Отговори
# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
хич не го и напъвам!
сам се научи да чете Heart Eyes знае няколко израза. но и няма време за повече.

# 16
 Заедно сме от 1/5г .Първо научи - ти си галяма падмазвачка,  много ми липсваш,сърце мое,живот мои,обичам те,целувки, много,благадаря,и др. и тапанар . Всичко това със едно произношение....Но по същия начин и аз говоря Италиянски, важното е че се разбира ме. При нас е весело... Joy newsm78

# 17
  • Мнения: 3 388
моят мъж знае няколко думи  и да брои до 10, ама не винаги ги подрежда като хората  Laughing и аз съм била виновна, че не го уча, рабирате ли  Laughing през април като си ходих до Бг му купих учебник Бг език за чужденци, ама там било всичко обяснено на кирилица, та му е бая трудно на човека  Laughing Заявил ми е, че иска всяка неделя да отделяме време за урок по български!  Shocked  ама аз нещо не съм много запалена, а и ми става адски забавно като го чуя да прави смешни опити. Но се старае и е много забавен миличкия  Heart Eyes  Искал да общува с нашите човека. Сега казват по някоя и друга дума с майка ми на италиански, с брат ми са на английски и толкова, с баща ми на усмивки  Laughing Като звъннат по телефона, слуша без да разбира какво му казват  Laughing после казва поздрави и ми подава слушалката  Laughing голям майтап е моя Роберто. Иначе, с особен, софт акцент казва още- обичам те, целувка, дай, да, не, ракия, наздраве, и всички, които завършват на -ски- италиански, булгарски и пр. / любими са му  Laughing/.  А последното му е  фразата "няма проблем" и аз много му се смея, казвам му, че това му стига, тъй като е най-важния израз в бг езика и друго не му трябва при общуването с мен, достатъчно е да казва няма проблем  Laughing

И аз също много обичам чуждите езици и сега съм си купила учебници по испански  Wink Дори се майтапихме, ако отидем някой ден да живеем в Канада, детенце ще трябва да говори 4 езика, та май поне в началото ще трябва да го лишим от някой, иначе множко ще му дойде  Grinning

# 18
  • Мнения: 3 388
ахаххаа,  ящх да забравя, моят мъж разбира се познава и типични думички за характерни бг ястия- таратор, мусака, луканка, лютеница , ракия - хвали ги пред останалите, които си облизват прыстите на гости у нас, но самият той, предпочита повече италианската кухня

 ...... сега се сещам- шреди няколко дни научи думата КОЛА, но някак все я казва колата, с определителен член, по лесно му се увърта езика някак си  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 465
Разбира почти всичко - скрито покрито от него няма.
Като сме в БГ се опитва да говори на български и даже от време на време ме шашка с правилния си изговор, и едни фрази такива правилни съставя... Thinking Обаче и има желание да учи, но само когато сме си в България.
 

# 20
  • Мнения: 945
Раzбира, ама не говори. Поне така мислех до миналата година на венчавката ни в БГ. В ресторанта така хубаво си поръчваше бирите, че не можах да му хвана бройката. Сестра му дори твърди, че е станала свидетел на 5 минутен раzговор с чичо ми, проведен на български  Mr. Green. Thinking
После се окаzа, че и с баща ми много добре се раzбират след една чашка.

Абе да ми е жив и zдрав, повече не ми трябва да zнае български. Най приятното ми е, че от един месец орева орталъка, че не иска да ходи на море нито в Испания, нито в Гърция, нито в Кроатия и т.н. В България искал (а има проблеми с паспорта и не zнам дали ще успеем да му иzкараме виzа).

