Мъжът ми дава тайно пари на майка си

  • 11 472
  • 452
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 835
И преди ми е казвал да не се бъркам в семейни неща, ако искам да изкажа някакво мнение по даден въпрос.
Не си дребнава. Мъжът ти има инцестни отношения с майка си и ще става по- зле. Знам, че на тоя етап една реплика не ти се струва сериозен препъни камък, но тя издава много дефицити.

# 16
  • Мнения: 1 864
twitit, семейните неща би трябвало да са между вас двамата, а не между него и майка му.

# 17
  • Мнения: 39
Ти сигурна ли си, че дава пари точно на майка си?
Защото болднатото никак не кореспондира....Ако се разбирате добре, най-нормалното нещо е единия да сподели, че се тревожи за родителя си и дали могат да отделят някаква сума регулярно, за да помагат.
"Не е твоя работа какво си правя парите и защо пращам!" никак не пасва на добро семейно разбирателство.
Да, на нея ги дава. Когато го попитах защо и дава скришом и това е отговора, както и няколко пъти за други неща. Стигам до извода, че е най-добре да не питам какво се случва и какво правят.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 16:01 от Не се сърди, човече

# 18
  • Мнения: 7 378
И аз съм помагала, и мъжът ми, а и бившият ми мъж навремето. Какво има толкова да се обсъжда, били са дребни суми, всеки работи. Ако мъжът ми вземе да ми държи сметка, много ще съжалява.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 835
Да, стой настрана и най- добре остави съпруга си и жена му да си оправят семейните проблеми. Блякс.

# 20
  • Мнения: X
Просто ми  е болно, че най-близкия ми човек крие от мен, днес примерно ще крие пари, утре може да е нещо друго. Вярно не става въпрос за големи суми, но все пак си имаме цели в живота, а преди нас, гледаме винаги другите да са добре. Когато научих за това най-нормално го попитах защо крие и че няма проблеми да дава, но защо не ми го казва. И отговора отсреща е, че нямам никакво право да се бъркам и че нямало как тя сама да се справя. Мъчи ме въпроса дали наистина се бъркам, където не трябва или не е нормално да се крият такива неща.
Възможно ли е да си се фиксирала прекалено много над бъдещите цели и да му е притеснено че ще реагираш остро на това помагане или че това ще е повод за поредния скандал? Ако сумите са малки, и наистина става въпрос за помагане, без да пречи на семейният бюджет (храна, наеми/заеми, сметки и т.н) изобщо не бих го повдигнала като тема за спор. 
И двамата с половинката помагаме когато се наложи, дори ако това забави нашите цели.Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Според мен някаква част от историята не се споделя, ами само тази, в която на twitit ѝ е болно, че мъжа ѝ крие от нея.
Кой е "изпял" за парите? Как си разбрала?

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 300
Мъжът ти се е събрал с теб ,за да създадете свое семейство.
,,Семейните работи,,са тези работи дето стават във вашия дом.
След като сте семейство  е нормално ти да знаеш къде отиват парите от семейния ви бюджет.

Да дава пари на майка си е нормално при условие,че тя няма да може да се справи сама.
Не е нормално да крие това от теб ...


Ние също даваме пари за свекървата-плащаме на болногледачка,плащаме сметките ....
Приемам го като наше задължение ,без значение дали я харесвам или не.

# 23
  • Мнения: X
Хич не обичам аз такива скрити-покрити. Аз съм открит, откровен човек, това би ме издразнило. Поставя дистанция в двойката. Не ми е ОК.

# 24
  • Мнения: 31 966
Да не се бъркаш в семейните работи!!!
Че ти си му семейството на този урунгел дето си го взела.
Ти, децата ви и урунгела правите семейство.
И имаш правото да се бъркаш в семейните работи, щото си от семейството. Майка му не е от семейството, тя  е роднина.
Имате проблем във взаимоотношенията щом така ти говори, че и крие.
А сигурно ли е, че дава на майка си, а не пръска пари за други неща?
Сега много зависи и какъв ви е бюджета. Ако е общ - имаш право да знаеш, че да гласуваш дали ще се дават.
Ако не е общ, ми да си дава.

# 25
  • Мнения: 5 275
... се бъркам, където не трябва или не е нормално да се крият такива неща.
Мисля, че тя го е помолила да си остане между двамата, защото и е неудобно от теб.

