Препоръчайте лекар за следене на бременност и раждане, София

  • 5 102
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Здравейте !
Правя тази нова тема, в която събирам мнения за АГ /ЖК специалисти и нека, който желае да добави мнение относно лекарите следили брменноста и болничните заведения ( лекари и акушерки) които са избрали в гр. София
Лично аз не се интересувам от Майчин дом или Св. София , но всяко мнение е ценно.

Благодаря !

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз се следих при др. Константин Ташков в болница Сердика, има и частен кабинет, работи и в МЦ Надежда. Прекрасен лекар, чак ми липсва ходенето на ЖК. Не раждах при него, тъй като той води раждания само в МЦ Надежда, където пък ако не си планово секцио шанс да родиш при него имаш само ако го хванеш на смяна. За следене на бременността обаче съм ЗА него с 2 ръце. Ако искаш повече информация кажи.

# 2
  • Мнения: 371
Аз се следих при др. Константин Ташков в болница Сердика, има и частен кабинет, работи и в МЦ Надежда. Прекрасен лекар, чак ми липсва ходенето на ЖК. Не раждах при него, тъй като той води раждания само в МЦ Надежда, където пък ако не си планово секцио шанс да родиш при него имаш само ако го хванеш на смяна. За следене на бременността обаче съм ЗА него с 2 ръце. Ако искаш повече информация кажи.
Благодаря ви.
Ще намеря още информация за него.
Предполагам в болница Сердика е по Здравна каса?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 700
Да,по ЗК.Аз лично се отписах от него.Висене по час ,два за да хвърли 5 минути поглед и да му вадя думите с ченгел.
Подготовка от 20г.с.да раждам секцио поради едър плод при все,че имам едно нормално раждане с едро бебе.
Иначе да,хвалят го,говори леко и внимателно.

# 4
  • Мнения: 371
Да,по ЗК.Аз лично се отписах от него.Висене по час ,два за да хвърли 5 минути поглед и да му вадя думите с ченгел.
Подготовка от 20г.с.да раждам секцио поради едър плод при все,че имам едно нормално раждане с едро бебе.
Иначе да,хвалят го,говори леко и внимателно.

А вие на кои лекари и болници се доверихте?

# 5
  • София
  • Мнения: 18 700
Аз родих в ОБ  при д~р Жекова.

# 6
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Вярно е, че в Сердика е по ЗК и много се чака и прегледите обикновено минават бързо, но това защото сестрите предварително оправят бумащината, тъй като често чакащите за преглед са над 20 на брой.

Моето наблюдение е, че доктора говори за секцио само когато е наистина необходимо според него, привърженик е на нормалното раждане. Не е меркантилен и не гледа на пациентките си като на ходещи портмонета и при мен никога не е претупвал преглед, винаги подробно отговаря на въпросите ми. Аз се следях в Сердика само, ходих в частния му кабинет след раждането. Страшно много жени мунсе доверяват, затова те съветвам да идеш в частния му кабинет, прегледа е 20лв, не записваш час, просто отиваш и чакаш там, поговори си с момичетата, които също чакат, поговори си с доктора и ще усетиш твоя лекар ли е или не. Има и група във фейсбук, където можеш да намериш информация за него. Има причина да работи на 3 места и да има много пациентки.

# 7
  • Мнения: 501
И аз ходих при Д-р Ташков, накрая спрях, защото щях да раждам естествено и за едни тонове да ходя нямаше смисъл, а се следях и в Надежда при Д-р Кръстев. Ами и аз бях с голямо бебе и само той не ме навиваше на секцио и д-р Кръстев също. И двамата са добри лекари, Ташков е с по-стара апаратура, но като цяло е това

# 8
  • Мнения: 2 474
Моята ЖК беше в МЦ Фемина при д-р Славкова. Още като забременях платих пакет за следене на бременността, който тогава беше около 800 лв., но пък включваше всякакви изследвания, БХС, фетални морфологии и т.н. Всъщност аз ходих дори по-често да ме гледат от предвиденото в пакета и не съм плащала извънредно. Записват се часове предварително и няма чакане. Ако има нещо спешно, винаги можеш да отидеш. Аз лично съм доволна много и от апаратурата и от лекарката, много е мила, внимателна и позитивна.
Във Фемина работят и с разни здравни фондове, но за съжаление аз нямам и си платих.
Родих при нея, тогава тя работеше и във Вита, като цяло за 2000 лв. не съм крайно очарована от някои неща там, но самото раждане (секцио) мина без никакви проблеми и усложнения. Сега д-р Славкова работи и в Св. Лазар и ми каза, че там условията са несравнимо по-добре, отколкото във Вита, но доколкото знам е по-скъпо.

# 9
  • Мнения: 54
Здравейте 😊 моята ЖК беше при д-р Тошева в МЦ Пентаграм, а раждах в болница Щерев при д-р Арабаджи. И от дмете съм изключително доволна. След раждането се възстанових много бързо и всичко мина много леко. Препоръчвам ги и двете.

# 10
  • Мнения: 371
Здравейте 😊 моята ЖК беше при д-р Тошева в МЦ Пентаграм, а раждах в болница Щерев при д-р Арабаджи. И от дмете съм изключително доволна. След раждането се възстанових много бързо и всичко мина много леко. Препоръчвам ги и двете.
Може ли да споделите за д-р Тошева?
Благодаря!

# 11
  • Мнения: 14
Здравейте за следене на бременност някакви мнения за д-е Вани Георгиева 11дкц или Арабаджиева от 20дкц ,благодаря предварително

# 12
  • Мнения: 12
Здравейте, моля препоръчате ми добър доктор на 44год.съм бременна в 6.г.с с два аборта.

# 13
  • Мнения: 16
Здравейте скоро разбрах че съм бременна,моля да ми препоръчате добър акушер гинеколог за следене по ЗК за предпочитане в района на Люлин или Оборище?Благодаря!🌻

Общи условия

Активация на акаунт