Възглавница да или не

  • 1 227
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 259
Слагам една много тънка,но никога не го намирам да спи на нея.Сложила съм едно одеяло под матрака.

# 16
  • Мнения: 8 505
Сложих и възглавница едва когато ми показа,че има нужда от такава-събираше си одеялото на топка и лягаше върху него.Това стана на около годинка.

# 17
  • Мнения: 510
Спи без възглавница. И аз съм чувала, че може да причини изкривявания.

# 18
  • Мнения: 237
Дъщеря ми е на 1,6г и все още спи без възглавница.

# 19
  • Мнения: 603
Да спи на ниска възглавничка от както е родена Peace

# 20
  • Мнения: 911
Казват, че до 2-3г. не е хубаво да се спи на възглавница, защото се изкривява гърба и може детето да се задуши.
Напълно съгласна, освен това възглавницата на тази възраст е чисто и просто излишна.

# 21
  • Мнения: 97
При раждането си гръбначният стълб на бебетата няма позната S-образна форма, а дъгообразна. Затова възглавницата не е необходима до навършване на 1 годинка. След това не трябва да се прекалява с височината от веднъж.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
До годинка бебетата не спят на възглавница. Нямат нужда от нея, защото обиколката на главата им е равна на тази на гръдния кош. Друга причина е опасност от задушаване.

и аз така знам Winkние още сме без.

# 23
  • Мнения: 4 621
Не, не спи на възлагвница. Преди известно време и сложих възглавничка, но ефекта беше, че Яна си я хареса за играчка и не я използва по предназначение Hug

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
До 3 години няма нужда от възглавници. Неслучайно има разпоредби на ХЕИ за яслите точно в този смисъл. Спят чудесно без възглавница. Може подложена нагъната пелена, в случай, че върне, но трябва да е добре разстлана от край до край по ширина на леглото, за да не стане инцидент (задушаване, например).

# 25
  • Мнения: 1 006
Да, няма нужда от възглавница Peace
Отделен е въпросът, че моята дъщеря (тази, долу на снимката, с висшето образование Wink), лази, върти се, бори се с каквото там съм я завила, докато го прибута в ъгъла  на леглото и доволна положи глава върху него!

Ама аз с моя македонски нрав, няма пък да й сложа възглавница, ха да видим!

# 26
  • Мнения: 670
Все още спи без възглавница. Слагала съм в кошарата й 2- 3 пъти, но тя само я слага върху лицето си. Много обича да си тика чаршафите на главата, и с възглавницата се случва същото.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 991
слагам й една калъфка под главичката, ей така, за завършеност на цялата композиция.

# 28
  • Мнения: 2 494
Без възглавница. До 1 година е задължително без, защото има опасност от изкривяване. По принцип до 3 години няма нужда от възглавница! А после дали има нужда, незнам  newsm78 Hug

# 29
  • Мнения: 7 474
Спи на почти плоска възглавница, но след 1 г. някъде !

Общи условия

Активация на акаунт