Има гаден летен вирус... а никой не казва

  • 39 317
  • 262
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 392
От контакти с други деца или изобщо с други хора не можем да ги опазим. Това, което можем да направим, е да спазваме много стриктна хигиена, миене на ръце непрекъснато и да не им купуваме боклуци за ядене от будките.

Арлина ,значи съм направила всичко възможно.Щерката и досега пие преварена вода.Много рядко съм и давала изворна,но напоследък не съм.Когато е в градинките,периодично и мия ръцете,защото иначе ги лапа,не и давам купена храна,а като се върнем вкъщи събличам всички дрехи от нея и ги хвърлям в пералнята,а нея я къпя.Играчките ,скоито играе навън ги мия с топла вода и веро,но ето че ..............

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Никол,абсолютно си права! Мисля,че дъщеря ми го прихвана от други деца,уж здрави,а после се оказа,че не е така. Rolling EyesВъншно по нищо не си личи, така че не можем да знаем кое дете е болно,но пък майките им знаят.
Хайде пак майките виновни! Моля ви се, прекратете демагогията... Ентеровирусът се кара много тежко, надали болно дете ще има сили или желание да излезне навън, дори ако майка му е достатъчно луда.
Отделен въпрос, че вирус, който при едно дете може да се изрази в невинни сополи, при друго може да развие остра клинична картина с диария и повръщане - в този случай какво?
Имунна система и шанс, какво да правим.
Дъщеря ми в момента е с този вирус, не обвинявам нито майките, нито яслата, просто се е случило, кара го, лекувам я с хомеопатия и толкова.

# 47
  • Мнения: 4 392
Никол,абсолютно си права! Мисля,че дъщеря ми го прихвана от други деца,уж здрави,а после се оказа,че не е така. Rolling EyesВъншно по нищо не си личи, така че не можем да знаем кое дете е болно,но пък майките им знаят.
Хайде пак майките виновни! Моля ви се, прекратете демагогията... Ентеровирусът се кара много тежко, надали болно дете ще има сили или желание да излезне навън, дори ако майка му е достатъчно луда.
Отделен въпрос, че вирус, който при едно дете може да се изрази в невинни сополи, при друго може да развие остра клинична картина с диария и повръщане - в този случай какво?
Имунна система и шанс, какво да правим.
Дъщеря ми в момента е с този вирус, не обвинявам нито майките, нито яслата, просто се е случило, кара го, лекувам я с хомеопатия и толкова.

Рижа Проклетница ,извинявам се,ако съм засегнала някого,(Не е било съзнателно!) , но говоря именно за онзи отделен въпрос,за който става дума и в твоя пост. Дъщеря ми като повърна първия път я изведох,но игра сама навън,нямаше деца около нея , защото аз имах съмнения вече. Говорех за малкото съобразителност,която трябва да се проявява в подобни случаи.  WinkПросто исках да наблегна на това,но не го дообясних.Иначе информираността трябва да я има ,спор няма ! Peace

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не съм се засегнала Grinning
Но все така си мисля, че са единици майките, чието дете ще е така болно (а ентеровирусът се кара доста тежко обикновено), че да събират болните си деца с други съзнателно.
Отделно, че както казах, при едно вирусът може да изглежда (и да е) невинно, а на друго с по-слаба имунна система да му се отрази зле... Тогава майката просто няма как да знае, че детето й всъщност не носи обикновени сополи, а вирус, и не може да предположи, че събирайки го с други, ги излага на риск, нали?
И още - възрастните също са носители на вируси, нека не го забравяме. Възрастният може никак да не усети признаци, а детето все пак да се зарази. А възрастните хора от семейството няма как да прекратят социалните си контакти с други възрастни или с детето в семейството Wink

# 49
  • Мнения: 346
Е как ще ни кажат, като никои не му пука за българина....
Аз изкарах вируса с разстройство и температура, беба се зарази...тя е с повръщане и малко температура..... педиатърката каза....Давай течности на често по-малко хубаво кърмим се нон стоп, ама вече 3 дни не яде нищо друго до кога така...вие как се лекувате

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Давай течности на често по-малко хубаво кърмим се нон стоп, ама вече 3 дни не яде нищо друго до кога така...вие как се лекувате
Точно това е лечението. Не се тревожи, ще прояде пак. Кърменето сега й е по-важно - течности+хранителни в-ва+антитела. Това е. Само - както знаеш - директно след повръщане недей дава да суче веднага, за да се успокои раздразненият стомах.
Даже малко да свали на кг, не се тревожи, стига да е добре оводнена, това ще се оправи.

