Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 3

  • 52 134
  • 787
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 39 737
Аз- не.

# 751
  • Мнения: 965
Аз имам такива симптоми,но не се дължат на дефицит.Все още търся причината.

# 752
  • Мнения: 267
Искам да попитам момичетата в групата дали сте имали оплаквания като умора,тревожност,депресивни състояния поради дефицит на Д?
Депресивност и умора -да, но може да се дължи и на други фактори, не само вит.Д

# 753
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз имам такива симптоми,но не се дължат на дефицит.Все още търся причината.
Малко извън темата, но изследвала ли си щитовидната жлеза? Напоследък доста хора срещам с този проблем.

# 754
  • Мнения: 965
Изследвана е да.Не е там причината.
Скрит текст:
Аз сама си пускам всички изследвания и си следя показателите,защото от лекар полза не видях.Нямам дефицити на нищо,което съм изследвала.Промених начина си на живот до известна степен и се надявам това да помогне.

# 755
  • Мнения: 4 614
Искам да попитам момичетата в групата дали сте имали оплаквания като умора,тревожност,депресивни състояния поради дефицит на Д?
Не знам дали тези ми оплаквания се дължат само на дефицита на Витамин Д, предстои ми да изследвам и Желязо. Откакто пия комбинирани витамини, в които има Витамин Д, вече нямам проблем със ставането сутрин, не са ми нужни 15 аларми. Естествено, там витамина е в много малки количества и много бавно ще ми се възстанови дефицита, предполагам. Чакам си часа за доктора и тя ще каже какво и по колко да пия.

# 756
  • Мнения: 9 773
Ох, аз съм с такива симптоми, ама ако беше от вит. Д да съм се отървала вече Simple Smile Но все пак различни хора сме, може при теб да е от това.

# 757
  • Мнения: 699
Здравейте! При долна граница на вит. Д 30 моят резултат е 18. Пия вит. Д 3 от 20000, но не знам дали всеки ден трябва да го пия.

# 758
  • Мнения: 4 614
Ох, аз съм с такива симптоми, ама ако беше от вит. Д да съм се отървала вече Simple Smile Но все пак различни хора сме, може при теб да е от това.
Ако това е към мен, оказа се че имам и дефицит на желязо. Та по-вероятно да е от него Simple Smile

# 759
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Здравейте, през април тази година по друг повод ми откриха ниско ниво на вит.Д - 4.50. Започнах прием на Smart hit по 1мл. всеки ден и сега стойностите са 15.60. Продължавам с капките всеки ден. Освен това и желязото ми е ниско - 5.5, пия Ферофолгама, но трудно се покачват стойностите. Имам симптомите, описани по- горе плюс силно изпотяване, което не зная на какво се дължи.

# 760
  • София
  • Мнения: 337
Имам един малко по-нестандартен въпрос към тези, които са имали тежък дефицит. Получавате ли бъбречни кризи и имате ли симптоми свързани със стомашно-чревния тракт (болки в корема, разтройство, които не са свързани с прием на определени храни)? До сега винаги съм си мислила, че имам колит…. Но след 3те месеца прием на Вит Д, се оказа, че болките в корема също изчезнаха. 🤔

# 761
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Възможно е калция ти да е правел проблеми и след набавянето на достатъчно витамин д, да е почнал да се обработва както трябва, но единствено предполагам.

# 762
  • Мнения: 1 145
Тези от вас с дефицит около и под 20, как са ви предписали да приемате “Вигантол”?
На мен ми бяха предписали веднъж в седмицата по 30 капки и за 6 месеца, дефицита беше мръднал от 18, на почти 19…

# 763
  • Sofia
  • Мнения: 26 656
По 5-6к всеки ден.
За 2год почти никакво повишение 🤨 като и съм се пекла на слънце постоянно ☹

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 11:30 от Doli

# 764
  • Мнения: 9 773
Аз почнах от стойност 9, бяха ми предписали първо по 24 капки на седмица, но не се вдигаше, след това по 30 и няколко, пак мъчна история. Накрая сама си предписах по 8 капки на ден и вдигнах до стойност 41. Не знам за колко време точно, то цялата история повече от година се разиграва, но все пак сравнително бързо беше, няколко месеца.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт