Ядрено магнитен резонанс за изследване на бременност

  • 775
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами,
аз съм в 23 г.с.  и ми предстои изследване с ЯМР, заради феталната морфология, където ми казаха, че размера на главата на бебето е с 1 седмица по-малък. Въпреки че четох много статии, че това изследване е напълно безвредно, дали има и други майки, които са го правили? Какво е Вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 3 735
Ето тук има информация от лекар:
http://pregnancydiary.eu/bg/2016/06/26/д-р-борислав-милев-всичко-което-трябва/

# 2
  • Мнения: 6
Благодаря Desi1989,

чела съм я вече тази статия. Интересното е, че има много статии по темата, но мнения на преминали изследването майки не открих. Затова и пуснах темата.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Аз лично съм безумно учудена , че заради седмица разлика ще ви подлагат на ямр . Само заради това ли ще ви правят?

# 4
  • Мнения: 6
Всичко започна с мнението на д-р Икономова от Фемина, че размера на малкия мозък бил малко по-малък за 20 г.с. От там на втори преглед при доц. Димитрова, отново във Фемина, според която мозъка бил по-малък, но спрямо главата си е добре. Като цяло е било с 1 седмица по-малко и ако тя ме е гледала първия път изобщо нямало да поставя такива констатация, но веднъж поставена трябвало да се наблюдава и тъй като ЯМР дава много по-точна картина ме насочи да направя и това изследване докато е все още време.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Хм, аз също бях на ФМ там. Тогава констатираха, че кръвотокът ми не е ок и имам голям шанс за преждевременно раждане и т.н. Правих си тестове за тромбофилия и чудесии....Родих си 2 дена преди термин. През цялото време имаше размиване в см на плода, а пък 10на дена преди да родя, както имаше проблем с дясната аорта изведнъж тя се оказа супер, пък лявата била по-непропусклива....Та мисълта ми е....върви някъде другаде за мнение. Извън Фемина. Без да се обясняваш какво що. Ако отидеш при някой с добра апаратура, нищо, че не е прословутата ФМ ще видят ако има разминаване. Най-важното бъди спокойна. И наистина  всякакви случаи покрай мен имаше и за първи път чувам да пращат на ямр заради седмица разминаване...

# 6
  • Мнения: 6
За бъдещите майки, които ще срешнат тази тема. Вчера минах спокойно ядрено магнитния резунанс. Чуствам се добре и резултатите са ми добри. Само дето за доктор Икономова повече не искам да чуя. Такъв стрес ми поднесе, че е жалко, че е консултант на бъдещи майки. Може би първо трябва да се направят всички изледвания след това да се шокират майките ако е необходимо.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Важното е, че резултатът е добър. За съжаление много майка преживяват през подобен излишен стрес Sad желая ти безпроблемна бременност от тук нататък

Общи условия

Активация на акаунт