За луканката...

  • 3 403
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Брех, ХулигАнче, прати малко ракия насам...Всичкото сиганин я пие. С една голяма шопска салата...Те тук и уиски не знаят как да пият, само го развалят с кола и лимонаТа.
да ти пратя ама тя сигурно изветряла .. като наредим масите като я сложим все се намира кои да я пие ..но и сега като се замиясля имам около литър .. не я разбирам аз ракията .. шопската салата си я предпо4итам без нея .. и така става  Wink

# 31
  • Мнения: 2 257

Ух, тука германците каква кървавица продават  chef и едни шницели...
Леле, днеска от сутринта цял ден само за манджи пиша в тоя форум. Laughing

# 32
  • Мнения: 3 491
Храни от България нямам намерение да внасям и да се притеснявам по митниците. Сирене така или иначе обичаме и редовно купуваме онлайн, но ако го нямаше - не бих се поболяла, изкарвала съм спокойно и без него. Когато обаче някой се размърда и вложи време, средства и организация в бизнес, който пряко засяга България и който е в мой личен интерес, изпитвам удоволствие да го подкрепя. Ако този бизнес вземе, че фалира, ще ми е кофти. Не знам в чужбините доколко знаят какво обичаме и какво ядем, но все си мисля, че добронамереният интерес към една страна минава през стомаха, без обезателно да свършва там.

# 33
  • Мнения: 3 932
Никога не сме поръчвали храна от Бг, тук има всичко, вкл. и ракия продават местни таланти, даже ми се чини, че бг-луканката е доста по-качествена тук, отколкото в Бг, иначе, когато ходим към щатите, поръчваме разни благинки от "Малинчо"...остава да усъвършенстваме втасването на кебапчетата, ама все не можем да ги дочакаме...

# 34
  • Мнения: 7 430
ИВе, май вече си забравила вкуса на луканката Wink
Тук наистина продават, но за нищо не бих я сравнила с българската Naughty

Аз преди молех майка ми да ми праща паста "Балкан", суджук, слънчоглед, вафли, но както казват - намираме заместители като няма тук Wink и спрях с "вноса" Mr. Green

Иначе тук се намират и бозичка (като водичка е, но все пак), лютенички и някои сладка на Олинеза, сиренцеТо, винце, Мура и Моренките, бисквитките Детски свят .....абе не можем да се оплачем, че няма бг стоки, а по-точно бих го направила от скъпотията в Бг магазина  #Cussing out



 Но за подправките нямам 2 мнения по въпроса. Не мога да готвя без чубрица. Crossing Arms

И аз така Mr. Green

# 35
  • Мнения: 619
И при нас има ,сирене,кашкавал,луканка,която наистина се различава от тази в BG ,aма kaто няма друга...
а и както казва ДидКа баНДитКа ,не са много евтини .
Една луканка e 12$(парчето)  #Crazy ------ егати     луканкаTa...то да ти се отяде!

# 36
  • Мнения: 7 430
Една луканка e 12$(парчето)  #Crazy ------ егати     луканкаTa...то да ти се отяде!

А тук има от 10$ и от 35$ Sick парчето

# 37
  • Мнения: 2 825
Малко офф : В Италия наистина ли няма копър, джоджен и червен пипер ?  Thinking

# 38
  • Мнения: 2 427
Ми няма копър...има финокио.Анасон мисля че е.Все пак аз държа на детайла. Heart Eyes
Джоджен нйма има мента,ама то си е съвсем отделна трева Mr. Green.
червен пипер,т.н.паприка я има ,но се продава в едни маааалки бурканчета..и не винаги я намирам.Иначе лжут млян пипер колото искаш.
И аз не пия ракия,но всички останали умрат за нашенска сливова:),с кафето...ммм идилия. Sick..
Нана не са само при вас онези които заносват алкохола.
Иначе се убивам да нося тук вафли Троя,и все черпя разни познати които не понасям:)Те пък тук в Италия взеха че намериха голяма популярност,що ли?  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 5 476
clara няма...особено копър..има си име ..но не го употребяват и не се намира..понякога само по билкарски магазини...продават семена,но не се хващат...иначе на италиански се казва aneto.
 
  А Италианското финокио е резене "фехнел (или фенел)" на български . Peace

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 17:42 от Giorgia

# 40
  • Мнения: 1 100
Заместители се намират на вси4ко, но друго са си родните бг продукти, с които сме отгледани Heart Eyes А те тук в Италия трудно се намират, за разлика от други страни (САЩ, Канада, Русия и т.н)

Та затова си милеем за сиренце, луканка и разни други родни вкусотийки  chef

А за мамите италиани:
Ето го наШия си копър (аз ли4но открих семена тук в супера и си го посадих,...но не се хвана Sadи пак мама Ще носи от бг Hug)

казва се : finocchio selvatico http://www.agraria.org/coltivazionierbacee/aromatiche/finocchioselvatico.htm

 Peace

# 41
  • Мнения: 1 645
Какво ми донесе майка ми като идва:
-сирене
-лютеница
-луканка,суджук
-семки
-водка Собиески-зелена
...и нещо друго имаше ама не помня вече.
Не,че тука няма...и суджуци,и сирене и семки,но друго си е родно производство-вкусът е друг.Лютеница и водка Собиески тук не мога да намеря.Други работи се намират из турските и гръцки магазини.

# 42
  • Мнения: 940
Еми и аз съм луканково чедо ,обичам си и това е -а това че тука се намира за $12 долара парчето както се оплакаха някои девоики ами ...помислете колко ви  е заплатата -на фона на това си е много добре даже Wink.
Като заговорихте за луканки се сетих за това детско от едно време"Рицарят на бялата дама"-дето децата намериха пещера и почнаха да копаят в нея и си мислеха че ще намерят съкровище и накрая се озоваха с склад пълен с луканки ,кашкавали ,сирена  и..др  а те милите си мислеха че е останало от вековете и беше яко нагъване на луканка ,направо отхапваха от луканките без да режат -ама те на филма едни хубави пресни луканки...абе мани  Crazy ,и чак след време разбраха че това е склад на локален магазин,човека като видя какво са направили се хвана за главата-те бяха изпояли почти всичко вътре.Страшно детско!

# 43
  • Мнения: 2 427
Нана ,и тук заносват алохола.Ракииката се употребява с кафенце,като ликьорче,или директно вътре в него Crazy,че и сметанка слагат на цялата тази прелест и става каффе коретто. Sick
Аз нещо не се научих да пия ракия.Ни тук,ни в БГ.

# 44
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Еми и аз съм луканково чедо ,обичам си и това е -а това че тука се намира за $12 долара парчето както се оплакаха някои девоики ами ...помислете колко ви  е заплатата -на фона на това си е много добре даже Wink.
...

Не само това, ами първо, в България вече не е толкова евтино, колкото го помним, а и тези производители на американски луканки нали плащат американски заплати на тези дето пълнят луканките, американски наеми на помещения? А ако внасят лютеница примерно, нали трябва да й платят мита, транспорт и кво ли не. А и Малинчо и подобни в крайна сметка не правят бизнес от благотворителност, а за печалба. Да не разсъждаваме по комунистически!

Аз смятам, че българските стоки тук са на много добри цени. Купувам ги, защото ги обичам, свикнали сме да ги ядем и искам да науча детето един ден на български вкусове, да не трябва да му се купува при гостуване в България специално фъстъчено масло и риба тон (истински случай).  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт