Химичен пилинг

  • 619
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Привет на всички! Blush

Видях теми по този въпрос, но са доста стари. Последната, която прегледах беше от 2015г.
По същество - имам доста петна от акне и дупчици. Имам и много черни точки и активно акне, заради което отидох на козметик (една много свежа и готина дама). Направи почистване на лицето, след което се стигна и до въпроса за петната и дупчиците. Тя отговори, че ще трябва да направим химичен пилинг, като естествено нейните думи бяха: "Е, като чуеш химичен пилинг, не си представяй нещо нетърпимо!". Спомена, че ще трябва да се прави през 2 седмици няколко пъти, в зависимост от поведението на кожата.
Още на излизане започна главоблъсканицата - Наистина ли само това е решението?! Наистина ли е чак толкова страшно, макар непрекъснатия поток от момичета за тази процедура?! (Изглежда така, сякаш отдавна вече никой не се притеснява да се подлага на тази процедура) Продължава ли този "спор" при дерматолог или може и при козметик?

Ще бъда благодарна да споделите мнения, съвети, впечатления!! Blush

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
За мен генерално решение е химичен пилинг или фраксел лазер. Омръзна ми с години да давам по 50 лв всеки месец и да става все по-зле. Веднъж правих фраксел... еми от година и половина не съм правила дори почистване. Може да са по- агресивни методи, но си заслужава пред някви си там прицедурки. Задължително търси дерматолог!

# 2
  • Мнения: 85
Момичета, според вас възможно ли е да се премахне белег от акне с химичен пилинг при козметик или с някаква по-лека алтернатива - крем с претенции за действие на лек химичен пилинг/хвърлила съм око на един крем/? Малко ме е страх за професионален, доста ми е чувствителна кожата, когато се намесят AHA и BHA, а за крема още не ми се вярва, че е възможно. Някой имал ли е подобен проблем?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Момичета, според вас възможно ли е да се премахне белег от акне с химичен пилинг при козметик или с някаква по-лека алтернатива - крем с претенции за действие на лек химичен пилинг/хвърлила съм око на един крем/? Малко ме е страх за професионален, доста ми е чувствителна кожата, когато се намесят AHA и BHA, а за крема още не ми се вярва, че е възможно. Някой имал ли е подобен проблем?
Не е възможно, единствено дермапен+ фраксел.

# 4
  • Мнения: 85
А дермапен и фраксел подходящи ли са за възраст 35+?
За първи път чувам тези понятия и сега ще се поровя да видя за какво иде реч. Звучат ми като процедури при дерматолог/или в естетична клиника/, които не се правят от козметик. Или поне моята никога не ги е споменавала пред мен.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Само и единствено при дерматолог. Много козметички изпилзват понятието дермапен, използвайки нещо си като химикал със стоманени ножченца, уж да вкарва продукта в дълбочина, което не повлиява никак белези. То изобщо нищо не повлиява. Истинският дермапен, както и фраксел СО2 лазер са инвазивни,скъпи и заслужаващи се процедури. Подходящи са за 35+, имат страхотен подмладяващ ефект, особено за хора, които не искат филър и ботокс.

# 6
  • Мнения: 85
Аз все пак реших първо да пробвам с крем аналог на химическия пилинг. Някак инвазивни ми се струват другите варианти. Взех си Gamma hydroxy и от септември почвам редовно да се мажа.

Общи условия

Активация на акаунт