Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 46 360
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 23 123
Споделете някакви подходящи за 11 г книги, които децата ви са прочели с удоволствие. Любимата книга на дъщеря ми е Матилда, а много хареса и Лютата лелка. Сега чете Град на име Съвършенство и каза, че е много увлекателна. Ще взема и аз да я прочета.

# 646
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Ще си записвам заглавия. Във Франция сме. Голямата девойка чете малко на бг но иска книжките да са и супер интересни, а аз вече не знам кои са интересни. Също търся идеи за книжки на немски за тинейджъри ниво а2 и английски средно ниво. Благодаря

# 647
  • софия
  • Мнения: 25 746
... книжки на немски за тинейджъри ниво а2 и английски средно ниво. Благодаря
Моята е b2. Последно прочете 2 книги от поредицата Girls can vlog и сега поръчах останалите 3. В събота си купи To all the boys I've loved before, защото е гледала филма и й е харесал.
Прочете и 3 (ТРИ) Ill биографии на 1D, но те предполагам са интересни само за болни фенове като нея.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 21:20 от zvаnchе

# 648
  • Мнения: X
Тонка, моята  щерка чете много и разнообразна  литература.
Харесва поредицата за бейбиситър клуб, комиксите на Райна Telgemeier, Манга,  фантастика, всичко на Р.Дал, а сега отскоро се запали и по книгите с вампири и мистика.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 22:00 от Анонимен

# 649
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Супер, много благодаря, ще потърся книгите.

# 650
  • Мнения: 4 458
Къде ходят на уроци? Езиците по принцип не са нейната сила, но ми стана любопитно.
Индивидуални уроци  по немски последните три години в учебно време по 8ч седмично ,а през ваканциите двойно .Когато учителката пътува извън страната дава книги за прочит и после върху тях се пишат преразкази и разсъждения.
Английски в голяма столична школа в групи от по максимум 3-4 деца, но е прескачала нива с изпит.
Страхотни преподаватели +сериозна мотивация +пълна подкрепа на семейството+ самостоятелна форма на обучение( не е ходила на училище).

Искам да попитам за дрехите с 3D картинки
https://www.amazon.de/dp/B075CG8FXN?ref_=ast_bbp_dp&th=1&psc=1
 могат ли да се перат в пералня или само химическо? Не се ли разваля картинката?
А в сушилня могат ли? Нямам си никаква представа ,но не ми се ще сама да се насадя с труден за поддръжка подарък.Anguished

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 09:00 от mamamari

# 651
  • Мнения: 1 120
Има отделна тема, за книгите, които четат децата - аз от там си взимам много идеи.
За съжаление моето 11 годишно нещо позагуби интерес към книгите.
Не искам да насилвам, за да не се получи обратен ефект - но гледа да пъхам поне по 1 книга в леглото, с която да се приспива.
То пък тази година е толкова изтощена вечер, че няма нужда от книга - ляга и заспива веднага.

# 652
  • софия
  • Мнения: 25 746
Къде ходят на уроци? Езиците по принцип не са нейната сила, но ми стана любопитно.
От 3та група в ДГ в една школа, която беше на удобно разстояние от вкъщи. Там ѝ дадоха добра писмена основа. От 4ти клас в bbc център - страхотни преподаватели, малки групи, индивидуален подход към всяко дете. Тази година не ходи заради допълнителните уроци за матурата, но постоянно гледа филми с английски субтитри по Нетфликс, цялата комуникация в Инстаграм е на английски. Много ѝ харесва.

# 653
  • Мнения: 19 339
Дъщеря ми ме агитира да се абонираме за Нетфликс.
Какви филми има?
Тя не гледа телевизия, не знам кога  ще намери време да гледа Нетфликс.
В училище явно има зарибени по Малки сладки лъжкини и заради него иска абонамент. Свалих първия сезон да видя за какво става въпрос, но ми се стори неподходящ за дванайсетгодишни  newsm78

# 654
  • софия
  • Мнения: 25 746

Моята изгледа няколко пъти всички сезони на Приятели там миналата година. Честно казано, имам доверие и не я следя какво точно гледа. Аз нямам много време да седна да гледам, но там изгледах Наркос.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 09:12 от zvаnchе

# 655
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
В Нетфликс следи няколко сериала, нямам проблем с това. Аз също следя разни сериали, зачитам й интересите. В крайна сметка, в днешно време не можем без интернет и устройства, защо да ги забранявам на децата?! До момента ги виждам като отговорни в интернет общуването, с малко помощ от моя страна нещата могат да са на безопасно ниво за всички.

# 656
  • София
  • Мнения: 38 861
Моята не гледа тв и не докосва компа.
Но не мога да я накарам да чете.
Поне се хвана да учи този месец.
Предпочита да е навън или на спорт.
Понякога си гледа сериали на телефона.
В Инстаграм си имат прайвът групи, но там са само реални приятели.

# 657
  • Мнения: 21 293
Серията на Себамед clear face дали би била удачна за 10 г?

# 658
  • Мнения: 3 078
Провери ли коя е книгата Laughing

Не знам откъде я е докопала, предполагам, че от библиотеката.

# 659
  • Мнения: 19 339
Аз нямам проблем да следи сериали. Дали ютюб или тв, все едно. Преди гледаше Сой Луна, че даже и аз прихванах историята, докато готвя.
Имаше и един друг - Русалки, който също беше интересен.
За тези Лъжкини ми се струва малка обаче.

Гледахме семейно един романтичен филм, който много харесахме всички.
Казва се Stardust. Препоръчвам го.

Общи условия

Активация на акаунт