# 26
  • Мнения: 861
Щом е разбрала, значи не разполагат с чак толкова много пари, че да не си личи липсата им.
А има и нещо друго - жената споделя, че заплатата на свекървата е малка, не е пенсионерка с 200 лв пенсия.
Колкото и да е малка, все 400-500 лв ще е. Ако живее в свое жилище и е сама, би трябвало криво-ляво да може да се справя и сама, особено в малък град. Не знам, но винаги ми е било странно кравата да суче от телето. В нашия род такива неща няма. На мен би ми станало неприятно, при все, че имаме 2 деца и безброй разходи за тях, да даваме на някой, който все пак работи, не е пенсионер, не е болен, не е безработен.

# 27
  • София
  • Мнения: 24 839
Този лаф, за кравата, дето сучела от телето, е време да остане в миналия век. Когато родителите дундуркаха децата си докато са живи. Откакто се обърна палачинката, 90% от пенсионерите са си загинали, ако "телето" не пусне някоя стотинка в шепата.
Авторката е прекалено обрана в подробностите, но прокрадналите се приказки, че имат собствени стремежи и че се натоварва от свекървата, сочат че едва ли е имало разговори от вида "да помогнем" като нейно предложение.

# 28
  • Мнения: 8 826
Здравейте, накратко за това, което ме мъчи. Омъжена съм. С мъжа ми се разбираме добре, имаме си нашите проблеми, но това, което ме притеснява е отношението с майка му. Тя е от малък град, съответно не взима голяма заплата. До тук добре, но проблема е, че той и дава скришом пари от мен. Преди да кажете, че съм материалистка, не е така, никога не ми е било водещо това. Просто ми  е болно, че най-близкия ми човек крие от мен, днес примерно ще крие пари, утре може да е нещо друго. Вярно не става въпрос за големи суми, но все пак си имаме цели в живота, а преди нас, гледаме винаги другите да са добре. Когато научих за това най-нормално го попитах защо крие и че няма проблеми да дава, но защо не ми го казва. И отговора отсреща е, че нямам никакво право да се бъркам и че нямало как тя сама да се справя. Мъчи ме въпроса дали наистина се бъркам, където не трябва или не е нормално да се крият такива неща.

На мен това ми е болна тема от 30 години. От толкова сме женени.Мъжът ми обаче не признава, отрича. Аз обаче не съм тъпа и мога да смятам.Той се изхитри и дава често съвсем малки суми, от порядъка на 20 лева,за да не си личи, ако ги даде накуп.
Проблемът е, че последните 11 години съм в пенсия по болест. Въпреки всичко работя, защото не съм свикнала да вися на някого на врата. Мислих си, че като се разболях ще спре да крепи майка си, но той продължава. Последното ,което ме вбеси е, че тя продаде наследствени имоти и даде всичките пари на дъщеря си. После пак започнаха да изчезват малки суми от къщи. Винаги, когато иде да я види.
Защо ти разказвам това?
За да си направиш сметка какво те чака. Щом се е научил да дава, ще дава, докато тя е жива. Без значение какво е положението у вас. Ще вземе от теб, за да даде на нея.
Моят съвет се различава коренно от всичко, писано до тук. Тези, които пишат, не са го преживели и затова се правят на благородни.
Опитай да пресечеш тази традиция. Иначе може да изпаднеш в положение да изнемогваш ти, а той да дава на мама.
Първо ти. После всички останали.

# 29
  • Мнения: 861
Този лаф, за кравата, дето сучела от телето, е време да остане в миналия век. Когато родителите дундуркаха децата си докато са живи. Откакто се обърна палачинката, 90% от пенсионерите са си загинали, ако "телето" не пусне някоя стотинка в шепата.
Авторката е прекалено обрана в подробностите, но прокрадналите се приказки, че имат собствени стремежи и че се натоварва от свекървата, сочат че едва ли е имало разговори от вида "да помогнем" като нейно предложение.
Защо да остава в миналия век? Аз не мисля, че палачинката чак толкова се е обърнала. И тогава, и сега има хора с малки и големи пенсии, както малки и големи заплати, обстоятелства като имане и нямане на жилище, изплащането му. Аз смятам, че свекървата натоварва семейството на сина си с оплаквания (може би) колко й е трудно, как не й стигат, колко дава за еди какво си и сина й дава пари. Снахата като чужда по-добре преценява дали е така реално или не. И понеже синчето знае, че майка му малко го лънготи, но няма как да й откаже, крие от жена си, защото знае мнението й.

Общи условия

Активация на акаунт