Проблеми с щитовидна жлеза

  • 1 106
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте, извинявам се предварително, ако темата ми се повтаря. Имам замайване на главата, заглъхване на ушите, понякога двойно виждане, ускорен пулс, около цикъла се чувствам адски зле, сякаш ме боцкат иглички по главата. Обиколих какви ли не лекари, и не ми откриват проблем, реших на своя глава да пусна изследване на щитовидна жлеза, и резултатите са :
FT4-9.34 /реф. стойности : 12.00 - 22.00/
TSH-5.460/ реф. стойности : 0.300 - 4.200/
Само тези два хормона съм изследвала. Искам да питам всички, които имат хипофункция какви са симптомите им, кога се засилват най - много. Защото не знам към кого да се обърна вече.. И не знам симптомите ми от щитовидната жлеза ли са.. Уж нямам проблем с вестибуларния апарат, пък ако вляза в мола, или съм в кола, автобус, влак, ако се возя в асансьор, или се кача на ескалатор симптомите ми се засилват.. Благодаря ви предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 7 993
ТСХ-то е високо. Ускорен пулс, умора, отслабване на паметта, замайване са част от симптомите.
Посети ендокринолог.

# 2
  • Мнения: 269
А по време на менструацията засилват ли се симптомите ? Защото всеки път по време на цикъл се чувствам по този начин,досега нямах задушаването и игличките по главата,всеки месец ново 20..

# 3
  • Мнения: 46 526
Да, засилват се.
Постепенно с времето ще става по-зле. Не отлагай ендокринолога.
Ако имаш наднормено тегло, да пусне изследване и за Инсулинова резистентност.
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 39
От 5 години имам диагноза хипотиреоидит на Хашимото. Според трима ралични лекари трябва силно да пълнея, но аз съм прилично слабичка (не ми завиждайте) Wink. Мат и Тат са ми десет пъти над нормата! Това ме стресираше доста през годините, но реално нямам никакви оплаквания, което учудва и лекарите. FT3, FT4 и TSH са ми в нормата през повечето време. И тримата (които не са никак случайни), ми казваха горе долу едни и същи неща и отдавна вече съм наясно, че лекарите не я разбират тази болест! Те някои готини дори сами си признават под сурдинка Wink Защо пиша всичко това? Преди месец и нещо ми попадна тази статия https://epis.bg/zdrave/lek-za-shitovidnata-jleza/. Изчетох я и всъщност има голям резон във всичко написано. Най-тъпото е, че никога нито един лекар не ми каза нещо такова!!!
От тогава насам се опитвам да следвам някои неща от тази статия - ям много по обмислено (за съжаление доста намалих сладките), всеки ден пия по 2 кефира и вземам по едно хапченце селен + цинг (има го в аптеките, едно зелено шишенце).  
Не знам дали ще повярвате, аз страшно се удучих, като след месец си пуснах изследванията и видях че са спаднали с 1/3 от това, което бяха (10 пъти над нормата)! Само за 1 месец...
Единствено ме мъчи това, че не мога да ям сладко, а много го обичам.
Дано да съм ви била полезна Simple Smile
Поздрави: Стела

Общи условия

Активация на акаунт