Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 46 358
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 23 123
Дъждец, моята дъщеря е много зарибена по сериала Ривърдейл по Нетфликс. Аз като надничам в стаята й тези от сериала или се целуват и натискат, или се избиват.

# 661
  • Мнения: 3 078
Ейй, пуснете на момичетата филма To the bone. Филмът е за борбата на едно момиче с анорексията - нека го видят с очите си, защото в тази възраст са много податливи на лоши експерименти със себе си. Препоръчвам горещо.

# 662
  • софия
  • Мнения: 25 745
Утре ще си го пуснем да го гледаме семейно.

# 663
  • Мнения: 5 290
Нашите още гледат Спонжбоб Simple Smile На 13 са Simple Smile
Е, гледат и всякакви други простотии в youtube, разните техни сериали като Следвай ме и подобни.
Книгите са кауза пердута. За съжаление не можем да им осигурим кой знае какви допълнителни занимания, да не говорим и че не са толкова много вариантите в малките градове. Като четох някои от постовете направо си съжалих децата на какви родители са попаднали Sad Често им се случва да чуят - Сега няма пари за това или онова Sad Е, не може да се каже, че са лишени, имат си и телефони, и лаптоп, и колело и какво ли не, но често си ги купуват с техни пари, които си събират от роднини и приятели за рождени и именни дни.
Сега за Коледа пак започва голямото чудене как с малко пари да купим нещо, което да ги зарадва Rolling Eyes

# 664
  • София
  • Мнения: 23 123
Ско, на Нетфликс ли е този филм?

# 665
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моята дъщеря също гледа Ривърдейл и Stranger things, както и Картуун още Wink
Поръчах книгата на Дейл Карнеги, дано й хареса, и я чете с интерес - ако не сега, все ще й дойде времето.
Благодаря за препоръката за филма "До кости", задължително ще го изгледаме.

# 666
  • Мнения: 31 357
А проверявате ли телефоните и историите за "тайните" неща, които гледат?
От година дъщеря ми ми споделя, е много модерно да се влиза в тъмната страна на нета, а там било страшно.

# 667
  • Мнения: 3 078
Ско, на Нетфликс ли е този филм?
Май да. Гледахме го на английски помня.

# 668
  • София
  • Мнения: 23 123
Денси, каква е тая страшна тъмна страна на нета? Чувствам се като тотална невежа. Grinning
Хвърлям по едно око понякога в телефона на дъщеря ми, но и аз съм я излъгала, че я следим със специална програма. Grin

# 669
  • Мнения: 5 290
Денси, каква е тая страшна тъмна страна на нета? Чувствам се като тотална невежа. Grinning
Хвърлям по едно око понякога в телефона на дъщеря ми, но и аз съм я излъгала, че я следим със специална програма. Grin
И аз така, а уж се водя за грамотна, но те вече ползват съвсем други неща, имат си техни термини. Вчера малкия ми обяснява, че едно дете от тяхното училище са го изгонили, защото е направил Меме. Докато ми обясни какво е това Меме, че да вдена, и какво толкова страшно е било, че да изхвърчи от училище чак, но той нашия директор си е малко луд на тази тема, следи кой какви профили има, какво качва из нета и не се церемони много. Аз уж постоянно им обяснявам да не се снимат, да не пращат на никой нищо, да внимават, че може да се направи скрийншот на чат, както и на онлайн разговор, ама те веднага мръщат джуки, че съм им говорела едно и също и как те си знаят. Дано да е така Flushed

# 670
  • софия
  • Мнения: 25 745
Тъмната страна на нета е мястото, на което можеш безпрепятствено да се снабдиш с всичко, да получиш и видиш всичко без ограничения. Но там се влиза през специален браузър. Не се влиза с Хром, Мозила, Едж и т.н.
https://spisanie8.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E/ … %D1%82%D0%BE.html

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 15:00 от zvаnchе

# 671
  • София
  • Мнения: 6 030
Моята, едната,  чете сама и с желание. Почти на 10 години е. Но тя така е от малка, Освен че като още по-малка много приказки сме разказвали и много книги сме гледали, чели сме. Друго услилие не съм положила. Даже тя се научи да чете сама. Аз тогава бях с бебе и изобщо я бях "зарязала" вече и не се занимавах толкова много с нея.
И като се научи това дете. И като се откри пред нея един нов свят. Чете с удоволствие и до днес. Купуваме много книги. Бабите й  също й подаряват главно книги.

# 672
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
То така се влиза в тъмния нет😁😁

# 673
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Дано така да продължи и занапред. Моята дъщеря четеше много до 11-12 год., сега -вече на 13 год. доста намали времето за книги, за сметка на другите джаджи.

# 674
  • Мнения: 3 078
Някои прекаляват с филмите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт