Последен етаж в нова кооперация

  • 2 819
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте , въпроса ми е към реално живеещи в такива жилища .
Настина ли  лятото е много горещо  на последен етаж , впредвид че има все пак изолация и се ползват климатици ?
Говорим за ново строителство около 10 години , сега последните тенденции може да са по-добри !
Благодаря .

# 1
  • София
  • Мнения: 38 708
Не в толкова зле. Ние бяхме на гости за седмица в такова жилище, но все пак беше на предпоследния и част от него е закрита.

# 2
  • Мнения: 1 864
В ново строителство не съм живяла, но в старо на последен етаж прекарах 2 години. 2 етажа по-надолу ходехме често на гости в приятели (абсолютно същия апартамент, същото изложение) разликата в температурата беше поне 5 градуса НО е редно да се отбележи, че последния етаж беше със стари дограми и без изолация.
Много е важно и кой подред е етажът, също и за кой град става въпрос, щото жегите в страната не са еднакви.
В къщата на родителите ми, разликата между първия и втория етаж лятото също е значителна.
Каквато и изолация да има като се нагрее покрива няма как да не е горещо, но ако не ви бърка да сте постоянно на климатици, сигурно няма да имате проблеми...

# 3
  • София
  • Мнения: 375
Благодаря ви момичета !
За София / 6 етаж
За къща съм наясно , че има огромна разлика в етажите и се усеща разликата .


# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ние сме на последен етаж, но имаме въздушна възглавница отгоре, т.е. плоча, празно пространство около метър и отново плоча. Въпреки това е доста топло през лятото, но чак нетърпима жега не е, не е нещо, с което климатик да не може да се справи. а сме с огромни прозорци на изток/югоизток и климатик пускам сравнително рядко, да има 10-на дни максимум през лятото и то основно сутрин, докато слънцето завие.

# 5
  • Мнения: 612
реално живееща на последен етаж, нова кооперация тухла 2017 ( известен реномиран строител) , без въздушни възглавници, тавани и т.н с обикновена изолация.
Да,  много е топло лятото, 29 градуса е сега ако не пусна климатика.  През най- горещите дни миналото лято достигна 32. Климатици имам и ползвам, ако не ги пусна тепературата от 1.06 до 1.09 е 29. Без климатик във всяка стая не може да се живее тези 3 месеца, няма въздух, потиш се нон стоп.
Зимата няма ядове на тец е отоплението.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 17:12 от Summer789

# 6
  • Мнения: 10 910
Спалните ни са изток, на предпоследен етаж, но реално върху спалните няма апартамент, а е директно покрива ( тухла, 20 годишна, само с изолация). Честно казано е доста прохладно в тези стаи в сравнение с хола, който е покрит отгоре с апартамента на последния етаж. Но и лятото не е чак убийствена жега, защото сме на морето.

# 7
  • Мнения: 1 302
реално живееща на последен етаж, нова кооперация тухла 2017 ( известен реномиран строител) , без въздушни възглавници, тавани и т.н с обикновена изолация.
Да,  много е топло лятото, 29 градуса е сега ако не пусна климатика.  През най- горещите дни миналото лято достигна 32. Климатици имам и ползвам, ако не ги пусна тепературата от 1.06 до 1.09 е 29. Без климатик във всяка стая не може да се живее тези 3 месеца, няма въздух, потиш се нон стоп.
Зимата няма ядове на тец е отоплението.
Същото е у дома, само че стара тухлена кооперация на три етажа, без изолации. На изток е със стара дограма, на запад с нова, всички стаи са с външни стени, лятото 29, 30 ,32, че и нагоре без климатик. Във всички стаи е еднакво горещо и нетърпимо. С климатика долу горе се ядва.

# 8
  • София
  • Мнения: 375
реално живееща на последен етаж, нова кооперация тухла 2017 ( известен реномиран строител) , без въздушни възглавници, тавани и т.н с обикновена изолация.
Да,  много е топло лятото, 29 градуса е сега ако не пусна климатика.  През най- горещите дни миналото лято достигна 32. Климатици имам и ползвам, ако не ги пусна тепературата от 1.06 до 1.09 е 29. Без климатик във всяка стая не може да се живее тези 3 месеца, няма въздух, потиш се нон стоп.
Зимата няма ядове на тец е отоплението.

За зимата също ми беше интересно , при нас е сходно с ТЕЦ  , само че по-стар апартамент
Благодаря на всички , че се включвате активно

# 9
  • Мнения: 11 744
Да, много е горещо и разликата с долните етажи е много голяма. Абе.... като в пещ си. Това си един таван под плоча, която цял денс е напича и после цяла нощ те грее здравата и никаква изолация няма да те спаси. Зимата е студено.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз живея точно в такова жилище, мандсарда, изцяло западно изложение. Лятото терасата ми е неизползваема, все едно си в Сахара. Никакви цветя не мога да отгледам, освен кактуси, разбира се Simple Smile. Спасяват ни само качествен климатик и външни щори. В коридора ни няма пряка сл. светлина, но за седмица без климатик, карвинг свещите се бяха огънали и свлякли по рафта.
Сутришното кафе до 10-11 може да си го пиеш на терасата, след това носа си не подаваш. Не дай си боже да си пушач, ще се препържиш и ще ти стане лошо от едната цигара. Още мн мога да допълня, но ме мързи в тая жега Simple Smile)

# 11
  • София
  • Мнения: 375
Аз живея точно в такова жилище, мандсарда, изцяло западно изложение. Лятото терасата ми е неизползваема, все едно си в Сахара. Никакви цветя не мога да отгледам, освен кактуси, разбира се Simple Smile. Спасяват ни само качествен климатик и външни щори. В коридора ни няма пряка сл. светлина, но за седмица без климатик, карвинг свещите се бяха огънали и свлякли по рафта.
Сутришното кафе до 10-11 може да си го пиеш на терасата, след това носа си не подаваш. Не дай си боже да си пушач, ще се препържиш и ще ти стане лошо от едната цигара. Още мн мога да допълня, но ме мързи в тая жега Simple Smile)

В този регион наистина си е горещо ,имам опит и  с Пловдив , също много горещо Simple Smile))))
Темата стана доста забавна !
Благодаря Simple Smile

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
Не знам с какви изолации сте... ooooh! - последен етаж, без плоча - директно под покрива, с хубава изолация. Никаква разлика с комшиите отдолу.   Западна тераса - добре, че е дълбока и от части покрита, та и слънцето не влиза вътре.

# 13
  • MI
  • Мнения: 11 868
Зависи от много неща - каква е изолацията, какво е изложението, има ли нещо отгоре - въздушна възглавница, тавани. Говоря от гл.т. на опит с два такива апартамента - в България и в Италия. В България мансарда, без нищо отгоре - топло е, но нищо необичайно, зимата даже е по-топло заради светлината. Очевидно добра дограма и щори. Тук сме в последен етаж, но с тавани отгоре. За сметка на това юг и изток изложение. Като изключим, че на балкона предимно сукуленти и кактуси оцеляват, никакви проблеми. Но с външни щори и тента и на двата балкона.
Не можеш ли дада идеш сега, вно жегите да погледнеш апартамента? Иди следобед и веднага ще си проличи.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Мда, срещу нас блоковете са само на една плоча отгоре, единият дори има мансарден апартамент, чиято мансардна част, понеже е скосена е облечена с някаква ламарина, която играе ролята на керемиди. Не ща да си представям какво чудо е там през лятото. При нас обаче действително си е ОК, рядко става голяма жега и то предимно преди обяд. Но въздушната възглавница със сигурност си казва думата.

Общи условия

Активация на акаунт