Биохимичен скрининг

  • 1 294
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Имам нужда от съвет и мнение. Според вас има ли нужда от прена тест или амниоцентеза. Благодаря!

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 13:22 от An Mari

# 1
  • Мнения: 958
Зависи каква е причината ви за притеснение . Ние направихме неинвазивен тест , поради малко по-голяма нухална . Аз знам , че БХС не е фактор , защото е просто една статистика и възможност .

# 2
  • София
  • Мнения: 7 992
ФМ невинаги успява да хване аномалии. Пренатест и сродните му са неинвазивни тестове с много висока вероятност на резултата.
Дали има нужда можете да прецените само Вие, отчитайки риска от раждане на дете с хромозомна аномалия.

# 3
  • Мнения: 1 006
А има ли конкретен повод за притеснението Ви или препоръка от лекар ?

# 4
  • Мнения: 2
Препоръчан ми е неинвазивен тест, но аз трябва да избера кой пакет. Цените са високи и накрая пак се стига до амниоцентеза, за да бъде потвърдена генетичната аномалия. Наистина се чудим дали да правим кръвен или да рискуваме с амниоцентеза...

# 5
  • Белгия
  • Мнения: 511
Според мен NIPT теста си е най-сигурен. Биохимичният скрининг е само статистика и аз изобщо не го възприемам като показателен тест. Вероятността да правиш амниоцентеза след NIPT е супер минимална - ако трябва това означава, че наистина нещо не е наред. Аз направих NIPT на 16 седмици, и ми казаха също и пола на бебо. Ако имаш възможност не се колебай, поне ще си спокойна.

# 6
  • Мнения: 79
Здравейте днес получих резултатите си от биохимичния скрининг може ли някой да ми каже дали са добри .Благодаря ви предварително

# 7
  • Мнения: 1 006
Зайчето87, най-добре се обърнете към специалист. Ще бъдете ли по-спокойна разчитайки на мнение тук във форума, без значение какво е то? Според мен, не. Имайте предвид, че резулата от БХС би могъл да бъде както фалшиво положителен, така и фалшиво отрицателен. Резултатите от БХС не се тълкуват изолирано (сами за себе си), а съвместно с ултразвуков преглед, при който се измерват определени части от тялото на бебчето - например обиколка на главата и костта на нослето.

Общи условия

Активация на акаунт