Как е по-добре за прохождането - с буйки или на босо?

  • 5 230
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 878
Ако трябва да попреразкажа събраното ми инфо до момента то : 

Когато бебето ходи босо се масажират някакви си там точки на стъпалцето, което спомага за правилното оформяне на сводчетата, освен това то чуства по-добре самото движение и се учи много по-лесно, ако се стяга глезена в обувки той става ....леннив да го наречем, не може да устоява сам на тежестта на детското телце и когато не е стегнат би се изкълчил лесно, когато бебето и глезените му разчитат само и единствено на собствената си мускулатура не могат да си навредя и спортувайки така я стягат - всичко това звучи съвсем логично за мен и ми е обяснено от ортопед, т.е професионално подкрепено, пък всеки си решава  Peace

Рекламите за ортопедични стелки и стегнати обувки са рекламна манипулация на фирмите, на здравото дете не са му нужни ортопедични стелки - пак казано от ортопеда ни  Heart Eyes

# 76
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Ако трябва да попреразкажа събраното ми инфо до момента то : 

Когато бебето ходи босо се масажират някакви си там точки на стъпалцето, което спомага за правилното оформяне на сводчетата, освен това то чуства по-добре самото движение и се учи много по-лесно, ако се стяга глезена в обувки той става ....леннив да го наречем, не може да устоява сам на тежестта на детското телце и когато не е стегнат би се изкълчил лесно, когато бебето и глезените му разчитат само и единствено на собствената си мускулатура не могат да си навредя и спортувайки така я стягат - всичко това звучи съвсем логично за мен и ми е обяснено от ортопед, т.е професионално подкрепено, пък всеки си решава  Peace

Рекламите за ортопедични стелки и стегнати обувки са рекламна манипулация на фирмите, на здравото дете не са му нужни ортопедични стелки - пак казано от ортопеда ни  Heart Eyes
Съни, бях на 100% съгласна с горното до последната консултация. Нашата джипка го изрече същото, но ми уточни, че до стабилното прохождане и за да избегнем травмите на глезечетата - да прохождаме със стегнати глезенчета. Става дума за 1-2 месеца. В момента, в който ходенето стане прилично - сваляме стягащите обувки и юруууууш боси. Докторката ми каза, че за 2 месеца ходене и със стегнат глезен (навън) и босичко (в къщи) няма да има никаква атрфия на мускулчетата и ставните връзки и т.н. Но пък ще съм предотвратила евентуални травми.
Та аз май се спирам на нейния съвет, т.е. за кратък период до стабилно прохождане - и  с обувки, иначе боси Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 2 673
в къщи си ходи най-често бос / или по чорапи при студено време/
навън - с обувки.

# 78
  • Мнения: 5 183
Гледам да оставям сина ми да ходи бос, кокоте се може повече

И аз така

# 79
  • Мнения: 4 621
Мненията са много противоречиви, носпоред мен босо е по добрият вариант Peace

# 80
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Боса или с чорапки през повечето време.

# 81
  • Мнения: 3 360
Босичка винаги,когато може! Laughing

# 82
  • Мнения: 2 274
По чорапки, а навън с обувки! Все пак беше ноември  Mr. Green! Ако прохождаше лятото сигурно щеше да е бос!

# 83
  • Мнения: 85
На мен лекар-ортопед ми каза, че когато детето започне да се опитва да върви е добре да е босичко или ако е студено - по чорапки.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 966
На мен лекар-ортопед ми каза, че когато детето започне да се опитва да върви е добре да е босичко или ако е студено - по чорапки.
И аз така знам,от моя лекар-ортопед  Wink

# 85
  • Мнения: 1 735
Плоскостъпие при деца (дюстабан) - Ето го инфото ,което исках да намеря по въпроса.  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз знам, че е по-добре босо.

# 87
  • Марс
  • Мнения: 439
Аз работя при детски травматолог и на въпроса на мамите как с обувки или босо, той отговаря така:
Да сте видели циганче с равно ходило/дюстабан/ Embarassed, доколкото е възможно децата трябва да ходят босички, при което се развиват и сухожилията им Simple Smile

# 88
  • Мнения: 826
Вътре босо,навън с обувки(буйки).

Общи условия

Активация на акаунт