# 21
  • Мнения: 2 907
Ама ти как така си задаваш такива глупави въпроси? След като имате език, на който ве4е се разбирате така или ина4е, защо о4акваш от зает 4овек на години да ти у4и език , ей така само да ти покаже нещо, което искаш? За детето ви изобщо няма да е проблем да бъде многоези4но. Представи си, 4е си с индонезиец, а си говорите на китайски перфектно...кажи ми ще искаш ли да у4иш индонезийски, като вси4ко ти изглежда идеално? Аз съм полу-българка, говоря френски, англииски и немски. С моят любим комункираме на немски, въпреки 4е живеем тук във Фр. Той не говори фр., а още по-малко бг. Но аз имам късмета да говоря перфектно немски, понеже откакто съм дете вкъщи се е говорило или немски или бг....знам, 4е зву4и сложно , но с това искам да ти кажа, 4е е истина , 4е всеки нов език е отворен прозорец към света, но в твоя специален слу4ай не си струва да си тормозиш главата с такива подробности. Това не е показател дали той те оби4а или не. Друго е важно и ти го знаеш!

Моят мъж обожава България, той даже ме4тае да живее там завинаги - нещо, което аз не мога да разбера, но това както и да е. Той е ходил, обходил, посетил много места в Бг! Но освен няколко отделни думи, които му припомням отвреме навреме, едва ли ще нау4и пове4е.

Истината е някъде другаде, не искай от някой невъзможни неща!

# 22
  • Мнения: 59
Смешно ми стана Laughing Мъжът ми много се мъчи с този български, знае доста думи, но само съществителни - глаголите нещо не му се отдават,още по-малко спреженията, и много го тормозят тези родове  Simple Smile Затова казва -Гладна съм, обяснявам му, че жените казват това, а мъжете "Гладен съм", но той си знае неговото - нали ще ме разберат. Аз от време на време му говоря на български, тук, където живеем има само още една българка, с която се виждаме понякога. Та ние си говорим на български, пък той вика - Разбира, сицко разбира Simple Smile Най-смешно ми стана, като веднъж мама се обадила вкъщи,  мен ме е нямало. Той се опитал да и обясни че съм с една приятелка на по бира : Катя, бира, пич Laughing
И някакси много смешно свързва нещата, знае "Честита нова година", "Честит Рожден (розден) ден" и един ден ми вика "Дадууучи (това е сладурче), аз сам много честита" Shocked Питам го "Какво си?" , той пак отговаря "Честита". И ми обяснява логиката - Happy New Year, Happy birthday - значи Happy означава Щастлив Simple Smile Има голямо желание, особено като преди две години, някакви цигани го преследвали в Бургас да му лъскат маратонките Close Сега знае какво ще им каже "Айде къш, бой искаш ли".

# 23
  • Мнения: 86
И аз отна4ало бях много надъхана да нау4а мъжа ми на бг, особено след като много "патриоти4ни " българи само ми потаряха 4е ТРЯБВАЛО да го нау4а на бг. Ама насила хубост нестава, ако има желание ще нау4и. Ина4е знае доста думи и направо ни скъсва от смях като изтърси някоя. Любими са му маймуна и скръндза. Веднъж го нау4ихме да казва"Как си майна?" (акцента много го докарва)на едно мом4е от Пловдив, и неговата реакция беше"Ама незнаех 4е има и други българи тук"Най-редовно говори бг с разносва4ите на пица"Здравей, как си?, много добре, мерси много, 4ао)

# 24
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Моят може да 4ете, но не винаги разбира. Може да води съвсем елементарни разговори и има любими фрази: Вашата дъщеря е много лоша, Една бира, моля, имате ли запалка, моля и др.
Има желание да у4и най-ве4е когато сме в БГ. А оттук му купих у4ебник, специален за французи, желаещи да нау4ат български.

# 25
Моят съпруг има голям интерес към българският език. Много бързо се научи да чете и пише. Първо разбира се научи думички като Обичам те, Липсваш ми, Мила, Как си, Добър ден, Чуваш ли ме, Ало..... и т. н. Laughing Още не говори български език, но има желание  Heart Eyes На псувни и лоши думички умишлено не го уча, защото като го познавам веднага ще започне да се бъзика.... newsm78  Mr. Green Той е от Ирак, и което страшно много ме учуди е, че се учи доста бързо на български, доста по- бързо отколкото аз на арабски Blush (срам )  Blush

# 26
  • Мнения: 1 100
Моят съЩо има желание да у4и, но време нямаме да давам уроци Embarassed А ина4е разбира много неЩа. За мен важното е, 4е иска на всяка цена децата ни да говорят български Hug

Общи условия

Активация на акаунт