спят ли децата при вас?

  • 2 918
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 047
  И ние пробвахме в началото да спи при нас, но беше невъзможно - при всяко мое раздвижване тя се събуждаше и почваше да реве. При движение на таткото - същата работа. А аз отварях очи през час да я проверявам да не сме я натиснали или завили със завивките и т.н.
Сложих си я в леглото й - чиста работа. Започна да спи по цяла нощ.
Сега я вземам понякага сутрин и си я намирам в краката и още повече се убеждавам, че не е удачно да спим с бебето.

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Спи при нас, да. Все още не се притеснявам. Че се е приучила, спор няма, но смятам, че един ден без проблеми ще се научи да си спи в леглото.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Откакто се роди, та до скоро спеше при нас.Сам изяви желание да си спи в неговото легло

# 78
  • Мнения: 1 712
Който каквото и да ти казва ти сама трябва да си вземеш решението. И мен все ми повтаряха,че като свикнел така после какво съм щяла да правя , та да го отуча. Но така или иначе аз съм недоспалата като го оставям в леглото и ставам по 1000 пъти на нощ. Реших,че по-добрият вариант е да го вземам на спалнята. Хем аз спа, хем той не си блъска главата в таблите на леглото цяла нощ от буйстване. Успех, все някога ще го израстат и това!

# 79
  • Мнения: 2 609
Дъщеричкана ти е още съвсем мъничка и търси уюта на твоята близост - не и го отказвай така ще расте уверена и спокойна че заобикалящия я свят е приятелски и ще спи спокойно Hug Така или иначе после ще свикне и в собственото си креватче, но постепенно  някъде към 3-4 месец, затова я поставяй от време на време, но ако заплаче я гушкай, за да знае че я чуваш и се отзоваваш на вика и за помощ - така ще се отпуска, като знае, че може да ти разчита  Hug
Такава беше моята тактика и мисля е доста сполучлива.

Подкрепам на 100%. И аз действах така Peace, когато беше кисела или неспокойна от нещо /колики ,зъбки или когато е била болничка / винаги сме се гушкали в нашето легло Heart Eyes

# 80
Нашият син си заспива в леглото, но към 2-3 се събужда и идва при нас. Според мен това не е въпрос на възпитание или воля от страна на родителите, просто си зависи от детето. Това отминава с времето, когато детето порастне. Така че не се притеснявай, просто следвай инстинкта си спрямо детето. Успех!

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Спеше при нас само, докато имаше колики или по-скоро спеше отгоре ми. Сега е спокоен цяла нощ. Противник съм на спането при родителите. Кошарата му е на колелца и вечер я избутвам до нашето легло. Така хем ми е под ръка, хем не е при нас. Peace

# 82
  • Мнения: 1 182
Големия обича много да идва при мен.Но сега малкия спи заедно с мен и няма място и за тримата.
Малкия спи до мен защото го кърмя и през нощта и така ми е по-удобно Embarassed
Иначе сега им правим детска стая,та ще видим. Rolling Eyes

# 83
Не, не спи при нас не давам! Naughty Само два пъти се е случвало , когато е бил болен и е имал висока температура , за да следя температурата и когато правя компреси  Rolling Eyes Иначе се гушкаме примерно сутрин , но за спане не позволявам! Всеки си има легло и спи в него! Mr. Green
абсолютно подкрепям и ние така действаме

# 84
  • Мнения: 193
 Когато е неспокоен или го боли нещо, го местя при нас в леглото, но по някое време го връщам! Хубаво е да си научи местенцето!

# 85
  • Мнения: 748
от първия ден спи при нас. тогава нямаше претенции и съвсем успешно щеше да си спи в креватчето, но аз я взех при мен защото така ми е по-удобно.  Peace

# 86
  • Мнения: 6 472
Принципно в момента и двете спят заедно в детската стая. Каката я отделих към годинка, но към три почна пак да си спи често при мен и така почти до 6. Когато се роди малкото се почувства кака и се изсели окончателно в нейната стая. Малкото го отделихме към 6 месеца (леле забравила съм точно кога беше ooooh!). Ще видим до кога ще спи заедно със сестра си Grinning
Аз предпочитам да си спят отделно и правя всичко възможно да е така, но ако виждам че детето е нервно, неспокойно или просто има нужда от близост, бързо променям правилата, като гледам да обясня че е временно.

# 87
  • Мнения: 2 614
а, от 4-ия месец, откакто започнаха да се показват първите зъби! Не че не може да мине и без това, но така сме решили, и затова детето спи при нас. А и на мен ми е доста по-лесно да кърмя нощем. И на таткото му е по-лесно - събужда се отпочинал за работа, не подскача при всяко помрънкване на бебата!
Каквото и да решите, със сигурност ще е най-доброто за вашето дете, така както моето решение считам за най-правилно за нашето дете!  bouquet

# 88
  • Мнения: 4 629
От към 3тия месец сина ми си спи сам в детската стая.  Ние решихме, че вече може да спи сам и го научихме. След като решихме, че няма да спи при нас не сме отстъпвали от решението си. Сина ми не се е будил от зъби или други неща. Спи си спокойно  Peace

# 89
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
благодаря на всички за отговорите.аз по принцип съм много против спането при нас.всяка жаба да си знае гьола. Mr. Greenотначало като имаше колики я бях вземала няколко пъти до мен и после пак обратно в леглото.а сега разбрах каква беше причината-проби ни първото зъбче.вчера цяла нощ си спа в леглото.ще видим до кога Laughingцелувки на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт