освободете Жоро

  • 7 692
  • 174
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 698
 newsm34

Не подкрепям пушенето на трева. Не бих изпратила в затвора за 6 години човек за пушене на трева. Обаче не бих подкрепила и освобождаването от затвора на човек, задържан там заради наркотици. Един господ знае къде е истината. Най-малкото защото с подпис под подобно нещо демонстрирам подкрепа към употребата на наркотици. Марихуаната, сигурно ще кажете, не е наркотик. Моля някой да ме светне какво е тогава и дайте и една кампания в защита на цигарките да спретнем. Специално тук й е мястото - колко са безвредни за бременни и кърмачки и т.н.... май имаше доста поддръжници идеята.  Twisted Evil

# 46
  • Мнения: 183
следовател го залавя със 182 г марихуана............................никога не са били твърде заможни и отсъпката при по-голяма покупка е важна за семейния им бюджет.

Вие луди ли сте
Пазарувал бил на едро, това да не кисело мляко, та е важно за семейния бюджет
Ако ида да крадна 2 мерцедеса на едро, щот семейния бюджет не ми позволява да се возя на градския транспорт какво
180 г. марихуана си е търговско количество
Ако са го хванали да краде хляб и лекрства за семейството може да говорим за разбиране
Ама че 180 грама са важни за семейния бюджет...
Между другото кой е казал че има 30% отстъпка при покупка над 100 гм.
Ако е наркоман - за такива като него НЯМА отстъпки
Всъщност спорен е въпроса, казват че марихуаната не води до пристастряване
тогава излиза че си е правил кефа със "семейния бюджет"
ако ми кажете че е бил наркомен, болен, зависим и т.н. - тези пари от семейния бюджет да ги беше дал за лекуване а ?
в интерес на истината  - наказанието е строго, но аз сам уверен че това количество е за продажба

# 47
  • Мнения: 197
следовател го залавя със 182 г марихуана............................никога не са били твърде заможни и отсъпката при по-голяма покупка е важна за семейния им бюджет.

Вие луди ли сте
Пазарувал бил на едро, това да не кисело мляко, та е важно за семейния бюджет
Ако ида да крадна 2 мерцедеса на едро, щот семейния бюджет не ми позволява да се возя на градския транспорт какво
180 г. марихуана си е търговско количество
Ако са го хванали да краде хляб и лекрства за семейството може да говорим за разбиране
Ама че 180 грама са важни за семейния бюджет...
Между другото кой е казал че има 30% отстъпка при покупка над 100 гм.
Ако е наркоман - за такива като него НЯМА отстъпки
Всъщност спорен е въпроса, казват че марихуаната не води до пристастряване
тогава излиза че си е правил кефа със "семейния бюджет"
ако ми кажете че е бил наркомен, болен, зависим и т.н. - тези пари от семейния бюджет да ги беше дал за лекуване а ?
в интерес на истината  - наказанието е строго, но аз сам уверен че това количество е за продажба
newsm10

# 48
  • Мнения: 5 790
следовател го залавя със 182 г марихуана............................никога не са били твърде заможни и отсъпката при по-голяма покупка е важна за семейния им бюджет.

Вие луди ли сте
Пазарувал бил на едро, това да не кисело мляко, та е важно за семейния бюджет
Ако ида да крадна 2 мерцедеса на едро, щот семейния бюджет не ми позволява да се возя на градския транспорт какво
180 г. марихуана си е търговско количество
Ако са го хванали да краде хляб и лекрства за семейството може да говорим за разбиране
Ама че 180 грама са важни за семейния бюджет...
Между другото кой е казал че има 30% отстъпка при покупка над 100 гм.
Ако е наркоман - за такива като него НЯМА отстъпки
Всъщност спорен е въпроса, казват че марихуаната не води до пристастряване
тогава излиза че си е правил кефа със "семейния бюджет"
ако ми кажете че е бил наркомен, болен, зависим и т.н. - тези пари от семейния бюджет да ги беше дал за лекуване а ?
в интерес на истината  - наказанието е строго, но аз сам уверен че това количество е за продажба

  202uu  202uu 202uu

# 49
  • Мнения: 5 370
Далеч не всяка втора последица от яденето на сладко е стокилограмова дете и не всеки, пиещ водка, дере лисици в тоалетната. Всичко е въпрос на мярка-това е толкоз просто и логично.

Именно.
Не всеки, който пуши марихуна е наркоман.
Нали?

Колкото до количеството...какво скачате като ущипани?
Човека е намерих хубава трева и е решил да се запаси.
Вие не си ли запасявате за нещо, което намирате трудно..или вкъщи имате само по една чаша вино, една кутия цигари....?
Ах, че византийски си ме цитирала-не е истина hahaha Joy
честно, с тая тема можех да се упражнявам вив витиеватство цял следобед.....но уви!!!
А сравнението с хубавото вино и т.н. е направо.....излизане по тъча от темата!!! ooooh! Whistling

# 50
  • Мнения: 1 753
Ами ако мога ще го покрепя човека.... Ако до сега някой беше тръгвал да ме хваща за притежаване на марихуана  ooooh!  ooooh!  ooooh! Сигурно въобще нямаше да се познаваме, нямаше да имам деца, намаше да работя тази хубава работа, нямаше да пиша във форума, нямаше да правя всички тези хубави неща в живота си. Щях да кеся в затвора заедно с жени убили дацата си, например...  Sad

Не е ли несправедливо?

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Марихуаната, сигурно ще кажете, не е наркотик.

Кой казва такова нещо?
Наркотик е.
И алкохола е наркотик и тютюна и кафето и шоколада...и форума..... Mr. Green

Аз така и не можах да прочета какво пише в сайта, защото някакви маймуни само ми излизат и няма да пиша по конкретния казус.

