Дерматолог за себорея - София

  • 1 826
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Моля някой от вас да ми препоръча добър дерматолог в София.Проблема е себореен дерматит на скалпа,който се влошава.Благодаря ви

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 00:06 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 526
Преди няколко години се погрижих за такъв проблем на мой много близък човек.страшно много пърхот,изключване на скалпа до рани....вървеше към челото ,врата...лицето.оказа се че това не се лекува но проблема миже да се свие до почти нула.аз направих така: всяка сутрин и вечер му напоявах скалпа с себорал без отмиване по два три дни..за една седмица резултата беше наистина Уаууууу:) после по един път на ден...нищо сложно не е,евтин е себорала,...сега от известно време той са пръска ту с себорала ту с сребърна вода...няма сърбеж ...е,има мъничко пърхот но мъничко ..зная от дерматолог че не се лекува а повлиява и затова решихме да се справиме с проблема по максимално щадящ начин без химия ...а сребърната вода пък е мултифункционална едва ли не,идеална е за поддържане на кожата...

# 2
  • Мнения: 8
.     Ето това е при мен.А себорал този тъмния който е в кутийка ли мажете сутрин и вечер?

# 3
  • Мнения: 526
Първоначално тъмния мажехме,после видях че се продава и себорала за пръскане но той не е толкова силен...но от снимката виждам че става въпрос за същото нещо...сега в жегите ше просъхва и сърби много което значи чесане и изронване на пърхот...с памуче го напоявайте ...чат пат през деня си пръскайте сребърна вода която е антивирусно,антимикробно и антимикотично въздействие за да не се възпалява скалпа и ще видите че ше ви повлияе и облекчи..но! Това преди всичко е моя опит и го споделям за да помогна...и все пак не е лошо да се допитате и до доктор...вижте една седмица с тия две неща как ще е ...малко ше ви щипе и сърби докато попие кожата но не е срама;)

# 4
  • Мнения: 11 358
В другата тема бях пуснала един шампуан - пробвахте ли го. Чудодеен е! На толкова хора вече помогна след като го казахме!

Също така пиете ли пробиотик? Имате ли изследване на чревна екология и чревна пропускливост? За генетични изследвания не питам даже.

# 5
  • Мнения: 8
Здравейте,не знам кой е шампоана,ще се радвам да ми го споделите!Не съм изследвала тези неща,бях само на генеколог и всичко е наред там.Препоръчайте какво да се изследва и за шампоана ще се радвам.Не пия пробиотик защото не знам точно какъв трябва да пия в моя случай.Споделете

Общи условия

Активация на акаунт