На кого кръстихте детето(децата)си?

  • 10 213
  • 221
  •   1
Отговори
# 30
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Голямата на свекъра/мноого е щастлив/,малката на тати/за него пък да не говорим,удари дупето в тавана/.

# 31
  • Мнения: 694
Каката е кръстена на свекър ми Дамяна, а малкия е на бащами с изменение Велко - Велизар.

# 32
  • Мнения: 7 821
Името избрахме,защото ни харесва. Не сме я кръщавали на никого. Grinning
И ние!!!
И ние  Mr. Green

# 33
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз пък си държа на това, че бебето си идва с името. И не мисля да кръщавам бъдещите си рожби на някой от роднините. Може да звучи някак суеверно, но не искам да ги обвързвам кармично с тях и да преплета съдбата им с тази на човека на когото са кръстени.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На никого  Laughing
Свеки много се надяваше, ама тц, тц  Crossing Arms
Просто и аз и таткото харесахме името.

# 35
  • Мнения: 308
аз пък кръстих дъщеря ни на майка ми която се казва Христина, а детето Християна защото от всички тя най-много го заслужава и съпругът ми се съгласи с мен, въпреки че бяхме измислили друго име. С времето това име ни харесва все повече и не съжаляваме за изборът си а и детето има имен ден на най-хубавият християнски празник.

# 36
  • Мнения: 7 474
Съвсем съзнателно избрахме има , което да няма нищо общо с никой близък и роднина! Peace

# 37
# 38
  • Мнения: 1 761
Според мен кръщаването на децата на баби и дядовци е най-глупавата традиция, която съществува.Като си помисля само колко деца са лишени от обичта на бабите и дядовците си само защото не са кръстени на тях.Или имената им са някакви безумни съчетания от имената на двете баби или двамата дядовци,че да няма сърдити Crazy


С мъжа ми пореди тази причина не сме си кръстили детето на никого.То си има свой живот,своя съдба и ако някой не го обича,защото не му носи името,въпреки,че му е внуче-жалко за този ограничен екземпляр.

# 39
  • Мнения: 1 101
 Ние бяхме много улеснени, тъй като синът ни се роди на връх Гергьовден тази година и както се досещате - казва се Георги.

# 40
  • Мнения: 5 877
На никого. Не харесвам този обичай.

# 41
  • София
  • Мнения: 819
Вече май имаше такава тема преди време, но все пак - още преди да познавам човека Филип, бях решила ако имам някой мил ден момиче да е Стела. А докато бях бременна преминахме много имена докато се спрем на някое конкретно, нищо не ми хареса, докрай не знаех дори пола на бебето, а като излезе мома много се чудех. Никоя от бабите не е искала да е на нея, аз мислих, мислих, и накрая рекох и отсекох - Стела и точка, не ми се занимава, кой иска да се сърди, а и все пак в превод от латински означава "звезда"  bouquet Недоволни и обидени няма - на всички е звездичка-душичка, много я обичат и аз и тате Фил доволни Peace

# 42
  • Мнения: 253
Дъщеря ни е кръстена на свекърва ми-Надежда,а синът ни на никого от рода.Много ни харесва името Ивайло и за това го кръстихме така Party

# 43
  • София
  • Мнения: 5 079
Велизар - на баща ми (Велико)! Heart Eyes

# 44
С моя съпруг мислехме да кръстим дъщеря си на майка му.Аз изобщо не исках,но реших да му направя компромис,а пък и името и е хубаво.За съжаление обаче, бебето се роди мъртво...........
Решили сме следващия път да го кръстим според това на кой ден ще бъде родено(то само да се роди живо и здраво baby_neutral baby_neutral baby_neutral),но ще гледам да не е на Димитровден или Цветница,за да избягам от първоначалните намерения. Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт