Рано ли ни е за жълтък?

  • 1 440
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
А аз искам да попитам след това какво казвате на педиатъра като Ви попита давате ли и как го понася? Аз хич не искам да се карам с моя, ама видите ли все се получават спорове от това, че той като всички останали педита казва "давай сок, дохранвай, може би нямаш достатъчно кърма и т.н." #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 31
  • Мнения: 1 737
А аз искам да попитам след това какво казвате на педиатъра като Ви попита давате ли и как го понася? Аз хич не искам да се карам с моя, ама видите ли все се получават спорове от това, че той като всички останали педита казва "давай сок, дохранвай, може би нямаш достатъчно кърма и т.н." #2gunfire #Cussing out #2gunfire

Като каже давай това или онова, казвам винаги "добре!". Ако ме пита как го понася, казвам - не давам, четох колко е вредно, СЗО пропагандира противоположното, Вие с какви мотиви ще ме убедите че е правилно? - и отговора обикновено беше - Добре, както си прецените, отговорността си е ваша - в началото, а сега, като вижда, че детето е живо и здраво, въпреки лишенията - Добре, може и така...

# 32
  • Мнения: 4 242
Казах "дадох но повърна"! И точка!

# 33
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Казах "дадох но повърна"! И точка!

Това е добра идея, че хич не искам да се карам с него! Thinking

# 34
  • Мнения: 47 996
е къде са тези педиатри,които не съветват за жълтък преди 9 месец дори.
Моята искаше от преди месеци да почна и с жълтък,и с друго мляко/освен кърмата/,и с масло,овесени ядки...и кво ли не
хм,моята преди ми казваше-"можеш да даваш сокче,можеш да даваш незнамсикакво...",обаче взе,че се образова Grinning,сега дори ми казва че много съм избързла със захранването(давам домашно пюре и оризова каша),с очите си видях как каза на една притеснена майка след 2 контролни кърмения да не дохранва и т.н.,значи плюла съм я жената,ама вече няма,защото е в крак вече Peace
та си мисля,че явно не е срамно,трябва и други педиатри да попрочетат,да понаучат някои неща...почнали са вече...
А аз искам да попитам след това какво казвате на педиатъра като Ви попита давате ли и как го понася? Аз хич не искам да се карам с моя, ама видите ли все се получават спорове от това, че той като всички останали педита казва "давай сок, дохранвай, може би нямаш достатъчно кърма и т.н." #2gunfire #Cussing out #2gunfire
аз преди казвах че ще поизчакам заради обривите,веднъж за нещо казах че съм дала,но не го е понесъл,но по принцип мисля че не е редно да се лъже лекар,все пак разчиташ на него за здравословни проблеми,и ако например утре получи детето пъпки,и лекаря каже-"ми от яйцата е"-и ти какво-"излъгах ви,не давам яйца,от друго ще да е?!"а и моята както казах казва-"можеш да даваш...",но в никакъв случай не се кара ако не даваш Wink
и въобще да не мислите че докторите са се юрнали да четатбез причина-просто трябва да им дадем тласък,да им подметнат един-два пъти за СЗО,за късно захранване...та да се сетят,иначе те си знаят един начин,и него си повтарят като папагали...

# 35
и въобще да не мислите че докторите са се юрнали да четатбез причина-просто трябва да им дадем тласък,да им подметнат един-два пъти за СЗО,за късно захранване...та да се сетят,иначе те си знаят един начин,и него си повтарят като папагали...

понеже сега се чудим за жълтък от кога да даваме, като чета форума оставам с впечатлението, че и това за СЗО и "другите страни" го повтаряте като папагали (не се заяждам), та има ли някоя линк към СЗО, където има препоръчителна програма за захранване? Защото наистина като чета оставам с впчеатлението, че това се е превърнало в мит и се убеждавате една друга кое било вредно и кое полезно...

# 36
да им подметнат един-два пъти за СЗО,за късно захранване...та да се сетят,иначе те си знаят един начин,и него си повтарят като папагали...

П.С. ето например една рекомендация на СЗО:

Age Group: 6 months up to 12 months

Problem 9: Complementary foods have not been started or foods with low nutrient
density are given.

Recommendations:

9b. Improve the quality of complementary food by adding protein sources like
tofu/tempe/egg/chicken/meat/groundnuts/beans.


Трудно е в един форум разни работи като се разпространяват от уста на уста да се знае верни ли са или не. Като прочетат например 100 души някое много "компетентно" мнение, после те го предават на други и хоп станало истина. Simple Smile След време може децата да започнат да фотосинтезират.

# 37
  • Мнения: 3 926
Всъщност има успешно фотосинтезиращи човешки индивиди. Един или двама по света... не съм съвсем сигурна. Знам, че са в Индия.
Хопла, повечето от момичетата тук ни най-малко не четат само този форум. Всеки си намира инфо или някакви други връзки и контакти и заедно сглобяваме "истината". Както виждаш почти всеки е казал - прецени сама! И сигурно си забелязала, че повечето даваме личен пример как си храним децата. Факт е, че рано захранени оцеляват. Факт е, че късно захранени оцеляват. На нас остава да преценим на кой факт да повярваме. Освен това мисля, че учебници по физиология има на достъпни до "простосмъртните" места. Всеки може да си купи и да прочете как функционират клетките и различните системи в човешкия организъм. Факт е, че бебето стои 9 месеца във физиологичен разтвор, факт е, че солта във водата подпомага осмозата. Факт е, че има смъртни случаи на осолявани бебета... Както виждаш факти много - важно е да се видят крайностите и да се вземе преценка. ИНФОРМАЦИЯ - това е целта на този форум. Както и личен пример, защото аз лично вярвам много повече на хора, които преди месец са имали същите проблеми, отколкото на такива, които може би никога не са ги имали (все пак има и бездетни педиатри).
 Peace И аз не се заяждам. Говоря.
иначе по темата - жълтък дадох на Великден. Тогава Сияна беше май на 9 месеца newsm78 (не помня кога беше тази година тоз празник...) Скоро пак й дадох, че една дружка ми даде домашни, ама проверени яйца (свекър й има птичарник), но детето ми е чувствително, затова внимавам много с храните и количествата, които използвам за начало.

Общи условия

Активация на акаунт