Интересна рецепта с тиквички

  • 17 120
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Миналата година ме засипаха с тиквички родните и се наложи да "творя" по спешност рецепти.Измислих една супа,която е по-вкусна хладка-като таратор.
Сваряваме тиквоците.Пасираме ги.Добавяме 0,5 бурканче царевица,копър,чесън,малко фиде,соев сос.Застройка 1 майонеза с няколко лъжици кисело мляко.И понеже ме бяха прихванали "китайските" метнах 2 яйца разбити,НО в още горещетата смес да се "пресекат"....много интересно се получи.Пък и лесно.Ха  бакълъм:)

# 16
  • Мнения: 9 108
ето снощното творение от тиквичките /нямат свършване, ей /- запечени във фурната тиквички, накрая поръсени със сирене и заляти с разбити яйца. Вкуууусотия. редния път се наду, докато го допичах с яйцата и после спадна. За да остане пухкаво, този път го направих както с баницата - надупих тавата върху 4 чаши и познах - не спадна.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 244
Ако се сложи и малко намачкано сирене или сирене Крема също става много хубаво.

# 18
  • Мнения: 2 220
Има подобен вариант,но се изисква печене.4-5 тиквички се режат на шайби.Редят се в тавата.Между тях(на един пласт само)се добавя пушено филе(или кайма,или какво да е месничко).Довършваме с тиквичките и заливаме цялата продукция с ъс смес от 2 майонези и 2 кисели млека овкусени с чесън и копър.Печем около 30 мин и поръсваме с кашкавал.Става ЧУДНО ОЩЕ ПРЕКРАСНО.
Зимната вариация е с картофи:)

Направих тиквички по тази рецепта и събрах овациите на гостите. Grinning

# 19
  • Мнения: 431
И аз правя нещо подобно:
Хайвер от тиквички
1-2 тиквички
2твърдо сварени яйца
1каф. ч. натрошено сирене
1каф. ч. кис. мляко
3с.л. олио
пресен чесън , копър и сол
Твърдо сварените яйца се настъргват, тиквичките се сваряват и се пасират, чесъна и копъра се режат на ситно и всичко се обърква много добре. Wink

# 20
  • Мнения: 375
Аз пък ги правя така:
Няколко сварени и нарязани на ситно тиквички
половин кг извара
1 майонеза
2-3 скилидки чесън
сол
копър
 Всичко се разбърква и се поставя в хладилника за 1 час.

# 21
  • Мнения: 1 906
Ilenia, не се сдържах и ще напиша и аз една рецепта.
Тиквички
яйца
сирене
брашно
чубрица
черен пипер
сол
(може и един ситно рендосан морков)
Продуктите са на око. Трябва да се получи гъста каша.
Тиквичките се рендосват на едро ренде. Добавя се намачканото сирене (аз слагам повечко), разбитите яйца и брашно, за да се получи гъста каша. Слагат се подправките. Сместа се изсипва в намаслена тавичка и се пече докато почервенее.

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аааа, и аз на опашката за пробване!  Peace

# 23
  • Мнения: 5 228
Вече няколко пъти правя една салата, лека вариация на тази рецепта и много я харесваме.
Пасирани сварени тиквички, настъргани варени яйца, пушена майонеза, копър, чесън и малко горчица. Върху препечена филийка е нещо страхотно.

# 24
  • Мнения: 1 237
Бонбонче,това,което си написала е изпитано и наистина много вкусно Peace
Фукла,ще пробвам и твоята рецепта с варените яйца.

Общи условия

Активация на акаунт