Не искам легализация на марихуаната.
Искам криминализация на алкохола и тютюна!
Ако така ще си говорим..... Mr. Green

А сравнението с хубавото вино и т.н. е направо.....излизане по тъча от темата!!! ooooh! Whistling

Не е.
За човек, който си свива вечер едно малко да отпусне...си е точно като чаша червено вино.

# 52
  • София
  • Мнения: 10 825
Не е.
За човек, който си свива вечер едно малко да отпусне...си е точно като чаша червено вино.

Е хайде сега..... то по тази логика някой се е боцнал за да се отпусне.... к`во пък толкоз..... А пък другия даже добро му е направил като му е продал това с което да се боцне..... Я да вземем и него да го наградим ! #Crazy

# 53
  • Мнения: 183
Софийска градска прокуратура му повдига обвинение, че е придобил от неустановено по делото лице, държал и разпространявал на публично място и сред повече от две лица (група младежи), високорисково наркотично вещество - марихуана - на обща стойност 1067.18 лв. Всъщност тогавашните цени на конопа се движат около 30 ст. за грам за подобна покупка.

нещо да ми кажеш ?
За сметка на тези пропуски съдът приема твърденията на очевидец как Жоро свивал марихуана в банкнота от 5 лв. Не е необходимо да пушиш трева, за да те удиви абсурдът на подобно показание.

Абсурдно не абсурдно, надали някой се е вдигнал да го твърди ей така

На аргумента, че у Жоро не са намерени никакви пари, съдът енигматично отговаря, че са възможни и други способи за отчуждаване на наркотичното вещество.

По надолу
Игнориран е и побоят над Жоро от основните свидетели.

Звучи ми като тръгнали са да прават сделка, не са се разбрали и са се сбили
този побой май обеснява защо не са намери пари а марихуана - сделката не е станала

На 19.07.2001 в София Жоро току-що е напазарувал за следващите три-четири месеца и се напушва с познати. Цивилен следовател го залавя със 182 г марихуана.
Значи количеството е било прилично, щом е стигнало да се напуши с познати, та и да му останат 180 гм.
Може ли да се запитам откаде са парите да се запасиш за 3-4 месеца с марихуана, а пък да ти е скромен семейниа бюджет... това предполага че имаш известни пари КЕШ

# 54
  • Мнения: 183

Не е.
За човек, който си свива вечер едно малко да отпусне...си е точно като чаша червено вино.

Верно, как всички не сме се сетили, да си свиваме по една вечер
За човек който работи, гледа си семействтото и т.н. не му остава време да се замисли да си свие по едно
Реза да приема ли че като приспиш детето, сядаш да дръпнеш един джоинт ?

# 55
  • Мнения: 1 111
Така, в цял свят /с малки изключения/ пушенето на трева и съпътстващите притежание, покупка, продажба, не се толерират.Забранени са!Сигурно има защо, хора доста по-компетентни от нас са установили, че не влияят добре на човешкия организъм.
 Няма нужда сега някакъв си пушач на марихуана да ни обяснява колко безвредно било и т.н.А пък за момчето, което е в затвора, по-нагоре са го написали вече-ще си носи последствията.

# 56
  • Мнения: 183
Основател на Движение Промена, което от 2002 г. се бори за декриминализацията на марихуаната в България и намаляване на употребата на наркотици сред непълнолетните. Към момента имат зад гърба си граждански шествия, демонстрации, публични дебати, подписки и други инициативи.

хах ето как се набира членска маса
Подпишете се подпишете се, да извадим героя
Пък Той ще се бори да се отпускате вечер ....

# 57
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не ми се спори.
Търсих логика...никой не ми я дава.

Все пак замислете се за един митинг в подкрепа на криминализирането на алкохола и тютюна.  Peace

Сигурно има защо, хора доста по-компетентни от нас са установили, че не влияят добре на човешкия организъм.
 Няма нужда сега някакъв си пушач на марихуана да ни обяснява колко безвредно било.

 Joy Joy Joy

Добре!

# 58
  • Мнения: 1 111
   Reza, не знам ти каква логика търсиш и изобщо искаш ли да я намериш, но я ми кажи защо е така-от всичките ми приближени само един пуши, останалите пият, много, ама като ги погледне човек нищо им няма, съвсем са си наред.Само пушещия трева изглежда като мъртвец, докато не пушеше си беше много добре, сега е като излязъл от концентрационен лагер.Защо ли  newsm78, нали тревата е безвредна...., е не по-вредна от алкохола, ама като пиеше що не беше такъв?

# 59
  • Мнения: 394
Мисля,че много се извъртя темата отново.Но все пак е наболяла и е нормално.
Нека тези,които така ревностно са против,наистина да се замислят,колко много са бичовете на днешния ден.И аз подкрепям тезата,че по тази логика трябва да се забрани всичко.Има много противоречиви мнения по въпроса,и естествено е много относително.Всичко е до психика според мен и тези,които са привърженици на тезата:"Не-никога",не могат да разберат едно простичко нещо-Не във всички случаи козчето е пристрастяване.Имам приятели,които намират 700-800гр. алкохол за нормално,и те са много по-зле и физически и психически от тези,които пафкат 3 пъти в месеца(като нас Mr. Green).
Естествено,че никой тук не стои зад тезата:Да-да се боцкаш,да пушиш на фолио и да шмъркаш е перфектният вариант-правете го.
До колкото чета идеята е,че присъдата е много голяма за такъв вид престъпление,и защо аджеба е престъпление?
И аз съм с вас в затвора Mr. Green,и аз ще се включа в митинга-НЕ на цигарите и алкохола.А докато стачкуваме може и да свиеме. smile3546 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт