая децата ни акат,поникват им зъбчета и прохождат.

# 78
  • Мнения: 7 474
Не знам защо ,но изразът БЕБЕПРАВИМ ми е адски противен  Sick

# 79
  • Мнения: 448
Дразни ме:"Ти май си още сънита" вместо "Ти май си още сънена"

# 80
  • Мнения: 4 473
"Какво има по Софето?"  Sick Какво да има бе, хора пътища, автомобили!

# 81
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Мен ме сразни думата кинти.Много ми е противна.
Кинта,кинти.Ужас. ooooh!

# 82
  • Мнения: X
Много се дразня, когато някой ми каже: "Знам какво ти е..."   - Как знаеш, бе?! smile3511

Обаче така модерното напоследък не членуване на детенцето, бебето, детето и т.н, просто ме вбесява!!! Каква е тая мода да се говори умишлено неправилно немога да разбера?! Crazy

Също - ядохме, спахме, срахме  smile3532

# 83
  • Мнения: 3 818
Честно да кажа ... с риск да засегна някой любими дружки -  на мен са ми много безсмислени тези лентички.  Tired

Дали на някой му пука дали Иван е на година, три месеца и два дни, или година два месеца и три дни?  Crazy

Аз пък тая лентичка я имам само и единствено заради мен си Wink Съвсем не ме вълнува някой ще знае ли колко е голяма дъщеря ми, ама като бях бременна, ме улесняваше да броя дните, същото беше и като броях месеците- по-лесно ми е да погледна лентата, отколкото да смятам Grinning


Колкото до изразите- дразни ме "определено", "коства" и всички чуждици, които си имат български аналог, но за по-тежкарско се използват, от рода на "Кога ти е дед-лайна за предаване на работата" hahaha

# 84
  • Мнения: 348
И друг път съм писала: мъжО  Twisted Evil Twisted Evil
Също и изрази като: "на нас ни растат зъби", "ние имаме разстройство" и т.н.  Shocked
Peace
Ужасно ми се вижда също някой като се обърне с Душо.

# 85
  • Мнения: 348
Искам само да добавя, че понякога и най-ужасната фраза зависи кой я казва, може да звучи и готино. Има хора и фрази, които им отиват и фрази, които не им  newsm78 Не знам дали някой споделя това мнение.

# 86
  • Мнения: 348
Взех си, вместо купих си  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 1 006
Май ще съм първата изказала се в темата, която публично ще каже, че доста неща, които сте споменали присъстват в речника ми.И да си призная до голяма степен имате право, че дразнят  newsm78 Накарахте ме да се замисля, за което ви благодаря.

Неприятно ми е, дори ми става обидно, когато по средата или почти в края на някакъв разговор събеседника ми каже  "няма значение" или "както и да е". ooooh! Щом разговаряме, лично за мен има значение и не е както и да е.

# 88
  • Мнения: 7 640
Ще ида да си взема детенце
Как е детенце
папка, спинка и прочее идиотии

# 89
  • Мнения: 13 512
Искам само да добавя, че понякога и най-ужасната фраза зависи кой я казва, може да звучи и готино. Има хора и фрази, които им отиват и фрази, които не им  newsm78 Не знам дали някой споделя това мнение.
NaughtyНе го споделям това мнение. Неприятните изрази са ми неприятни,независимо кой ги е произнесъл.

Общи условия

Активация на акаунт