# 51
  • Мнения: 346
Благодаря  Рижа Проклетница

# 52
  • Мнения: 2 768
Гадни летни вируси има всяко лято, зимата пък има грип. Не виждам какво толкова някой трябва да предупреждава?! И като предупреди какво да правим? Да се заврем в миша дупка? Както казва моя лекар, живеем между вируси, бактерии и всякакви подобни гадини, трябва да поддържаме имунитета си, това е истината! и моята дъщеря е в момента с ентеровируса, лекуваме се с хомеопатия

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 14:00 от eta

# 53
  • Мнения: 2 040
От мин. сряда детето е с тоя скапан вирус и в петък уж беше зачезнал, но не .. тия почивни дни Никол не е правила нищо друго освен да лежи и да спи и щом мръдна от нея, почва да плаче ... Толкова е отпаднала и тиха, че направо ми се скъса сърцето .. Ей сега се върнахме от докторката и тя заспа, едва изтрая излизането ни .. каквото каже го казва толкова тихо, че нищо не чувам, незнам кога казва ДА и НЕ дори... пресипнала и уморена, а от събота и с темп. 38.5, но днес до момента няма нищо освен умората .. давам й Ентерол и Есберитокс, добре че поне ги харесва, че един ментов чай не мога да я накарам да изпие ..  Дано ми се оправи детенцето ..  Praynig
Лекарката каза да не й давам плодове сурови и никакви готвени и пържени манджи, то не че тя ще ги яде, но тя хептем нищо неиска ... как ще си върне силиците - просто незнам ..

# 54
  • Мнения: 291
Здравейте,
сега се включвам и попадам на темата.
Актуална е, особено през този сезон.Моето мнение е, че основен проблем при т.нар. летни инфекции е дехидратацията вследствие повръщането и разтройството. Ентеролът и Смектата са добри и достъпни, но не спират дехидратацията, а и не са вкусни за децата. Ентеролът е по-подходящ на по-късен етап, когато разтройството е вече повлияно и се налага възстановяване на чревната микрофлора. Първата стъпка е прилагането на орална рехидратация.Надявам се че сте съгласни с мен.

# 55
  • Мнения: 2 159
да този вирус е из цяла България май, баща ми и племенниците ми се върнаха от морето и бяха го изкарали там. на нас ни се размина, а вчера разбрах, че и свекито се разболяло от това, а бяхме там преди 3 дни. Надявам се да не го прихвана, че както съм бременна не знам как ще се отрази на бебка Praynig

# 56
  • Мнения: 1 722
Мъникът се разболя точно на 5-ти юли /празникът на МВР - щяхме да ходим цялото семейство на банкет/ - цял ден повръщане на фонтани, вечерта вдигна Т и като се почна едно разстройство ... вече ЦЕЛИ 12 дни не спира това разстройство, въпреки взетите мерки  Sad.

# 57
  • Мнения: 1 116
Давай по-често смекта или ентерол.Няма как да не спре   Wink

# 58
  • Мнения: 291
Мъникът се разболя точно на 5-ти юли /празникът на МВР - щяхме да ходим цялото семейство на банкет/ - цял ден повръщане на фонтани, вечерта вдигна Т и като се почна едно разстройство ... вече ЦЕЛИ 12 дни не спира това разстройство, въпреки взетите мерки  Sad.
Аз бих започнал с Хидрасек. Нещо трябва да намали чревната секреция за да спре разтройството. Ентеролът ще помогне, но като допълнение.

# 59
  • Мнения: 13 512
За да се избегне дехидратиране, ми препоръчаха разреден с вода сок от компот от кайсии- заради калия. Поне е приятен за пиене.

Общи условия

Активация на акаунт