Неподходящите чувства към неподходящия човек

  • 12 624
  • 194
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 500
Пухи, избщо не искам да коментирам историята ти. Искам само да те поздравя за това, което си и не осъзнаваш, че си.
С удоволствие чета постовете ти. Защо не напишеш книга по тази история?!
Дори да осъзнава, това не прави изживяването по-малко болезнено, нито го променя по някакъв начин.
Вкопчила се е, осъзнава уж, а не иска да се пусне.

# 181
  • Мнения: 11 761
Не мисля, че става дума за вкопчване, а за нещо много го по-различно, свързано с нейни... лични предпочитания, да кажем.

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Цитат
И в крайна сметка какво ти дава тази връзка?
Този въпрос е достоен за цяла отделна тема. Интересно е колко от пишещите изобщо във форума мога да формулират отговор изобщо на такъв въпрос.
Ще опитам.
Тази "връзка" че измъкна от една отвратителна черна дупка 2 седмици след развода ми. Даде ми възможност да общувам с един наистина уникален човек. Не използвам тази дума само сега, защото съм влюбена. Дори не само аз използвам тази дума за него /това е друга тема/. Дава ми понякога възможност да се почувствам харесвана и желана, а всеки има нужда да бъде харесван. Това са нещата, за които се сещам сега.
Цитат
Вкопчила се е, осъзнава уж, а не иска да се пусне.
Може би.
Страшно е. Понякога доста хора могат са казват, че сигурната основа е само на педя и можеш да стъпиш на нея и всичко ще е ОК, но ти да се чувстваш, че ако се пуснеш ще пропаднеш в бездна.
Това, за което се държа може би наранява ръцете ми всеки ден, но мисълта, че ако се пусна ще бъде наранено всичко до невъзможност да продължа е доста страшна.

# 183
  • София
  • Мнения: 433
Пухи, красива душа имаш Simple Smile Рядко вече се натъквам на такива. Харесва ми да те чета - много си смислена и дълбока Flowers Hibiscus

# 184
  • Мнения: 687
Държиш се за неправилното нещо. Не за силата в себе си, а я търсиш в някой друг. Такива любови са в същността си зависимости. За пълноценна връзка се иска човек да може да бъде пълноценен и сам със себе си. Както много точно го бях срещнала някъде обяснено психологически: "не мога да живея без теб" означава зависимост. Здравата любов казва "мога да живея без теб. Но искам с теб.". Мисля си, Пухи, че ти не желаеш да дръзнеш да пуснеш вкопчването и търсенето на сила само в някой друг. (И да приемаш трохите му) А всъщност е лесно.
А имаш и дете!

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 23:58 от Pr13

# 185
  • Мнения: X
Пухи, може ли да опишеш какви са чувства та ти към бившия в момента? Защото ми се струва, че се хвърляш много емоционално във всичко и ако не се получи, ставаш, отърсваш се и продължаваш към следващото приключение. Да, хлътнала си сега, според мен е и заради килограмите, и заради комплиментите, и защото новият не е лепнат за теб, а това те дразни. Това обаче не значи задължително, ще имаш някакви сериозни чувства към него. Според мен изживяваш типичен таен романс, ще мине и ще замине. Иначе с този няма да излезе моногамна отдадена връзка.

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Към бившия чувствам гняв /предимно/. Не мога да простя все още.
Доста съм чувала, че трябва да се отърся, да го преживея и да мога да го сложа в графа на урок и дори благодарност, че съм научила неща, че съм родила прекрасно дете и т.н.
Не вярвам, че това ще се случи или поне не се случва за сега. Гняв, обида, рана ... Понякога още плача, за това, което се случи.
Човек сега... Той ми каза, че не се ангажира с моногамни връзки и т.н. От една страна се правя, че разбирам това. От друга страна аз искам да прекарам повече време с него. Иска ми се поне да сме в един град, за да се виждаме по-често. Другото е какво би ми било, ако реално аз видя, че той ме лишава от време и внимание, за да бъде с друга. Сега мога да си кажа, че времето и вниманието е малко, защото сме далече или защото той има работа или защото... Но ако реално съм близо и знам, че "не съм с теб, защото съм с..." ще е доста гадничко.

# 187
  • Мнения: X
Мда, и този ще го преглътнеш Simple Smile
Гадничко е, защото сте далеч и тъкмо почне да ти минава - виждате се и хоп, емоциите се разгарят с нова сила.
Ако беше близо, щеше да си изживееш емоциите, даже може би щеше да го видиш с друга и да го изведеш от живота си по-лесно, след като си вземеш усещанията.
Сега е трудно. Имала съм 2 такива връзки от разстояние, само дето бяха уж обещаващи и сериозни. Разпаднаха се много бързо след събирането ни, но остава с години едно чувство за недоизказаност и неудовлетворение, което се е натрупало, докато сме поддържали отношения от разстояние, но не сме имали време да го изясним преди раздялата.
Абе ще мине. Бих ти казала да не си го слагаш на сърцето, но знам, че няма как да не го направиш Simple Smile

# 188
  • София
  • Мнения: 149
Не си влюбена според мен - просто си самотна и разочарована и си намерила утеха в този човек. Въпросът е,че в такива моменти,когато удовлетворяваме нужди,често сме слепи за истинската природа на човека отсреща и дори отрицателните сигнали виждаме като положителни,просто защото така ни  се иска и от това имаме нужда.Не казвай големи думи-тук няма дори връзка.Вие почти не се познавате извън леглото и извън това,което той е решил да ти каже.А не ти е казал и малко-показал ти  е истинската си същност още в самото начало и ти наивно отказваш да осъзнаеш тези факти.Съветвам те да си вземаш онова,от което имаш нужда от него,но да не се въвличаш в излишни фантазии,защото нещата изобщо не са обнабеждаващи.

# 189
  • Мнения: X
Темата има ли развитие?

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
След 3 години - нищо добро Simple Smile
Май има още поне една заключена тема във форума свързана с тази.
Това и това, че историята е дълга са някакви причини да не коментирам подробно развитието - тук.

# 191
  • Мнения: X
Съжалявам, Пухи, надявам се да си добре!

# 192
  • Мнения: 1 526
Продължаваш ли да ходиш у тях за секс и да се засичаш с жена му по коридорите?
Отиде ли на въпросната Коледа?

Последна редакция: сб, 18 фев 2023, 21:48 от Прекрасная Василиса

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Четат ви се пикантерии. Смешно е...
Познавам се вече много добре с "жена му", много, много добре. Ходила съм многократно у тях, почивали сме заедно, децата ни са много добри приятелки.
По някакви си техни си причини и техен си начин /нейн, на тази жена/ тя приема, че човека, с когото е е такъв и има това отношение към връзките и секса. Навярно го приема много повече, отколкото аз съм способна да го приема.
Как и защо те живеят така, не е моя работа да коментирам, ако изобщо и е честно и правилно да коментирам хората, за да получавам аз или те присмех, критики и обиди във форум.

# 194
  • Мнения: 36 053
Достатъчно по темата.

Общи условия

Активация на акаунт